Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Valstybės biudžeto formavimo analizė: Europos Sąjungoje (ES) ir Lietuvoje

Valstybės biudžeto formavimo analizė: Europos Sąjungoje (ES) ir Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Interneto paieškų sistemų analizė. Tarptautinės paieškos sistemos. Nacionalinės paieškų sistemos. Paprasta paieška. Pagerinta paieška. Speciali paieška. On-line ir off-line paieška. Paieškos priemonių pasirinkimo pagrindimas. Interneto paieškų sistemų detalus nagrinėjimas. Nacionalinė paieškos sistema "Search". Apie "search", sistemos privalumai ir trūkumai. Paprasta paieška. Pagerinta paieška. Tarptautinė paieškos sistema "Web wombat". Paprasta paieška. Pagerinta paieška. Puslapio pateikimas. Valstybės biudžeto formavimo analizė: Europos Sąjungoje (ES) ir Lietuvoje. Europos Sąjungos (ES) biudžeto formavimo analizė. Europos Sąjungos (ES) biudžeto sudarymas. Kas skirsto Europos Sąjungos (ES) biudžetą? Kaip leidžiami Europos Sąjungos (ES) pinigai? Kur skiriami Europos Sąjungos (ES) biudžeto pinigai? Lietuvos valstybės biudžeto formavimo analizė. Valstybės biudžeto formavimo principai, projekto rengimas bei tvirtinimas. Valstybės biudžeto pajamos. Valstybės biudžeto išlaidos. Valstybės biudžeto deficitas ir valstybės skola. Valstybės biudžeto sudarymo ir naudojimo tobulinimas ir biudžeto derinimas prie Europos Sąjungos. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Temos auktualumas: Daugelis žmonių biudžeto savoką suprasdavo tik kaip valstybės pinigų, išteklių sistemą ir jo svarbos jų gyvenimui pernelyg nesureikšmindavo. Tačiau šiais, informatyvios visuomenės laikais, visa tai tampa vis aktualiau, atskleidžiamos visos valstybės biudžeto sudarymo ir paskirstymo vingrybės. Tai aktualu ypač šių dienų Lietuvoje, kai mūsų biudžetas yra deficitinis, vis garsiau prabilstama apie praėjusios vyriausybės paliktas milijardines skolas. Tad ganėtinai svarbu išsiaiškinti, kaip sudaromas valstybės biudžetas ir kaip paskirstomi jo išteklai. Taip pat, didelę reikšmę mūsų valstybės ekonomikai sudaro Europos sąjungos biudžetas ir jo teikiama parama valstybės ūkiui, švietimo sistemai ir ekonomikai gerinti.
Darbo objektas: Darbe analizuojamas valstybės ir Europos Sąjungos biudžetų formavimas, jo principai.
Darbo tikslas: Išanalizuoti LR ir ES biudžeto sudarymo principus ir pateikti sąryšį tarp jų.
Darbo uždaviniai: Šio darbo uždaviniai yra tokie:
• Aprašyti Internet paieškų sistemas, tarptautines ir nacionalines, jų privalumus ir trūkumus;
• Išanalizuoti dvi prie darbo temos pateiktas paieškos sistemas;
• Išanalizuoti LR ir ES biudžeto sudarymo principus ir atrasti sąsają tarp jų;
Tyrimo metodai: Kuriant vis naujas užklausas, buvo stengiamasi išanalizuoti paieškos sistemas, jų privalumus ir trūkumus.
Naudota literatūra: Remiamasi tik internetine medžiaga. Buvo panaudota ne tik lietuviški, bet ir angliški šaltiniai.
Darbo struktūra:
• Teorinėje šio darbo dalyje trumpai apžvelgiamos tarptautinės ir nacionalinės Internet paieškos sistemos, jų galimybės, privalumai ir trūkumai. Detaliau išnagrinėtos viena tarptautinė (www.webwombat.com ) ir viena lietuviška (http://www.search.lt/) paieškos sistemos: vykdant paiešką pagal įvairiai suformuotus paieškos raktus atskleidžiamos jų teigiamos, neigiamos pusės, įvertinamas rezultatų tinkamumas.
• Analitinėje darbo dalyje pateiktas temos "Valstybės biudžeto formavimo analizė: ES ir Lietuvoje" aprašymas, remiantis surinkta interneto medžiaga.
• Pabaigoje pateikiami priedai originalo kalba, išvados ir naudota literatūra.

Šiuolaikiniame komunikaciniame pasaulyje yra paplitę daug interneto funcijų, pradedant visuotinės informacijos teikimu ir prieinamumu bet kiuriam vartotojui, baigiant elektronine bankininkyste ir kitomis sudėtingomis, bet šiame tobulėjančiame pasaulyje taip pat reikalingomis funkcijomis. Viena iš jų yra galimybė naudotis internetinėmis paieškų sistemomis. Jos įgalina vartotojus greitai ir produktyviai susirasti norimą informaciją ir efektyviai ja naudotis. Kuriant užklausas, paieškų sistemų pagalba galima ieškoti informacijos ne tik pasaulinio voratinklio tekstinės informacijos puslapiuose, bet ir įvairiuose garso ir vaizdo įrašų archyvuose, grupėse, teikiančiose informaciją apie įvairias naujienas, jos taip pat gali teikti elektroninio pašto paslaugas, taipogi siūlo prekes elektroninėse parduotuvėse, geltonuosiuose puslapiuose siūlomos verslo partnerių teikiamos paslaugos ir daugelis kitų funcijų. Reikalingą informaciją siekiama surasti kaip įmanoma greičiau, tai yra, norima kuo labiau sumažinti paieškai skiriamas laiko sąnaudas. Visa tai suteikia paieškos pagalbinės funkcijos. Toliau tęsiant internetinių paieškų sistemų aprašymą, vertėtų išskirti, jog jos skirstomos į tarptautines ir nacionalines paieškos sistemas.
1.1. Tarptautinės paieškos sistemos
Tarptautinės paieškų sistemos dažniausiai siūlo ieškoti informacijos užsienio kalba, tačiau taip pat yra galimybė pasirinkti kalbą, kuria ieškosime norimos informacijos, todėl suteikiama galimybė surasti informacija ne viena kalba. Galima greitai ir efektyviai surasti informaciją, saugomą kaimyninėse užsienio šalyse ir kito žemyno kompiuteriuose.
Toliau pateikta lentelė, kurioje apžvelgtos pagrindinės tarptautinės paieškos sistemos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis353.68 KB
Autoriusbliashke
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. G.Garšva
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes biudzeto formavimo analize Europos Sajungoje (ES) ir Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. G.Garšva
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą