Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Sveika gyvensena ir higiena>Studentų dienos režimas

Studentų dienos režimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354
Aprašymas

Įvadas. Studento darbo ir poilsio režimas. Darbingumas. Nuovargis, pervargimas ir jų profilaktika. Poilsis ir laisvalaikis. Miegas. Mitybos režimas. Sveikos mitybos principai ir taisyklės. Maistinės medžiagos ir jų reikšmė. Medžiagų ir energijos apykaita. Pagrindinė medžiagų apykaita. Tyrimas. Išvados. Anketa.

Ištrauka

Studentas (lot. studens – uoliai dirbantis) – žmogus, kuris mokosi aukštojoje mokykloje (kai kuriose šalyse – ir vidurinėse mokyklose, koledže). Terminą pradėta vartoti Senovės Romoje. Tada taip buvo vadinami visi mokslo siekiantys, kurį nors mokslą studijuojantys žmonės. XII a. atsiradus universitetams, taip buvo vadinami ir jų lankytojai, ir dėstytojai. Įvedus universitetų dėstytojų mokslo vardus (bakalauro, magistro, profesoriaus, daktaro, docento) pradėta vadinti tik universitetų lankytojus.
Studentų bendri bruožai:
Studentai sudaro inteligentijos dalį, savitą socialinę, demografinę grupę, kuriai būdinga bendra:
• veiklos sritis – mokymasis, žinių ir įgūdžių įgijimas, rengimasis tapti aukštos kvalifikacijos specialistais.
• susitelkimas tam tikrose teritorijose – studentų miesteliuose.
• amžiaus vienodumas – didžioji dalis studentų pradeda studijuoti pabaigę vidurinę mokyklą.
• priklausymo trumpalaikiškumas – tai priklauso nuo pasirinktų mokymosi programa [33].
Vilniaus pedagoginiam universitete veikia 10 fakultetų ir du institutai. Fakultetai: Fizikos ir technologijos, Gamtos mokslų, Istorijos, Lituanistikos, Matematikos ir informatikos, Pedagogikos ir psichologijos, Slavistikos, Socialinių mokslų, Užsienio kalbų, Sporto ir sveikatos; du fakultetų teises turintys institutai: Kultūros ir meno edukologijos, Socialinės komunikacijos; 54 katedros. Kiti padaliniai: Agrobiologinė stotis, Profesinių kompetencijų tobulinimo institutas.
Vilniaus pedagoginiam universitete studijuoja per 12 500 studentų.
Gamtos mokslų fakultete studijuoja pagrindinių (bakalauro) studijų stacionariniame skyriuje – 797, neakivaizdiniame – 500 studentų, 80 – magistrantų ir 5 doktorantai. Dirba 94 dėstytojai, iš jų 16 profesorių ir habilituotų daktarų, 45 docentai ir daktarai [37].
Pagal Vilniaus pedagoginio universiteto Bendrabučių nuostatus, VPU bendrabučiuose apgyvendinami VPU studentai, kurie yra ne Vilniaus miesto gyventojai. VPU turi 8 bendrabučius, vienas iš jų svečių namai.
Vilniaus pedagoginio universiteto Gamtos mokslų fakulteto studentams, gyvenantiems ne Vilniuje, esant galimybei skiriamos vietos šiuose bendrabučiuose: I-me (Studentų g. 41), III-me (Studentų g. 45), IV-me (Studentų g. 47), VII-me (Vivulskio g. 36), VIII-me (Švitrigailos g. 4) [4].
VPU veikia 2 valgyklos ir keletas kavinių, kur studentai gali paskaitų metu ir po jų pavalgyti [36].
Aktualumas. Lietuva viršija visų laikų rekordus – priimtų į aukštąsias mokyklas studentų skaičius auga it ant mielių. O kainos irgi neatsilieka. Tačiau jaunų žmonių tai negąsdina. Jie veržte vežiasi iš tėvų namų ragauti studijų skonio sostinėje.
Atvažiavę studijuoti studentai supranta, kad studentiškas gyvenimas nėra toks paprastas. Pirmiausiai reikia susirasti gyvenamą vietą, o vien stogo virš galvos neužtenka, reikia ir pavalgyti, norisi ir su draugais pasilinksminti. O dar turint omenyje šiuolaikinių universitetų finansines galimybes, jie ne visada pajėgus suteikti būtinas mokymo priemones, o reikia popieriaus, literatūros, priemonių rankdarbiams atlikti ir kt. Iš stipendijos pragyventi praktiškai neįmanoma. Jei studento tėvai neišgali išnuomoti buto, sumokėti už mokslą ir nupirkti visų kitų reikalingų priemonių, studentui viską reikia įsigyti pačiam, tenka eiti dirbti.
Žinoma, nuo to kenčia mokslų kokybė, nes darbdavys nėra suinteresuotas sėkminga studijų baigtimi, jam geriau darbuotojas kad ir su viduriniu išsilavinimu, bet visa širdimi, siela ir mintimis atsidavęs darbui.
O studentas, kuriam, žinoma, rūpi ir mokslai, dažnai būna pavargęs, nedarbingas, nes derinant darbą su mokslu ne visada pakanka laiko miegui, pavalgyti ir tiesiog kasdieniam poilsiui.
Tinkamas darbo, poilsio ir mitybos režimas yra normalios visų organizmo sistemų veiklos pagrindas, saugantis nuo daugybės sutrikimų ir ligų atsiradimo. Daug jaunų žmonių kenkia sau, nepakankamai vertindami sveikatos reikšmę, nežinodami ir nesilaikydami tinkamo dienos režimo – valgydami menkavertį maistą, nepakankamai judėdami, miegodami.
Tyrimo tikslas – susipažinti su Vilniaus pedagoginio universiteto Gamtos mokslų fakulteto Technologijų edukologijos specialybės studentų dienos režimo ypatumais.
Tyrimo uždaviniai:
1. Surinkti ir išanalizuoti literatūrą, apie darbo, poilsio ir mitybos režimą.
2. Sudaryti anketą, studentų dienos režimo tyrimui.
3. Nustatyti studentų dienos režimo ypatumus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-24
DalykasSveikos gyvensenos ir higienos kursinis darbas
KategorijaMedicina >  Sveika gyvensena ir higiena
TipasKursiniai darbai
Apimtis52 puslapiai 
Literatūros šaltiniai37
Dydis225.69 KB
AutoriusDainora
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasB. Mielkuvienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Studentu dienos rezimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 52 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • B. Mielkuvienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą