Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Nekilnojamojo turto pirkimas–pardavimas

Nekilnojamojo turto pirkimas–pardavimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Nekilnojamo turto pirkimo procedūra. Finansinių galimybių įvertinimas. Būsto pasirinkimas. Būsto rezervavimas. Preliminarios būsto pirkimo–pardavimo sutarties sudarymas. Avanso sumokėjimas. Pakeitimų derinimas. Apdailos darbai. Statybos pabaiga. Turto registravimas. Būsto pirkimo-pardavimo sutarties sudarymas notarų biure. Galutinis atsiskaitymas už būstą. Kokie dokumentai būtini nekilnojamojo turto perleidimui? Priedas.

Ištrauka

Lietuvoje per pastaruosius ketverius metus sparčiai išaugo gyvenamojo būsto statybos. Tam įtakos turėjo tai, kad per tą laiką komerciniai bankai pradėjo teikti kreditus būstui įsigyti itin palankiomis sąlygomis, o valstybė rėmė didesnės rizikos socialinėms grupėms priklausančius kredito gavėjus.
Kadangi mano pirmas darbas buvo apie elektroninį dienyną mokykloje (čia pirkimo – pardavimo procesas nevyksta), tai šitą darbą atliksiu aprašydama nekilnojamojo turto pirkimą bei pardavimą.
Kadangi nekilnojamojo turto srityje dirbti neteko, tai daug ką teks sukurti pačiai.
Nusipirkti namą ar butą yra daug paprasčiau nei pasistatyti savo rankomis. Sumokėjęs pardavėjui pinigus, be jokių išlygų gali kraustytis į naują būstą. Tik nežinia, ar toks pasirinkimas yra pats geriausias, nes ilgokai negali būti tikras, jog pirkinys yra geros kokybės. Jeigu perkamą namą apžiūrėjo ir profesionalūs ekspertai, negali žinoti, ar po keleto mėnesių, metų neatsivers kokio nors paslėpto broko padariniai ir apkartins savininkų gyvenimą. Kitas variantas – statytis namą. Bet tam reikia arba asmeninių statybininko darbo įgūdžių, arba samdyto rangovo. Bet abiem atvejais individualaus būsto statyba yra sudėtingas inžinerinis sprendinys, reikalaujantis nemažai profesionalių žinių ir sugebėjimų, padedančių spręsti projekto įgyvendinimo ypatumus, darbų spartą ir kokybę.


Perkamas butas yra didelė investicija, o taip pat ir nemaža rizika. Todėl svarbu ir naudinga šitą riziką sumažinti iki minimumo. Patikima statybos bendrovė - tai vienas svarbiausių dalykų perkant būstą. Šiandien Lietuvoje yra apie 100 tūkst. įmonių, kurios turi savo pavadinimus, antspaudus, sąskaitas bankuose, tačiau realiai nevykdo savo veiklos, t.y. nieko neparduoda ir negauna jokių pajamų. Dar keliasdešimt tūkstančių įmonių normaliai veikia, dirba, tačiau turi didesnių ar mažesnių finansinių sunkumų.
Prieš pasirinkdami būstą, reikėtų apsispręsti dėl būsto kainos. Jei pirkėjas planuoja imti kreditą iš banko, reikia turėti atsakymą dėl galimo kredito dydžio. Tačiau yra nekilnojamo turto agentūrų, kurios bendradarbiauja su įvairiais bankais ir kiekvienu atveju gali pasiūlyti išskirtinį pasiūlymą, kaip pavyzdžiui 100 % kreditą. Tačiau prieš priimant sprendimą imti būsto kreditą, svarbu nustatyti, kokio dydžio kreditą galima gauti. Ne mažiau svarbu yra žinoti, kokią pinigų sumą kas mėnesį reikės mokėti bankui, nuo kuo priklauso jos dydis.
Draudėjo (kredito gavėjo) šeimai, kas mėnesį grąžinant būsto kreditą ir vykdant kitus finansinius įsipareigojimus, turi likti ne mažiau žemiau pateiktoje lentelėje nurodytų grynųjų mėnesio pajamų: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis19.25 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJasevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nekilnojamojo turto pirkimas pardavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Jasevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą