Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos efektyvumas

Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos efektyvumas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Institucijos apibrėžtis: Valstybės saugumo departamentas (VSD). Veiklos sritys. Išvados. Siūlymai.

Ištrauka

Pastaruoju metu žiniasklaidoje ypač plačiai diskutuojama apie valstybės saugumo departamento veiklos efektyvumą. Prielaidų diskusijoms išties yra daug. Jų atsiradimas gali būti siejamas su objektyviai egzistuojančiomis sisteminėmis problemomis – menka atskaitomybe, vadovų savivale, politikavimu, korupcinių ryšių išplitimu. Kitos priežastys verčiančios abejoti Valstybės saugumo departamento (toliau – VSD) veiklos kokybe yra stebėtinai silpna parlamentinė kontrolė, silpnas atskaitingumas, prasti rodikliai tiriant visuomenėje didelio rezonanso sulaukusias bylas (pvz.:liustracijos procesas)
Dėl itin specifiškos valstybės saugumo departamento veiklos pobūdžio teko susidurti su ganėtinai apribotu priėjimu prie informacijos šaltinių apie VSD veiklą, tai patvirtino ir interviu su šios institucijos atstovu. Taigi rašant darbą pagrindiniu informacijos šaltiniu buvo lyginamoji internetinių portalų (www.infolex.lt, www.xxiamžius.lt; www.balsas.lt, www.bernardinai.lt ir kt.) ir kitų medijos priemonių turinio (content) analizė kartu pasitelkiant šiuo metu galiojančią teisinę bazę bei paskaitų medžiagą.
Rašant darbą pagrindiniu veiklos tikslu išsikėliau: sisteminiu požiūriu ištirti ir įvertinti valstybės saugumo departamento veiklos esmę, išskirti efektyvaus veiklos organizavimo ir funkcionavimo problemas ir pasiūlyti galimus jų sprendimo būdus.

Valstybės saugumo departamentas – Seimui ir Respublikos Prezidentui atskaitinga institucija, viena iš pagrindinių vykdomųjų institucijų, padedanti užtikrinti nacionalinį saugumą šalyje. VSD sudarymo ir veiklos principai, teisiniai pagrindai, uždaviniai ir funkcijos yra apibrėžti Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento įstatyme, Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento stautute, Žvalgybos įstatyme bei kituose teisės aktuose. VSD savo veiklą grindžia teisėtumo, žmogaus teisių ir laisvių gerbimo, viešumo ir konfidencialumo, vienvaldiškumo ir kolegialumo derinimu, atsiskaitomumo aukščiausiosioms Lietuvos Respublikos valdžios institucijoms principais.
Saugumo departamentui vadovauja generalinis direktorius, kurį su Seimo pritarimu skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas. VSD vadovas paprastai yra kviečiamas sprendžiant svarbiausius valstybės gynimo reikalus, įskaitant valstybės institucijų veiklą svarbiausiais valstybės saugumo užtikrinimo ir gynimo klausimais, kuriuos svarsto ir koordinuoja Valstybės gynimo taryba, į kurią įeina Ministras Pirmininkas, Seimo Pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas. Plačiau apie Valstybės saugumo departamento ir kitus Krašto apsaugos ministerijos ir jos reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų statutinius valstybės tarnautojus, jų skaičių, darbo užmokesčio dydį ir kt.informaciją Valstybės tarnautojų registre duomenų nėra.
Valstybės saugumo departamentas bendradarbiaudamas su kitomis nacionalinį saugumą užtikrinančiomis vykdomosiomis institucijomis (STT, Valstybės gynimo taryba, Krašto apsaugos ministerija ir kt.) ir taikydamas specialiąsias priemones (žvalgyba ir kontržvalgyba) vykdo jai skirtus uždavinius – saugo Lietuvos Respublikos suverenitetą ir jos konstitucinę santvarką, siekia laiku atskleisti veiklą, kuri kelia grėsmę valstybės saugumui, teritorijos neliečiamybei ir vientisumui, valstybės interesams, jos ekonominei ir gynybinei galiai bei įstatymų nustatyta tvarka kovoti prieš tokią veiklą, nustatyti jos atsiradimo priežastis bei sąlygas .
Kiekvienais metais VSD Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) teikia praėjusių metų veiklos ataskaitą, kurią komitetas svarsto uždarame posėdyje. Analogiška ataskaita yra pateikiama ir šalies Prezidentui. VSD veiklos ataskaita nėra skelbiama viešai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-11
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis80.1 KB
AutoriusAistė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasAlvidas Lukošaitis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes saugumo departamento (VSD) veiklos efektyvumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Alvidas Lukošaitis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą