Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Kainodara>Kainodaros organizavimas akcinėje bendrovėje: "Lietuvos geležinkeliai"

Kainodaros organizavimas akcinėje bendrovėje: "Lietuvos geležinkeliai"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Kainos sąvoka. Kainos nustatymo metodai. Kainos nustatymas remiantis orientacija į kaštus. Metodas "savikaina plius antkainis". Nenuostolingumo metodas. Kintamų kaštų metodas. kainos nustatymas remiantis orientacija paklausą. Kainos nustatymas orientuojantis į konkurentus. Einamų (įprastinių) kainų metodas. Uždarų konkurencinių pasiūlymų užantspauduoto voko") metodas. Kainos nustatymas kaštų pagrindu. Visuminių kaštų metodas. Kainos nustatymas tiesioginių sąnaudų būdu. Kainos nustatymas vertės pagrindu. Kainos nustatymas nenuostolingumo būdu. Kainos nustatymas pusiausvyros būdu. Kainos nustatymas orientuojantis į paklausą. Rinkos sąlygų įvertinimas kainodaroje. Kainos nustatymas orientuojanti į konkurencijos lygį. Praktinė dalis. AB "Lietuvos geležinkeliai" veiklos aprašymas. Teisinė įmonės veiklos organizavimo forma. AB "Lietuvos geležinkeliai" komercinės – ūkinės veiklos aprašymas. AB "Lietuvos geležinkeliai" paslaugų (paslaugų grupių) realizavimo rinkų analizė. Krovinių vežimo rinkos apibūdinimas. Krovinių vežimo rinkos vartotojai ir klientai. Ekspeditorių veikla. Šakos ir rinkos tipo identifikavimas. Rinkos konkurentai. AB "Lietuvos geležinkeliai" paslaugų kainų nustatymo principai. AB "Lietuvos geležinkeliai" taikomo kainos nustatymo metodo pasirinktai paslaugai identifikavimas. Paslaugos kainos kalkuliavimas. Paslaugos pardavimo vartotojui kainos nustatymas. Paslaugos kainos nustatymas nenuostolingumo metodu. Optimalaus kainų lygio nustatymas. Įmonės kainodaros strategija. krovinių tarifai. Mokesčiai už papildomas paslaugas. Sutartiniai tarifai. Specialieji tarifai. Tarifinė valiuta. Taikomos nuolaidos. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Prekė patenka vartotojui per mainų procesą. Santykis, kuriuo prekės mainomos viena į kitą ir kuris išreikštas pinigais, yra kaina. Tarpininkaujant kainai, vyksta prekių mainai. Todėl kaina yra pagrindinis viso prekinio ūkio reguliatorius. Prekių kainų svyravimai nulemia tai, kad gamyba vyktų remiantis paklausa. Rinkos kainos lygis rodo, ar prekės gamybą reikia padidinti, ar sumažinti. Kaina yra tarsi barometras, rodantis prekės trūkumą ar jos perteklių, palyginti su visuomenės poreikiu rinkoje. Firmai dirbant rinkos sąlygomis, kaina yra vienas iš jos bendrosios politikos elementų. Ši tema yra aktuali todėl, kad kainų nustatymas be išimties yra labai svarbus visoms organizacijoms, bet nustatyti kainą yra vienas sudėtingiausių įmonės veiklos dalykų. Kaina rinkoje yra svarbiausias firmos veiklą apibūdinantis ekonominis rodiklis, nes pagrindinė jos funkcija - garantuoti įplaukas iš prekių pardavimo. Ji nustato gamybos struktūrą, daro lemiamą poveikį medžiaginių srautų judėjimui, prekių pasiskirstymui, firmos pelningumo lygiui ir t.t. Kaina taip pat yra įmonių egzistavimo ir sėkmės klausimas, todėl labai svarbu gerai nustatyti kainą, kad ji nebūtų nei per aukšta, nei per žema.
Darbo tikslas – aprašyti kainą ir jos reikšmę, kainos nustatymo metodus, išanalizuoti kainodaros organizavimą AB "Lietuvos geležinkeliai".
Darbo uždaviniai:
Išanalizuoti ir palyginti kelių autorių nuomones apie kainų nustatymo metodus;
Aprašyti teisinę įmonės veiklos organizavimo formą;
Aptarti komercinę – ūkinę veiklą;
Apibūdinti paslaugų (paslaugų grupių) realizavimo rinkas;
Aptarti šakos ir rinkos tipą, įmonės konkurentus;
Nustatyti įmonėje taikomo kainos nustatymo metodą pasirinktai paslaugai;
Apskaičiuoti EXW kainą;
Apskaičiuoti paslaugos pardavimo vartotojui kainą;
Nustatyti kainą nenuostolingumo metodu;
Rasti optimalų kainų lygį;
Aprašyti kainodaros strategiją;
Aptarti taikomas kainų nuolaidas ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKainodaros kursinis darbas
KategorijaRinkodara >  Kainodara
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis129.78 KB
AutoriusIlma
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Martinkutė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kainodaros organizavimas Lietuvos gelezinkeliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Martinkutė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą