Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Valstybinio socialinio draudimo sistemos tobulinimo Lietuvoje galimybės

Valstybinio socialinio draudimo sistemos tobulinimo Lietuvoje galimybės

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įžanga. Socialinio draudimo esmė. Socialinio draudimo istorija. Socialinio draudimo rūšys. Pensijų socialinis draudimas. Ligos ir motinystės socialinis draudimas. Nedarbo socialinis draudimas. Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinis draudimas. Sveikatos draudimas. "Sodros" biudžeto sandara. Lietuvos Valstybinio socialinio draudimo sistemos kaita. Draudėjų ir apdraustųjų skaičius. Valstybinio socialinio draudimo biudžeto vykdymas. "Sodros" įmokų ir išmokų kaita pagal draudimo rūšis. Lietuvos socialinio draudimo sistemos tobulinimas. Lietuvos socialinio draudimo vidinės sistemos tobulinimas. Socialinio draudimo tobulinimas Lietuvoje. Išvados. Summary.

Ištrauka

Lietuvoje Valstybinio socialinio draudimo sistemos tobulinimas yra ypač aktuali tema, nes Valstybinis socialinis draudimas turi dar labai neilgą istoriją, daug trūkumų ir neišspręstų klausimų. Nuolat kuriami nauji projektai ir ieškoma jų įgyvendinimo galimybių. Po įstojimo į ES projektų kūrime dalyvauja ES šalys, stengdamosi padėti sukurti socialinę sistemą, atitinkančią žmonių poreikius.
Socialinės problemos ypač svarbios tiems žmonėms, kurie gauna mažas ar vidutines pajamas, bei yra socialiai remtini. Šiems žmonėms kiekvienas pasikeitimas yra itin reikšmingas ir sutinkamas nepaprastai emocionaliai. Pasikeitimai didelę reikšmę turi ir šeimoms, auginančioms vaikus ar ketinančioms juos auginti. Būtent jauniems žmonėms, bekuriantiems šeimas, yra labai svarbu jaustis socialiai stabiliai.
Didelė darbo dalis skirta pensijoms, su jomis susijusių teisinių aktų apžvalga bei pensijų dydžio kitimo tendencijomis. Šia tema yra gausybė straipsnių visuotinėje informavimo sistemoje, tačiau apibendrinti ir išanalizuoti ją yra gana sudėtinga.
Šis darbas padėtų susipažinti su Valstybinio socialinio draudimo sistema, sužinoti pagrindines veiklos sritis, bei perspektyvas. Studentams darbas gali pasirodyti patrauklus, nes jame atskleidžiama vidinė "Sodros" veikla, darbo galimybės bei kvalifikaciniai aspektai.
Besidomintiems valstybinių institucijų lėšomis – šis darbas padės suprasti "Sodros" Fondo biudžeto sandarą, jo veiklą ir lėšų pasiskirstymą.
Rašant šį darbą buvo keliamas pagrindinis tikslas: apžvelgti Valstybinio socialinio draudimo sistemos kitimo tendencijas. Šiam tikslui įgyvendint buvo pasitelkta naujausia literatūra, susijusi su šiuo klausimu.
Suformuluotam tikslui keliami tokie uždaviniai:
1. Apžvelgti Valstybinio socialinio draudimo teisinės bazės kūrimą;
2. Aptarti Valstybinio socialinio draudimo įmokų ir išmokų rūšis;
3. Išanalizuoti pastarųjų metų statistinius pasikeitimus Valstybinio socialinio draudimo sistemoje;
4. Aptarti naujausias Valstybinio socialinio draudimo tendencijas.
Iškeltus uždavinius pavyko įgyvendinti. Tam buvo panaudota duomenų analizės metodas. Nemažą darbo dalį užima vaizdinė medžiaga, kuri atspindi analizuojamus duomenis, ši priemonė padėjo susisteminti "išsibarsčiusią" informaciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis89.8 KB
AutoriusVita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasNorkunienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybinio socialinio draudimo sistemos tobulinimo Lietuvoje galimybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Norkunienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą