Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Bibliotekininkystė>Praktikos ataskaita: Vilniaus pedagoginio universiteto biblioteka

Praktikos ataskaita: Vilniaus pedagoginio universiteto biblioteka

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Pratarmė. Vilniaus pedagoginio universiteto bibliotekos istorija. Bibliotekos tikslai. Praktikos eigos aprašymas. Praktikos turinio įvykdymas. Bibliotekos fondai, trumpa skyrių (ir skaityklų) veiklos charakteristika bei statistika. Pagrindinis Vilniaus pedagoginio universiteto bibliotekos (VPU) fondas. Knygų ir kitų dokumentų komplektavimo šaltiniai. Duomenų bazės. Vilniaus pedagoginio universiteto bibliotekos (VPU) prenumeruojamos ir testuojamos duomenų bazės. Vilniaus pedagoginio universiteto bibliotekos (VPU) kuriamos bibliografinės duomenų bazės. Tarpbibliotekinio abonemento darbas. Kartotekos. Katalogai, knygų gavimas, katalogavimas ir dalykinimas. Knygų ir kitų dokumentų gavimas. Dokumentų katalogavimas ir dalykinimas. Katalogų redagavimas ir tvarkymas. Bibliografinių įrašų (aprašų) skaičius elektroniniame ir korteliniuose kataloguose. Biblioteka siūlo prieigą prie šių elektroninių katalogų. Suvestinis katalogas LIBIS (Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema). Knygų nurašymas. Pagalba vartotojams. Apibendrinimas.

Ištrauka

Profesinė praktika atliekama siekiant pagilinti studento žinias, kurias jis yra įgijęs informacijos tvarkybos ir ieškos disciplinose bei ugdyti praktinius darbo įgūdžius. Pagrindiniai praktikos uždaviniai yra: supažindinti ( studentus ) su bibliotekos informacinių išteklių ir informacijos paieškos sistema ( fondais, elektroniniais ištekliais, elektroniniais ir tradiciniais katalogais, kartotekomis ir t.t. ); suteikti praktinių dokumentų fondų tvarkymo, elektroninio katalogavimo ir informacijos paieškos įgūdžių.
Praktinis mokymas atliekamas Vilniaus pedgoginio universiteto (VPU) bibliotekoje, vadovaujamoje direktorės, Studentų g. 39, ir Humanitarų bibliotekoje esančioje Ševcenkos g. 31, gegužes 6 - birželio 2 dienomis. Praktikos vadovė bibliotekos direktorės pavaduotoja Andromeda Žandaravičienė, tema: "Informacijos paieška".
Dar 1935 m. rugsėjo 18 d. Klaipėdoje buvo įkurtas Respublikos pedagoginis institutas, kuriame kartu buvo atidaryta ir biblioteka su skaitykla. 1936 m. naktį iš gegužes 20 į 21 d. biblioteka buvo padegta. 1939 m. kovo 22 d. prijungus Klaipėdos kraštą prie Vokietijos, instituto vadovybė iš Švietimo ministerijos gavo nurodymą keltis į Panevėžį. Žinių apie ši laikotarpį nėra, žinoma tik tiek, kad 1939 m. lapkričio pabaigoje institutas kartu su biblioteka buvo perkeltas į Vilnių. 1992 m. rugpjūčio 23 d. biblioteka persikėlė į buvusios Vilniaus aukštosios partinės mokyklos bibliotekos patalpas.
Svarbus dalykas, iš pagrindų pakeitęs bibliotekos darbą – automatizavimas ir internetas ( pirmąjį kompiuterį biblioteka nusipirko 1994 metais ). Kompiuterinį katalogą biblioteka pradėjo kurti 1995 m. kovo 1 d. Tuomet naudota VGTU sukurta programinė įranga, ji vėliau buvo pakeista VU sukurta programa BIBLIO, o nuo 2001 m. kovo biblioteka dirba su ALEPH programa.
Kasmet spaudiniams įsigyti biblioteka gauna po 100 000 Lt ( iš fakultetų dar apie pusę tiek ), 30 000 Lt biblioteka gauna duomenų bazių prenumeratai – iš viso susidaro apie 200 000 Lt. Vienam skaitytojui biblioteka per metus skiria apie15Lt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBibliotekininkystės praktikos ataskaita
KategorijaBibliotekininkystė
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis37.36 KB
Autoriusgie
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJurgita Kunigiškytė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Praktikos ataskaita bibliotekoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Praktikos ataskaitos
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Jurgita Kunigiškytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą