Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Kanados politiniai veikėjai ir administravimas

Kanados politiniai veikėjai ir administravimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Kanados istorija. Kanados politiniai veikėjai ir administravimas. Kanados politinė sistema. Naujos valdymo idėjos. Valdžios institucijų struktūra Kanadoje. Kanados vietos valdžia. Valstybės tarnyba Kanadoje. Kanados teisinė struktūra. Kanados mokesčių sistema. Reformos Kanados valdžios institucijose. Išvados.

Ištrauka

Kanada - valstybė Šiaurės Amerikoje. Užima Šiaurės Amerikos žemyno šiaurinę dalį ir gretimas salas: vakaruose – Vankūverio salą, Karalienės Karolinos salas; šiaurėje – Kanados Arktinį salyną; rytuose – Niūfaundlendo, Keip Bretono, Antikosčio, Princo Edvardo salas. Pietuose ir šiaurės vakaruose ribojasi su JAV, šiaurėje prieina prie Arkties vandenyno, vakaruose prie Ramiojo vandenyno, rytuose prie Atlanto. Kanados plotas 9,985 mln. km2. Ji yra antra pagal teritorijos dydį pasaulio valstybė, po Rusijos. Sostinė-Otava.
Kanadoje gyvena apie 33,1 mln. žmonių. Prognozuojama, kad 2026 m. Kanadoje bus 36,2 mln. gyventojų. Kanadiečiai yra vieni iš ilgiausiai gyvenančių žmonių pasaulyje. Vyrų gyvenimo trukmė – 74,9 metai, moterų – 81,4 metai. Kanadoje šeimą sudaro 3,1 žmogus, iš jų 1,3 vaikas. Kanados kaip ir kitų industrinių valstybių, gyventojai sensta. Tarp 1961 ir 1991 m. gyventojų, vyresnių kaip 65 metų skaičius padidėjo 128 procentais ir siekė 3,2 milijono.
76% gyventojų gyvena miestuose, o 23,4% kaimuose. Gyventojų tankumas tėra 3.32 žm./km2, nes Kanada - didžiulė šalis, todėl didelė jos dalis negyvenama.
Kvalifikuoti specialistai Kanadoje turi labai palankias sąlygas įsikurti, todėl daugiau emigrantų turi aukštąjį išsilavinimą, negu vietiniai gyventojai. Per metus į šią šalį gali emigruoti 200000 žmonių. Kanada tampa įvairių etninių grupių ir įvairių kultūrų šalimi. Po trijų gyvenimo metų Kanadoje galima gauti jos pilietybę. (pvz., JAV pilietybė gaunama ne anksčiau kaip po 5 metų) Šioje šalyje leidžiama turėti dvi pilietybes.
Kanadoje galima nemokamai naudotis medicinos paslaugomis, gauti vidurinį išsilavinimą, yra pensijos, pašalpos bedarbiams. Nusikalstamumo lygis yra vienas iš žemiausių.
Dauguma Kanados gyventojų yra tikintys. Katalikai sudaro 46% gyventojų, o protestantai apie 36% visų kanadiečių. Religijos įtaka visuomeniniame gyvenime nėra labai pastebima, tačiau kartais būna įvairių nesusipratimų tarp skirtingo tikėjimo žmonių.
Kanadoje yra 2 oficialios valstybinės kalbos – anglų ir prancūzų. Angliškai kalba maždaug 59,3 % Kanados gyventojų, o prancūzų- 23,2 % . Kanados literatūra kuriama taip pat anglų ir prancūzų kalbomis. 1991 m. Kanados gyventojų, kurių gimtoji kalba nėra anglų arba prancūzų, skaičius siekė 4,1 milijono. 626000 gyventojų laikė save vienos iš trijų aborigenų grupių atstovais.
Kanada susideda iš trylikos administracinių vienetų: dešimties provincijų ir trijų teritorijų. Provincijų vyriausybės dalinasi valdžia su Kanados federaline valdžia. Teritorijų vyriausybės turi žymiai mažesnes teises nei provincijų vyriausybės. Kanados provincijos yra šalies pietuose, o teritorijos – šiaurėje, mažai apgyvendintose srityse.
Provincijos (tankiau apgyvendinti pietiniai regionai, turintys daugiau teisių nei teritorijos):
• Alberta
• Britų Kolumbija
• Kvebekas
• Niufaundlandas ir Labradoras
• Manitoba
• Naujasis Bransvikas
• Naujoji Škotija
• Ontarijas
• Princo Edvardo sala
• Saskačevanas
Teritorijos (retai apgyvendinti šiauriniai regionai, turintys mažiau teisių nei provincijos):
• Jukonas
• Nunavutas
• Šiaurės vakarų teritorijos [5].
Kanada, kaip ir Australija, pasak K. Zweigert, H. Kotz (2001), yra federacinė valstybė, kurią sudarančios teritorijos anksčiau buvo britų imperijos kolonijos. Vyriausybė renka konstitucinę monarchiją, kuri yra taip pat parlamentinė demokratija ir federacija.
Kanados Konstitucija, sudaryta iš nerašytų ir raštiškų aktų, muitinės, teisminių sprendimų, ir tradicijų; raštiška konstitucijos dalis susideda iš Konstitucijos įstatymo 1867 m. kovo 29-oji, kuris sukūrė federaciją keturių sričių, ir Konstitucijos įstatymą 1982 m. balandžio 17-oji, kuris perleido oficialią kontrolę konstitucijos nuo Britanijos į Kanadą, ir pridėjo Kanados Teisių ir Laisvių Chartiją.
Darbo tikslas: išsiaiškinti, kokia politinė sistema vyrauja Kanadoje bei apžvelgti šios šalies valdymo ypatumus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis63.04 KB
Autoriusintrepiduks
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKrupavičius
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kanados politiniai veikejai ir administravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Krupavičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą