Išplėstinė paieška
 
 
 

Kaip tampama vadovu

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Vadovavimo galima išmokti. Vadovas. Kokie asmenybės bruožai turi įtakos sugebėjimui būti vadovu? Penki vadovavimo metodai. Vadovas kaip konflikto priežastis.

Ištrauka

Nė vienas žmogus nesiims jokio, net menkiausio darbo, kurio nėra mokęsis, - tačiau kiekvienas mano esąs pasirengęs sunkiausiam iš darbų – vadovavimui. (Sokratas)
Vadovo (leader) pagrindinė funkcija - kūrybiškos idėjos ir veiklos turinys. Vadovaujama (lyderiaujama) tada, kai pavaldiniai noriai laikosi vadovo nurodymų. Vadovai motyvuoja, kad pasekėjai stengtųsi siekti organizacijos tikslų.
Unikalus vadovo palikimas – vertingų, laiko išbandymus atlaikančių institucijų kūrimas. Svarbiausias veiklos rezultatas – ne šiandienos pelnas, bet ilgalaikis žmonių ir institucijų ugdymas, kad jie galėtų prisitaikyti, keistis, klestėti ir augti.
Vadovavimas svarbus ne tik karjerai, bet ir ne tik organizacijai. Vadovavimas svarbus visose srityse, bendruomenėse ir šalyse. Šiandien labiau nei iki šiol mums reikia daugiau pavyzdinių vadovų, nes būtina įvykdyti labai daug neeilinių užduočių. Reikia vadovų, galinčių mus suvienyti ir įkvėpti.
Galiausiai, suvokiame, kad vadovavimo ugdymas yra savęs ugdymas. Iššūkis vadybai yra asmeninis – ir kasdieninis – iššūkis mums visiems.
Net šiame tūkstantmetyje vis dar gyvas žalingas mitas, kad tik nedaugelis gali tapti vadovais. Šis mitas kas kartą patvirtinamas panašiais į šį klausimais: "Ar vadovais gimstama ar tampama?"
Kai užduodamas šis klausymas, o taip nutinka labai dažnai. Teigia James M. Kouzes ir Barry Z. Posner, kad " Taip, žinoma, visi vadovai gimsta. Iki šiol nesutikome negimusio vadovo. Taip pat gimsta buhalteriai, aktoriai, sportininkai, tėvai,. Zoologai ir visi kiti". Mes visi gimstame. Ir iki pat mirties galime rinktis, kuo užsiimti.
Kitas mitas apie vadovavimą trukdo siekti asmeninių ir organizacijos siekių. Vadovavimas yra susijęs su pareigomis. Tai prielaida, kad vadovavimas turi būti rašomas didžiąja raide "V", o kai jūs užimate aukštas pareigas, automatiškai tampate vadovu. Tai mito apie didvyrį dalis, kuri stabdo mūsų iniciatyvą. Mes dažnai sakome, "Tai ne mano darbas". Ir laukiame , kad kas nors kitas ateis ir padarys tai už mus. Apskritai pojūčio kokybės vieną nuo kitos atriboja didžiausi skirtumai, o jausmo kokybes – didžiausios priešingybės.
Pamirškime šiuos mitus. Netiesa , kad tik keli laimingieji gali perprasti vadovavimo gudrybes. Vadovavimas yra ne pareigos, ne genai ir ne slaptas kodas, kurį gali iššifruoti eiliniai žmonės. Iš tiesų vadovavimas yra rinkinys įsidėmėtinų įgūdžių ir sugebėjimų, kurie praverčia atsakingiems ir tiesioginės gamybos vadovams, tiek gatvėje, universiteto aplinkoje, bendruomenėje ar korporacijoje. Motyvacija ir noras, praktika ir atsiliepimai, sektini pavyzdžiai ir apmokymas šiuos įgūdžius stiprina, tobulina ir gilina. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-26
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.8 KB
AutoriusMarytė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasZabulienė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasRokiškio filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word kaip tampama vadovu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Zabulienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą