Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Marijampolės apskrities užimtųjų statistinis tyrimas

Marijampolės apskrities užimtųjų statistinis tyrimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Gyventojų užimtumas Marijampolės apskrityje 1998-2005 metais. Marijampolės apskrities užimtųjų gyventojų pasiskirstymas. Stulpelinė diagrama. Linijinė diagrama. Marijampolės apskrities gyventojų užimtumo baziniai didėjimo (mažėjimo) tempai. Marijampolės apskrities gyventojų užimtumo grandininiai didėjimo (mažėjimo) tempai. Marijampolės apskrities gyventojų užimtumo absoliutaus lygio bazinis padidėjimas (sumažėjimas). Marijampolės apskrities užimtųjų gyventojų baziniai padidėjimo (sumažėjimo) tempai. Histograma: užimtųjų moterų skaičiaus kitimas Marijampolės apskrityje 1998-2005 metais. Histograma: užimtųjų vyrų skaičiaus kitimas Marijampolės apskrityje 1999-2005 metais. Aprašomosios statistikos lentelė. Vienmatė regresija: Marijampolės apskrities užimtųjų vyrų skaičiaus įtaka bendram užimtųjų skaičiui 1998-2005 metais. Vienmatė regresija su lygtimi: Marijampolės apskrities užimtųjų vyrų skaičiaus įtaka bendram užimtųjų skaičiui 1998-2005 metais. Vienmatės regresijos duomenų langas. Vienmatės regresijos duomenų lentelė. Dvimatės regresijos duomenų langas. Dvimatės regresijos duomenų lentelė. Gyventojų užimtumo Marijampolės apskrityje rezultatų langas. Gyventojų užimtumo Marijampolės apskrityje grafinis prognozės vaizdas. Gyventojų užimtumo kitimas Marijampolės apskrityje 1998-2005 metais. Gyventojų užimtumą kitimą Marijampolės apskrityje rodanti linijinė diagrama 1998-2005 metais ir 2006-2007 metų prognozė. Užimtumo statistinio tyrimo rezultatai.

Ištrauka

Šiam statistiniam tyrimui remiuosi medžiaga iš Lietuvos statistikos departamento internetinio puslapio.

S. A. Martišius ir V. Kėdaitis pateikia tokį statistinės lentelės apibrėžimą: statistinė lentelė yra statistikos duomenų pateikimo skaitmenimis būdas. Statistinių lentelių sudarymo techniniai klausimai, taip pat svarbiausi terminai yra nustatyti ir visuotinai naudojami.V. Bartosevičienė, E. Bagdonas statistines lenteles apibūdina kaip pagal tam tikrą eilučių ir stulpelių sistemą išdėstytą statistinę informaciją apie socialinius ekonominius reiškinius. Jas siūlo naudoti suvestinių rezultatams ir stebėjimo duomenų grupavimui. V. Bartosevičienė išskiria šiuos pagrindinius lentelės elementus:
1. lentelės numeris;
2. pavadinimas (paantraštė);
3. eilučių ir stulpelių antraščių pavadinimai;
4. pagrindinė statistinė informacija;
5. išnašos;
6. duomenų šaltiniai.
S. A. Martišius ir V. Kėdaitis išskiria tokius statistinės lentelės elementus:
1. antraštė;
2. skiltys;
3. prieskiltis;
4. skaičių eilutė;
5. ląstelė;
V. Bartosevičienė, S. A. Martišius ir V. Kėdaitis teigia, kad statistinė lentelė turi savo veiksnį ir tarinį. Lentelės veiksnys parodo kokį reiškinį nagrinėjame ir rašomas kairėje pusėje. Tarinys – tai rodikliai, kuriais apibūdinamas objektas ir išdėstomas dešinėje lentelės pusėje.
Visi mano minėti autoriai vienodai sutaria, kad statistinės lentelės gali būti kombinuotosios ir grupinės, paprastosios.
1. Paprastosios lentelės yra plačiai paplitusios. Jų veiksnyje nėra sisteminama nagrinėjamų vienetų statistinė visuma. Šios lentelės dar skirstomos į sąrašines, teritorines ir chronologines.
2. Grupinės statistinės lentelės pateikia daugiau formatyvių duomenų, reikalingų nagrinėjamų reiškinių analizei. Tokios lentelės veiksnyje ne išvardijami konkretaus reiškinio atskiri elementai, o jungiami į grupes. Vadinasi, grupinėje lentelėje kiekviena eilutė jungia į vieną sąvoką keletą kokybinių ar kiektbinių charakteristikų.
3. Kombinuotosio lentelės naudojamos, kai nepakanka porinių tarpusavio ryšių tarp vieno veiksnio ir vieno rezultatyvaus požymio. Jas sudarant kiekviena veiksnio grupė, sudaryta pagal vieną požymį, skaidosi į pogrupius pagal antrą požymį, t.y. veiksnio požymiai tokiu atveju imami kaip tam tikras derinys.
1 lentelės duomenys buvo gauti iš internetinio puslapio http://www.stat.gov.lt/lt/ Duomenys buvo atrinkti naudojant regioninės duomenų bazės paiešką. Atrinkti duomenys buvo tvarkomi su Excel paketu (http://db.std.lt/RDB_LT/temp/UzTyrLT200612823452.xls), vėliau – perkelti į STATISTICA 6.0 paketą. Kad būtų galima gauti apibendrintą stebėjimo objekto charakteristiką ir atskleisti reiškinių esmę, nustatyti jų vystymosi dėsningumus, duomenys yra susisteminti ir sugrupuotipagal kokybinį požymį, pateikti statistinėje lentelėje. Lentelės veiksnys, kuris parodo kokį reiškinį nagrinėjame, yra užimtųjų skaičius. Tarinys – tai rodikliai, kuriais apibūdinamas objektas. Šiuo atveju tai koknretūs metai (1998-2005 m.). Duomenys parodo rodiklių kitimą laiko atžvilgiu, todėl yra pateikti dinamikos duomenų lentelėje.

1 lentelėje matome, kaip kito gyventojų užimtumas Marijampolės apskrityje 1998-2005 m. laikotarpiu. Tiriamieji yra suskirstyti pagal lytį į tris grupes: užimtieji iš viso, užimtieji moterys ir užimtieji vyrai. Visais tiriamais metais užimtųjų gyventojų, tiek vyrų, tiek moterų, skaičius kito netolygiai. Užimtųjų daugiausia buvo 1999 metais. Mažiausia – 2001 metais. Pastebima, kad visu laikotarpiu vyrų užimtumas šioje apskrityje buvo didesnis. Tik 2000 metais moterų užimtumas viršijo užimtųjų vyrų skaičių.

Remiantis šios lentelės duomenimis galime pavaidzduoti gyventojų užimtumą 2005 metais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-04
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis2.05 MB
AutoriusJurate
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasBartosevičienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Marijampoles apskrities uzimtuju statistinis tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Bartosevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą