Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Lietuvos regioninės politikos analizė: prielaidos besimokančio regiono sukūrimui

Lietuvos regioninės politikos analizė: prielaidos besimokančio regiono sukūrimui

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Besimokantis regionas. Regiono samprata. Besimokančio regiono ištakos. Besimokančio regiono samprata. Priežastis, paskatinusios besimokančio regiono kūrimąsi. Veiksniai, lemiantys besimokančio regiono formavimąsi. Institucinės technologinės infrastruktūros sukūrimas ir stiprinimas. Vietos bendruomenės: reikiamų įgūdžių, žinių ir patirties įgijimas. Plėtros įvairovė ir individualių regiono savybių ir sąlygų reikšmė. Teritorinio atvirumo ir decentralizacijos tendencijos politiniame lygmenyje. Strateginė partnerystė, aljansai, tinklai. Savirealizacija – konceptualizacija. Besimokančio regiono praktinis įgyvendinimas. Besimokantis regionas Lietuvoje. Lietuvos regioninė politika. Prielaidos besimokančio regiono sukūrimui. Vietos bendruomenės: reikiamų įgūdžių, žinių ir patirties įgijimas. Institucinės technologinės infrastruktūros sukūrimas ir stiprinimas. Teritorinis atvirumas ir decentralizacija. Strateginė partnerystė, aljansai, tinklai. Savirealizacija – konceptualizacija. Apibendrinimas. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu didėjanti inovacijų sklaida paliečia tik miestus. Miestai tampa mokslo ir žinių centrais, tuo tarpu regionai stipriai nuo jų atsilieka. Nepaisant vykdomos vienodos regioninės politikos, regionų nevienodas ekonominis ir socialinis išsivytimas taip pat skiriasi. Tradiciniai regionų plėtros ištekliai pamažu praranda savo svarbą, o jų vietą užima žinios ir mokymasis. Didėjantys skirtumai tarp regionų verčia ieškoti būdų, palaikančių stabilų regionų augimą ir plėtrą. Vienas iš būdų yra besimokančio regiono sukūrimas.
Besimokančio regiono sukūrimas siejamas su vidiniais regiono sugebėjimais prisitaikyti prie išorės sąlygų, o tai leidžia efektyviau panaudoti išteklius, susikurti naujų bei išnaudoti teikiamas galimybes.
Žvelgiant Lietuvos regioninę situaciją, matyti aiškus miestų atotrūkis nuo regionų. Nepaisant daugelio ES projektų ir struktūrinių fondų lėšų, skirtų regionų konkurencingumui plėtoti, didėjantis atskirtis ir netolygumas verčia susimąstyti bei imtis priemonių. Bet kur kas svarbiau ne tiekiama parama, o vidiniai regiono sugebėjimai tapti traukos centrais bei gerinti regiono gyventojų gyvenimo kokybę ir tai daryti įtraukiant visus regiono veikėjus. Todėl besimokančio regiono koncepcijos įgyvendinimas Lietuvoje padėtų regionams atsigauti ir tapti konkurencingais. Tačiau norint paanalizuoti, ar Lietuvoje yra visos tinkamos sąlygos jam sukurti, iš pradžių reikia susipažinti su teorinę besimokančio regiono dalimi.
Todėl šio darbo pradžioje visų pirma apžvelgiama besimokančio regiono samprata, kuri pateikia vidinius regiono bruožus, leidžiančius regioną laikyti besimokančiu. Taip pat trumpai yra apžvelgiamos priežastys, paskatinusias jo kūrimąsi, tačiau didžiausias dėmesys skiriamas veiksniams, kurie lemia sėkmingą besimokančio regiono formavimąsi. Tai ypač svarbų, nes apibrėžiama, ko reikia, kad regionai taptų besimokančiais.
Būtent šių veiksnių platesnė analizė leidžia kalbėti apie besimokančio regiono sukūrimo prielaidos. Todėl antroje darbo dalyje pagrindinis dėmesys bus skiriamas Lietuvos regininės politikos analizei. Visų pirma, apžvelgiant bendrą reginę politiką, kuri leidžia susipažinti su regioninės politikos formavimosi tendencijomis, teisinę bazę ir kt. o tik vėliau pereinant prie besimokančio regiono sukūrimo prielaidų Lietuvoje analizė. Teorinės besimokančio regiono žinios bei praktinis jų įgyvendinimą kitose šalyse, leidžia analizuoti, ar Lietuvoje yra visos sąlygos, leidžiančios sukurti besimokanti regioną. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis44.85 KB
AutoriusVaidas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasEdgaras Leichteris
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos regionines politikos analize prielaidos besimokancio regiono sukurimui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Edgaras Leichteris
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą