Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Socialinės–ekonominės aplinkos poveikis viešajam sektoriui

Socialinės–ekonominės aplinkos poveikis viešajam sektoriui

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas — atskleisti, kokį poveikį viešajam sektoriui daro socialinė–ekonominė aplinka. Viešasis administravimas ir raidos tendencijos. Viešojo administravimo pokyčių priežastys. Viešojo administravimo efektyvumas. Socialinės-ekonominės aplinkos įtaka viešajam sektoriui. Išvados.

Ištrauka

Šiandien smarkiai didėja viešojo administravimo organizacijų svarba tiek valstybės kaip savitos organizacijos raidoje, tiek ir kiekvieno jos piliečio gyvenime. Visuomenė reikalauja iš viešojo sektoriaus institucijų efektyvumo, naujų veiklos formų, nuolat gerėjančių kokybinių veiklos rodiklių. Todėl vis svarbesni tampa viešųjų paslaugų teikėjų ir vartotojų santykiai, viešojo sektoriaus struktūrų organizaciniai pokyčiai, viešųjų programų ir projektų bei visų veiklos rūšių – informacinių, technologinių, finansinių ir žmogiškųjų išteklių valdymo – naujovių įgyvendinimas. O kaip žinia, naujovių įgyvendinimą ir raidą tiek valstybės viduje, tiek ir jos išorėje, o konkrečiau viešajame sektoriuje lemia pasaulyje vykstantys ekonominiai ir socialiniai procesai. Labiausiai darantys įtaką iš jų laikytini itin spartūs socialiniai pokyčiai, kurie lemia visuomenės raidos potencialo didėjimą, kokybinių viešojo sektoriaus veiklos parametrų užtikrinimą, kitaip sakant, ekonominiai-socialiniai pokyčiai formuoja viešojo administravimo ribas ir galimybes.
Šio darbo tikslas – atskleisti, kokį poveikį viešajam sektoriui daro socialinė–ekonominė aplinka.
Tyrimo uždaviniai: išskirti ir apibendrinti įvairiais laikotarpiais valstybėje vykstančius socialinius-ekonominius pokyčius, lemiančius viešojo administravimo veiklą, efektyvumą ir raidą. Išryškinti, kaip politikai ir valstybės tarnautojai sprendžia pagrindines problemas, kurias įtakoja socialinė-ekonominė aplinka, apibrėžti viešojo administravimo pokyčių priežastis.

Viešoji politika dažniausiai suprantama kaip valstybės valios išraiška, o viešasis administravimas yra vis sudėtingėjanti tos valios įgyvendinimo sistema, apimanti ir veikianti didelę visuomenės dalį. Viešasis sektorius dažnai suprantamas kaip valstybės įstaigų ir įmonių visuma, teikianti paslaugas, kurių poreikius nustato ne piliečiai, o politikai. Šio sektoriaus veikla iš esmės susijusi su politikų sprendimų įgyvendinimu administraciniu būdu, t.y. priverčiant visuomenę laikytis tam tikrų taisyklių.
Viešasis administravimas yra pakankamai sena veikla, būdinga įvairioms valdymo formoms, lygmenims, turėjusioms ir turinčioms skirtingą administravimo struktūrą, procesus ir techniką, veikiamoms specifinių politinių jėgų, interesų grupių bei įvairių socialinių-ekonominių veiksnių, kurie yra bene svarbiausi, lemiantys viešojo sektoriaus veiklą, efektyvumą bei raidą, kitaip sakant nustatantys viešosios administracijos veiklos apribojimus ir galimybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis25.67 KB
AutoriusStudente
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasStumbraitė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines ekonomines aplinkos poveikis viesajam sektoriui [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Stumbraitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą