Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Vedybų sutarties samprata

Vedybų sutarties samprata

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Vedybų sutarties samprata. Vedybų sutarties sudarymas. Vedybų sutarties sudarymo sąlygos. Vedybų sutarties įsigaliojimas. Vedybų sutarties notarinis tvirtinimas. Vedybų sutarties turinys. Uždavinys. Į Kauno miesto apylinkės teismą kreipėsi ieškovas, nurodydamas, kad šalys susituokė 2004 m. lapkričio 10 d. Santuokoje jiems gimė sūnus Karolis. Jau daugiau kaip metus laiko ieškovas su atsakove negyvena. Kur šiuo metu yra atsakovė jam nėra žinoma. Ieškovas teismo prašė santuoką nutraukti dėl atsakovės kaltės, nustatyti nepilnamečio sūnaus gyvenamąją vietą su juo, priteisti iš atsakovės nepilnamečio vaiko išlaikymui po 200 Lt kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis bei įsiskolinimą už praėjusius 12 mėnesių. Uždavinio sprendimas.

Ištrauka

Vedybų sutartis Lietuvoje turi senas tradicijas. Suvalkijoj, kurioje prieškario metais galiojo Napoleono kodeksas, nuotaka ir jaunikis pirmiausiai vykdavo pas notarą, o tik paskui važiuodavo į bažnyčią įformini santuokos. Ne veltui, matyt, sakoma, kad suvalkiečiai žino, ką daro ...
Įsigaliojus naujajam Civiliniam kodeksui, drauge atsiradus galimybei sudaryti vedybų sutartį, ši lyg šiol netapo labai populiari. Pagrindinės priežastys dvi: moralinė – daugeliui lietuvių sudaryti sutartį prilygsta nepasitikėti antrąja puse, materialinė – dažna pora sutarties sudaryti negali, nes turi vienintelį nekilnojamąjį turtą – butą. Dar galima būtų paminėti ir trečią priežastį, kodėl tokios sutartis nepopuliarios, tai informacijos apie vedybų sutartis stoka. Įstatymų leidėjas nenumatė tikslų tokios sutarties sudarymo laiką, todėl sutartį galima sudaryti bet kada, tiek tuokiantis, tiek prabėgus ne vieneriems metams po vedybų.
Dažnai yra klausiama ar naudinga sutuoktiniams tokia sutartis ? Jeigu žmonės nesudarys tokios sutarties, ateityje gali gailėtis, kai šeimoje prasidės nesutarimai ir ji iširs. Tuomet prasidės turto dalybos ir didžiuliai pykčiai. Jeigu yra sudaryta vedybų sutartis, paprasčiausiai dėl turto nereikės ginčytis, nes sutartyje bus viskas aptarta.
Šiuo metu tuokiantis vyrauja labiau jausmai, o ne pragmatiškumas ir pamąstymas apie blogiausią vedybų pabaigą – skyrybas. Kai prasideda skyrybos, tuomet prasideda sutuoktinių ginčai ir vaikų įvėlimas į juos, o tai yra daug didesnė blogybė, negu sutarties sudarymas. Pravartu visuomet pasverti kiekvieno sutuoktinio įnašą į bendrą šeimos turtą, į kiekvieno iš jų jau turimą turtą, kuris gali būti šeimos relikvija. Beje, kaip minėjome , ir užsienio valstybėse tokios sutartys nėra labai populiarios. Ir ten susiduriama su meilės ir jos atomazga problema. Yra nemažai sutuoktinių kurie, teigia, kad nutrauktų santuoką, bet tai nedaro tik todėl, jog bijo prarasti užgyventą turtą ir suardyti verslą. Vadinasi, nepadalintas turtas gali būti šeimos "rišamoji medžiaga". Kyla klausimas – ar po vedybų sutarčių sudarymo nepadaugės skyrybų? Autorės nuomone, jeigu taip įvyktų, vadinasi, tos santuokos tiek ir buvo vertos. Jeigu žmonių "rišamoji medžiaga" yra tik turtas, vadinasi, tai tokie ir tų žmonių santykiai. Vedybų sutarties sudarymas yra teisė, o ne pareiga. Žmonės patys laisva valia apsisprendžia, sudaryti ją ar ne. Yra šimtai šeimų, tvirtai gyvenančių ir be vedybų sutarties, bet yra lygiai tiek pat gyvenančių ir sudariusių sutartis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-26
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis26.26 KB
Autoriusvardenis
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasNaujokienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vedybu sutarties samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Naujokienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą