Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Tėvų skyrybos ir jų psichologinės pasekmės vaikams (2)

Tėvų skyrybos ir jų psichologinės pasekmės vaikams (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Šeimos samprata. Šeimos sukūrimas ir gyvenimas joje. Konfliktai šeimoje ir jų priežastys. Skyrybos, jų priežastys. Skyrybas išgyvenančių tėvų klaidos. Skyrybų pasekmės vaikams. Vaiko reakcija į tėvų skyrybas. Patarimai vaikams skyrybų atveju. Išvados.

Ištrauka

Kaip sena yra žmonija, taip sena yra šeima.Lygi šiol žmonija nėra nieko geresnio ir gudresnio sugalvojusi už šeimą. Šeima viena svarbiausiųjų civilizacijos institucijų.Ji kyla iš giliųjų žmogaus prigimties gelmių (J.Bikuličius.1996.psl.4).
Šeima – tai pirmiausia galimybė mylintiems žmonėms būti drauge, rūpintis vienu kitu, suburti būtiną gyvenimo ritmą, turėti ir auklėti vaikus (D.G.Myers.2000).
Šeima yra daugiau negu vien teisinis, visuomeninis ir ekonominis vienetas, tai – meilės ir solidarumo bendruomenė, unikaliai suderinta mokyti ir perduoti kultūrinėms, etinėms, visuomeninėms, dvasinėms bei religinėms vertybėms, kurios yra esminės jos narių ir visuomenės vystymuisi ir gerovei .Ji – mažiausia visuomenės ląstelė. Kartu yra ir visuomenės subjektas atsakingas už žmonių giminės pratesimą, vaikų auklėjimą. Šeima turi teisę į nuosavybę, organiškus ryšius su etnogrupe, tauta, valstybe. Tai socialinė realybė, kurią pagal papildumumo principą remia ir kontroliuoja valstybė, nepažeisdama tėvų, šeimos teisių. Šeima yra mažiausioji socialinė grupė, ji egzistuoja kiekvienoje visuomenėje, jai būdinga savita gyvenimo organizacija, papročiai bei tradicijos. (G.Matulienė."Šeimos psichologija".1997.psl49).
Kiekvienas rimtas ir išmintingas žmogus prieš kiekvieną svarbesnį savo gyvenimo įvykį tarsi susikaupia, gerai apmąsto ir pasiruošia. Šeimos kūrimas yra rimtas įvykis žmogaus gyvenime. J.Bikuličius išskiria tris santuokos sudarymo motyvus, darančius įtaką šeimos stabilumui:
1. Noras mylėti ir būti mylimu.
2. Noras pratęsti save vaikuose.
3. Noras tūrėti savo ūkį ir savarankiškai tvarkytis jame.
Šie trys motyvai svarbiausi ir lemiami sudarant santuoką. Jie neprieštarauja dabartinei visuomenei ir visuomenės normos ir vertybės palankiausiai leidžia šių poreikių realizavimą tik santuokoje (1996.psl.13).
Gyvenimas šeimoje nėra vien begaliniai džiaugsmai, nesibaigianti šventė. Tai sunkus darbas, suteikiantis sutuoktiniams daug sunkumų ir rūpesčių. Sutuoktiniai nusistato pareigas ir vaidmenis, kuriuos atliks šeimoje, prasideda šeimyninis bendravimas, kuris dažnai pilnas konfliktų ir nepasitenkinimo. Šeimose gimsta vaikai ir juos auklėdami tėvai perduoda jiems ne tik integruotą nacionalinės kultūros, tradicijų supratimą, bet ir sukuria atitinkamą dvasinę klimatą. Šeimos
gyvenimui psichologiškai rengiamasi nuo pat vaikystės. Šeimoje tėvai pirmi tampa savo vaikų auklėtojais Jie saugo ir gina savo atžalas, perduoda jiems šeimos ir tautos tradicijas, skiepija žmogiškąsias vertybes. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-20
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.8 KB
Autoriusjurgita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasBorisova
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tevu skyrybos ir ju psichologines pasekmes vaikams (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Borisova
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą