Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Neįgaliųjų plaukimas

Neįgaliųjų plaukimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - išsiaiškinti neįgaliųjų plaukimo ypatumus. Plaukimas gyvybiškai svarbus įgūdis. Pratimų vandenyje ir plaukimo nauda neįgaliesiems. Plaukimo naudos neįgaliųjų fiziniam ugdymui fiziologiniai aspektai. Vandens terapijos ir plaukimo pratybų neįgaliesiems organizavimo ypatumai. Neįgaliųjų mokymo plaukti įvairiais plaukimo būdais ypatumai. Neįgaliųjų žmonių plaukimas. Neįgaliųjų žmonių mokymo plaukti pagrindai. Neįgaliųjų žmonių mokymo plaukti ypatumai. Apibendrinimas.

Ištrauka

Vanduo – labiausiai paplitęs Žemėje junginys. Žemės vandeninis apvalkalas – hidrosfera – sudaro 71 % Žemės paviršiaus. Sujungto vandens yra Žemės plutoje (http://lt.wikipedia.org/wiki/Vanduo).
Žmogaus organizme yra 65 - 70% vandens. Antuanas de Sent-Egziuperi apie vandenį rašė: "Per maža pasakyti, kad tu reikalingas gyvybei - tu pats esi gyvybė". Vandens yra visose ląstelėse, bet kai kuriuose audiniuose bei organuose jo kiekiai skirtingi. Nevalgęs žmogus gali išgyventi keliasdešimt parų, o negerdamas vandens, - vos keletą dienų. Vanduo palaiko normalią kūno temperatūrą. Organizme esančiame vandenyje vyksta medžiagų apykaita, įvairios cheminės reakcijos, nes vanduo yra daugelio medžiagų tirpiklis. Vandens stokai žmogaus organizmas labai jautrus, dėl to gali sutrikti biologiškai aktyvių medžiagų koncentracija, nervinių bei kitų ląstelių veikla. Mokslininkai mano, kad senstančiame organizme mažėja vandens (http://www.moku.lt/darbai/moku.lt_zmogus_ir_vanduo).
Vandenį galima sutikti visur: jis krenta iš dangaus, veržiasi iš žemės gelmių. 90 % žmogaus kūno sudaro vanduo. Jis saugo žmogaus odą nuo susiraukšlėjimo, todėl patartina vyresnio amžiaus žmonėms daugiau būti vandenyje, plaukioti. Mes juo prausiamės, geriame, gaminame maistą, juo plauname maisto medžiagas ir savo drabužius. Vanduo – švaros šaltinis. Didžioji dalis mūsų žemės paviršiaus padengta vandeniu, todėl kiekvienas gyvenantis žemėje turi mokėti plaukti, nes nemokantį plaukti tyko dideli pavojai. Plaukimas - tai ne tik sporto šaka, bet ir gyvybiškai būtinas įgūdis. Išmokti plaukti gali visi: įgalūs ir neįgalūs, suaugę ir vaikai. Mokantis plaukti žmogus jaučiasi labiau pasitikintis savimi, gali ir sugeba padėti kitiems, sugeba išgelbėti kitų ir savo gyvybę (http://www.plaukimas.lt/?p=95).
Šio darbo tikslas - išsiaiškinti neįgaliųjų plaukimo ypatumus.
Uždaviniai
1. Išsiaiškinti plaukimo naudą neįgaliųjų organizmui.
2. Išsiaiškinti kaip organizuojamos neįgaliųjų plaukimo pratybos.
3. Išsiaiškinti neįgaliųjų mokymo plaukti įvairiais plaukimo būdais ypatumus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-01
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.79 MB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasStatkevičienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto biomedicinos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neigaliuju plaukimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 31 puslapis 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 4 Klasė/kursas
  • Statkevičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą