Išplėstinė paieška
 
 
 

Darbuotojų samda

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Darbo rinkos apžvalga. Darbuotojų samdymas–milijono vertas organizacijos sprendimas. Personalo skyrius. Personalo planavimas ir paieška. Darbo ir pareigybių aprašymai. Asmens savybių aprašymas. Kokio tipo žmonės vyrauja atskiruose padaliniuose. Faktų apie kandidatus į darbo vietą rinkimas. Įdarbinimo anketa. Curriculum vitae (CV) arba trumpas gyvenimo aprašymas. Rekomendacijos, charakteristikos, sveikatos tyrimas ir kiti dokumentai. Testavimas. Pokalbis. Pokalbio turinio planas. Vadovavimas pokalbiui. Pokalbio laiko ribos. Pokalbio eiga. Pagarbus elgesys su pašnekovu. Tinkami klausimai ir atidus klausymas. Klausimai. Atviro tipo klausimai. Uždaro tipo klausimai. Tiriamieji klausimai. Klausymas. Rezultatų apibendrinimas. Kaip ir kada duoti neigiamą atsakymą. Supažindinimas su darbu. Darbo paieška – rimta problema. Kaip sužinoti apie laisvą darbo vietą. Darbo birža. Privačios įdarbinimo įstaigos. Skelbimai ir žiniasklaida. Darbo paieška naudojantis asmeninėmis pažintimis. Paieška per internetą. Darbo paieška lankantis pas darbdavius. Koks darbas tinkamiausias. Tinkamai paruošti dokumentai. Psichologinis pasirengimas. Susitikimas interviu. Prieš einant į pirmąjį susitikimą su potencialiu darbdaviu. Pokalbio metu. Klaidos, dėl kurių būsite išmestas iš "žaidimo". Darbo sutarties pasirašymas. Darbo sutarties šalys. Darbo sutarties turinys. Darbo sutarties forma ir jos sudarymo tvarka. Praktinė dalis: darbo paieškos bei priėmimo į darbą tyrimas. Išvados. Priedas (Anketa).

Ištrauka

Kiekvienas žinome ir suprantame, kaip svarbu, taip greitai besikeičiančiame šių dienų pasaulyje, turėti mėgiamą ir gerą darbą. Darbas – tai ne tik svarbiausias pragyvenimo lėšų šaltinis, bet ir veikla, kurioje kiekvienas mūsų galime išreikšti ir įgyvendinti savo poreikius, polinkius, norus, atskleisti savo individualybės veidą.
Sparčiai kintančios gyvenimo sąlygos ir aplinkybės šiandieninėje darbo rinkoje kuria aršią konkurenciją. Vis mažėjanti laisvų darbo vietų pasiūla ir sparčiai auganti paklausa neleidžia būti abejingiems ateitiems planams. Konkurencinėje kovoje kiekvienas stengiasi būti geresniu, pranašesniu ir nenusileisti varžovui. Tai labai apsunkina tinkamo darbo paiešką.
Šiuolaikinis supratimas apie laisvos darbo vietos susiradimą ir įsidarbinimą žymiai pakito. Prieš gerus dvidešimt metų kiekvienas dar besimokantis studentas jau žinojo, kur ir kokį darbą dirbs. Šiandien kiekvienam individualiai tenka pasirūpinti savimi. Kartais darbo paieška užtrunka gana ilgai ir kartojasi ne vieną kartą.
Šis procesas tiek pat svarbus ir aktualus ne vien tik atskiram žmogui, bet ir organizacijai. Organizacija – tai labai sudėtingas žmonių pastangomis sukurtas mechanizmas, kuris suprogramuotas veikti tikslų pasiekimo linkme. Organizacijos ir joje triūsiančių darbuotojų tarpusavio interesai nusakomi teiginiu: "Organizacijoms reikalingi žmonės, o žmonėms reikalingos organizacijos". Žmonės vertina organizaciją kaip priemonę, padedančią jiems pasiekti savo tikslų, o organizacijoms reikalingi žmonės, kad jos galėtų realizuoti savo organizacinius tikslus. Tačiau tik tinkamas personalas gali garantuoti sėkmingą darbą, pasiekti geriausius rezultatus ir užtikrinti maksimalią naudą. Bet didžiausia problema tame, kad ne taip jau lengva suburti darnų darbuotojų kolektyvą iš visiškai skirtingų, tiek profesinėmis žiniomis, tiek asmeninėmis savybėmis, žmonių.
Darbuotojų samdos problema tapo tokia svarbi, kad mes panorome ją panagrinėti. Todėl šio darbo tikslas – aptarti nūdienos darbuotojo samdos yptybes.
Šiam tikslui pasiekti iškeliami keturi pagrindiniai uždaviniai:
1. išnagrinėti darbo rinką;
2. konkrečiai aptarti organizacijose kylančias problemas dėl naujo darbuotojo priėmimo;
3. apibūdinti asmens veiksmų seką ir ypatumus ieškant darbo;
4. praktiškai išanalizuoti šendieninį darbuotojo samdos procesą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis48 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis178.97 KB
Autoriusvilte
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSmilgelskis
Švietimo institucijaG. Stulpinienės vadybos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju samda [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 48 puslapiai 
  • G. Stulpinienės vadybos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Smilgelskis
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą