Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinės teisės paskirtis, tikslai, funkcijos, reglamentavimo dalykas ir taikymo sritis

Civilinės teisės paskirtis, tikslai, funkcijos, reglamentavimo dalykas ir taikymo sritis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Civilinės teisės esmė ir taikymo sritis. Viešoji ir privatinė teisė. Viešosios ir privatinės teisės sąveika. Privatinė ir civilinė teisė. Civilinės teisės paskirtis. Civilinės teisės ir apyvarta. Civilinės teisės tikslai. Civilinės teisės funkcijos. Reglamentavimo funkcija. Valstybės prievartos legalizavimo ir normavimo funkcija. Informavimo funkcija. Civilinės teisės reglamentavimo dalykas. Asmeniniai neturtiniai santykiai. Asmeninių neturtinių santykių rūšys. Civilinės teisės taikymas viešosios teisės reglamentuojamiems turtiniams santykiams. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė – yra teisės šaka skirta teisiškai reguliuoti turtinius santykius tarp lygių ir nepavaldžių asmenų. Civilinės teisės raida prasidėjo nuo Romos civilinės teisės. Pirmine prasme "Civilinė" (ius civile) reiškia teisę, kuri buvo taikoma tik Romos piliečiams. Šiandien jos reglamentavimo ribos žymiai prasiplėtė bei jos reikšmė šiuolaikiniame mūsų gyvenime yra dar didesnė, nes santykiai tarp fizinių ir juridinių asmenų tapo dar sudėtingesni. Šiandien vis dažniau mums tenka susidurti su šios teisės šakos reguliuojamais santykiais.
Šis darbas bando atskleisti bei išnagrinėti santykius bei aspektus, kuriuos reglamentuoja civilinė teisė. Šio darbo tikslas yra apžvelgti, kokie yra šios teisės šakos tikslai, funkcijos, paskirtis, taikymo sritis bei reglamentavimo dalykas.
Kiekviena teisės norma turi tik jai įstatymo leidėjo numatytą individualią socialinę paskirtį - reglamentuoti tam tikrą visuomeninį santykį. Praktikoje taikant teisės normas pirmiausia būtina mokėti įvertinti konkrečių santykių prigimtį ir į tai atsižvelgiant parinkti tinkamą, tik šiems santykiams reglamentuoti įstatymų leidėjo skirtą teisės normą. Taigi taikant civilinės teisės normas pirmiausia reikia nustatyti, kuriai teisės šakai priskirtas atitinkamos santykių rūšies reglamentavimas - civilinei teisei ar kitai teisės šakai. Be to, būtina ne tik teisingai parinkti taikomas teisės normas, bet ir tinkamai jas interpretuoti atsižvelgiant į jų sisteminius ryšius bei vietą teisės struktūroje. 1 ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis28.03 KB
AutoriusIevuzele
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasE. Surgailienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civilines teises paskirtis tikslai funkcijos reglamentavimo dalykas ir taikymo sritis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • E. Surgailienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą