Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinė teisė kaip privatinės teisės šaka. Civilinės teisės atribojimas nuo kitų teisės šakų (4)

Civilinė teisė kaip privatinės teisės šaka. Civilinės teisės atribojimas nuo kitų teisės šakų (4)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. Civilinės teisės reglamentavimo srities nustatymo reikšmė. Viešoji ir privatinė teisė. Viešosios ir privatinės teisės sąveika. Privatinė ir civilinė teisė. Privatinės teisės sistemos. Kontinentinės ir bendrosios teisės suartėjimo tendencija. Lietuvos civilinės teisė raidos apžvalga. Civilinės teisės paskirtis, tikslai ir funkcijos. Civilinės teisės sąvoka. Civilinės teisės atribojimas nuo kitų teisės šakų. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė yra labiausiai paplitusi teisės šaka. Civilinė teisė su kitomis teisės šakomis sudaro bendrą teisės sistemą. Tai viena pagrindinių teisės šakų, kuri yra skirstoma į savarankiškus civilinės teisės institutus. Su šios teisės reguliuojamais santykiais susiduriame kiekvieną dieną. Todėl kiekvienas iš mūsų turi susipažinti su civilinės teisės normomis, jos reguliuojamais teisiniais santykiais bei atskirais institutais. Daugelis šių santykių tokie dažni, įprasti, kad nejaučiame jų teisinio pobūdžio. Tai ir maisto prekių, pramoninių ir visose kitose srityse – pirkimo-pardavimo sutartys, rangos sutartis dėl avalynės taisymo, miesto autobuso pervežimai ir visa kita.
Kai nėra pažeidimų, mes negalvojame apie šių santykių teisinę prigimtį. Kai pažeidimai atsiranda, teisė ir žmonių santykių teisinis charakteris tampa aktualūs. Kasdieninio gyvenimo civilinėms teisinėms sutartims nekeliama jokių ypatingų sudarymo ir įvykdymo reikalavimų. Tačiau būna ir sudėtingesnės; buto pirkimas-pardavimas. Čia jau visi suprantame, kad taikomi įstatymo reikalavimai. Dar sudėtingesni santykiai būna su ūkiniais subjektais (bankais, draudimo organizacijoms, kredito įstaigoms ir pan.)
Tai rodo, kad civiliniai teisiniai santykiai visuomenėje plačiai paplitę. Jie gali būti:
1. tarp fizinių asmenų;
2. tarp fizinių ir juridinių asmenų;
3. tarp juridinių asmenų. Šių subjektų visuomeniniai santykiai ne visuomet yra civiliniai teisiniai santykiai.
Civilinės teisės, kaip atskiros teisės šakos, reguliuojami santykiai taip pat nustatomi pagal du požymius – pagal civilinės teisės reguliuojamą dalyką ir civilinio teisinio reguliavimo metodą. Civilinės teisės dalykas atsako į klausimus, kokius visuomeninius santykius reguliuoja civilinė teisė, o civilinio teisinio reguliavimo metodas atsako į klausimą, kaip ir kokiomis priemonėmis civilinė teisė veikia jos reguliuojamus visuomeninius santykius. Įstatymas neteikia didelės reikšmės tam, kas vykdė tuos veiksmus ir sukūrė rezultatus.
Civilinės teisės samprata – tai teisės normų sistema, skirta teisiškai reguliuoti vienas kitam nepavaldžių subjektų turtinius santykius, kurių objektai turi tiesiogiai išreikštą ar numatomą vertę, taip pat tiek su turtiniais susijusius, tiek ir nesusijusius asmeninius neturtinius bei organizacinius santykius, siekiant sukurti privatine nuosavybe pagrįstą visuomenės ekonominę bazę, kuri sudarytų sąlygas vis geriau patenkinti fizinių bei juridinių asmenų materialinius bei dvasinius poreikius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis33.38 KB
AutoriusAs
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Papirtis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civiline teise kaip privatines teises saka. Civilines teises atribojimas nuo kitu teises saku (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Papirtis
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą