Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Kubos respublikos viešojo administravimo sektoriaus analizė

Kubos respublikos viešojo administravimo sektoriaus analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Politinė kultūra ir raida. Kubos filosofinės, religinės ir socialinės tradicijos. Švietimas Kuboje. Modernios tautinės valstybės sukūrimas. Ikikolonijiniai laikai. Kolonijiniai laikai. Nepriklausomybės karas. Ankstyvieji nepriklausomybės laikai. Komunistinio totalitarinio režimo laikotarpis. Politiniai veikėjai ir administravimas. Valdžios struktūra. Valstybė ir teisė. Partijos ir profsąjungos. Pusiausvyra tarp centrinės, regioninės ir vietinės valdžios. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Kuba – Kubos respublika (República de Cuba) yra valstybė Vest Indijoje, Didžiame Antilų salyne. Valstybė užima Kubos salą (104 945 km²), Juventudo salą ir ~1600 mažų negyvenamų salų ir rifų (3715 km²). Iš šiaurės pusės Kubą skalauja Atlanto vandenynas, iš pietų – Karibų jūrą, iš Vakarų – Meksikos įlanką. Rytuose Kubą ~90 km pločio Priešvėjinis sąsiauris šalį skiria nuo Haičio [3]. Valstybės plotas 110 860 km², 2006 metais gyventojų skaičius buvo – 11,33 mln. gyventojų. Kubos sostinė – Havana, kurioje 2006 metais gyveno 2,16 mln. gyventojų [2].
Kubos sala ištįsusi iš šiaurės vakarų į pietryčius ~1200 km, jos plotis 35-200 km (didžiausia Didžiųjų Antilų salyno sala) (žr. 1 priedą). Salos kranto linija (jos ilgis 3735 km) vingiuota, daug pusiasalių (Zapatos, Guanahacabibeso, Hicacoso), įlankų (Batabano, Guacanayabo, Guantanamo). Kartu su kitomis pakrančių salomis ir rifais Kubos kranto linijos ilgis yra daugiau 11000 km. Krantai daugiau žemi, akumuliaciniai, daug kur pelkėti. Taip pat yra smėlėtų paplūdimių (prie Havanos, Varadero) [3].
Kubos klimatas – jūrinis tropinis. Ryškūs yra du metų laikotarpiai – sausasis (lapkritis-balandis) ir lietingasis (gegužė-spalis). Didesniojoje šalies dalyje per metus iškrinta 750-1250 mm kritulių. Diduma kritulių (75-80 %) iškrinta gegužės-spalio mėnesiais. Nuo rugpjūčio iki spalio – liūčių, uraganų laikotarpis. Metų vidutinė temperatūra 25-26 °C. Havanoje aukščiausioji temperatūra nuo 26 °C (sausį) iki 32 °C (rugpjūtį), žemiausia nuo 19 °C (sausį-vasarį) iki 24 °C [5].
Kubos pagrindinė valiuta – Kubos Pesas [6].
Geografinė informacija, informacija apie gamtą ir klimatą, atskleidžia tik tam tikrą tam tikros šalies tapatybės dalį. Norint geriau pažinti šalį, svarbu apžvelgti to šalies filosofines, religines ir kultūrines tradicijas, socialinę ir demografinę situaciją, valstybės susikūrimo etapus, valdymo sistemą ir centrinės, regioninės, bei vietinės valdžios santykius. Tad pagrindinis šio darbo tikslas – išanalizuoti Kubos respublikos viešojo administravimo sektorių, valdymo sistemą, politinę kultūrą.

Darbo uždaviniais:
1. Apžvelgti pusiausvyrą tarp Kubos Respublikos centrinės, regioninės ir vietos valdžios organų.
2. Apžvelgti Kubos Respublikos kultūrines, socialines tradicijas.
3. Apžvelgti Kubos Respublikos valdžios struktūrą.
4. Apžvelgti Kubos Respublikos susidarymo etapus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-29
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis139.84 KB
Autoriusintrepiduks
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKrupavičius
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kubos respublikos viesojo administravimo sektoriaus analize [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Krupavičius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą