Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos dalyviai, jų teisės ir pareigos

Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos dalyviai, jų teisės ir pareigos

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Asmenys, dalyvaujantys administracinių teisės pažeidimų bylų teisenoje. Įgaliotų pradėti ir atlikti administracinės teisės pažeidimo bylos tyrimą pareigūnai, jų teisės ir pareigos. Institucijos ar pareigūnai, įgalioti nagrinėti administracinės teisės pažeidimo bylą ir skirti administracinę nuobaudą. Administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo, jo teisės ir pareigos. Nukentėjusysis, jo teisės ir pareigos. Atstovas pagal įstatymą, jo teisės ir pareigos. Įgaliotas atstovas, jo teisės ir pareigos. Liudytojas, jo teisės ir pareigos. Ekspertas, jo teisės ir pareigos. Specialistas, jo teisės ir pareigos. Vertėjas, jo teisės ir pareigos. Kviestinis, jo teisės ir pareigos. Išvados.

Ištrauka

Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenoje dalyvauja daug asmenų. Visi šie asmenys turi skirtingas procesines teises, pareigas, daro skirtingą įtaką proceso eigai bei jo rezultatui. Kiekvieno jų teisinę procesinę padėtį nustato galiojantys įstatymai – Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (toliau ATPK) ir Administracinių bylų teisenos įstatymas.
Institucijos (pareigūnai), tirdamos bei nagrinėdamos administracinių teisės pažeidimų bylas, turi tiksliai laikytis visų įstatymuose nustatytų reikalavimų, tinkamai atsižvelgti į kiekvieno bylos procese dalyvaujančio asmens padėtį ir užtikrinti jo teises. O kokias teises bei pareigas, administracinių teisės pažeidimų bylų procese, turi kiekvienas proceso dalyvis, aš nagrinėsiu šiame savarankiškame darbe.

Savarankiško darbo tikslas:
išanalizuoti administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos dalyvius, jų teises
ir pareigas.

Tikslui pasiekti keliami savarankiško darbo uždaviniai:
išsiaiškinti kas yra administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos dalyviai;
išnagrinėti kokios administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos dalyvių teises;
išnagrinėti kokios administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos dalyvių pareigos.

Administracinės teisės pažeidimo byla gali būti pradėta kompetetingam pareigūnui tiesiogiai konstatavus pažeidimo faktą, gavus tokios informacijos iš kitų asmenų, prokuroro ar net teismo iniciatyva. Kompetetingas pradėti tyrimą pareigūnas privalo fiksuoti tyrimo pradžią reikiamais įrašais. Nuo to momento tyrimą atliekančiam pareigūnui, atsiranda pareiga vykdyti tyrimo veiksmus ir laiku bei tinkamai užbaigti tyrimą ir perduoti surinktą medžiagą bylą nagrinėjančiam subjektui. Jeigu nagrinėdamas bylą organas (pareigūnas) įsitikina, kad pažeidimas turi nusikaltimo požymių, jis perduoda medžiagą prokurorui, parengtinio tardymo arba kvotos organui (ATPK 258 str.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-25
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.31 KB
AutoriusStudent
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSubačiūtė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administraciniu teises pazeidimu bylu teisenos dalyviai ju teises ir pareigos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Subačiūtė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą