Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Rekomendavimas viešojoje politikoje

Rekomendavimas viešojoje politikoje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įžanga. Viešoji politika ir analizės procedūros. Rekomendavimas viešojoje politikoje. Rekomendavimo būdai. Rekomendavimo metodai ir technikos. Išvados.

Ištrauka

Norint įvertinti bet kokį įvykį ar procesą, reikalinga jį išanalizuoti. Ne išimtis ir viešoji politika. Čia analitikai atlieka tyrimus, apibendrina rezultatus, daro išvadas. Tada teikiami siūlymai problemoms spręsti. Analizavimas reikalingas tam, kad būtų galima siekti dar geresnių rezultatų taisant padarytas praeityje klaidas.
Rekomendavimas – tai viena iš penkių politikos analizės procedūrų, teikianti informacijos apie būsimų politinių sprendimų vertę. Būtina pabrėžti, kad kuriant politikos rekomendacijas, tenka atsakyti į kelis susijusius klausimus, o ne į vieną konkretų, todėl tai apsunkina proceso eigą. Teoretikai yra išskyrę rekomendavimo kriterijus, rekomendavimo būdus, metodus bei technikas, kas turėtų palengvinti rekomendavimą viešojoje politikoje.

Darbo tikslas: susipažinti su rekomendavimu viešojoje politikoje.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti, kas yra viešosios politikos analizė;
2. Aptarti rekomendavimą viešojoje politikoje.
Metodika:
1. Mokslinės literatūros bei straipsnių analizė;
2. Internetinių šaltinių apžvalga.

Politikos analizės terminas paprastai naudojamas politinio proceso apibūdinimui nuo jo pradžios iki pabaigos, t. y. nuo problemų iškėlimo į politinę darbotvarkę, jų svarstymo, atsirinkimo, veikiant įvairioms interesų grupėms ir veikėjams, įgyvendinimo ir vertinimo. Politika analizuojama dėl dviejų priežasčių: norint ją paaiškinti ir siekiant ją tobulinti (6). Viešąją politiką rengia ir vykdo valdžios institucijos bei asmenys, kurie dirba šiose institucijose ir yra atsakingi už paskirtą veiklą (4, p. 19).
Viešoji politika – tai lyg atsakas į piliečių poreikius, interesus, skundus ar prašymus, susijusius su kokia nors piliečių, atstovavimo grupių ar valdžios atstovų veikla ar neveikla. Priimami sprendimai nurodo viešosios politikos turinį ir veiklos kryptis. Jie gali veikti išleidžiamus įstatymus, potvarkius, administracines reguliavimo taisykles bei daryti pataisas jurisdikcijoje (4, p. 20).
Pasak Raipos (2003), kiekvienoje srityje siekiama efektyvumo, todėl norint efektyviai įgyvendinti viešąją politiką, patogiau paskirstyti vaidmenis bei atsakomybę, kontroliuoti įgyvendinamus demokratinius sprendimus. Nemažas galimybes gali suteikti strateginis viešųjų institucijų, jų politinės veiklos planvimas. Jo svarba didėja plečiantis programinio biudžeto planavimo ir paskirstymo bei programinio valdymo galimybėms.
Politinės analizės reikšmė dažniausiai suprantama tiesiogiai, t. y. kiek ji yra naudinga politikos teorijai bei praktikai, suteikiant naujų žinių bei vertinant politikos procesą. Politikos analizės metodų visuma suprantama kaip tam tikri standartai, taisyklės, procedūros, kurie reikalingi politinių žinių kūrimui, politikos proceso kritiškam vertinimui (4, p. 22). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-28
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.62 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasŽilinskas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rekomendavimas viesojoje politikoje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Žilinskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą