Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Turto draudimo sutartis

Turto draudimo sutartis

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Turto draudimo sutarties samprata. Turto draudimo sutarties turinys. Esminės turto draudimo sutarties sąlygos. Įprastinės ir atsitiktinės turto draudimo sutarties sąlygos. Turto draudimo sutarties sudarymas ir pasibaigimas. Turto draudimo sutarties šalys. Išvados ir siūlymai. Anotacijos.

Ištrauka

Šis darbas skiriamas turto draudimo sutarčiai kaip draudimo sutarties atmainai apibūdinti, turto draudimo sutarties sampratos, turinio, sudarymo ir pasibaigimo problemoms.
Turto draudimo sutartis – dvišalė sutartis, kuria draudėjas įsipareigoja mokėti draudimo įmokas (premijas), o draudimo įmonė (draudikas) įsipareigoja suteikti draudiminę apsaugą. Nuo pat jos sudarymo momento sukurianti teises ir pareigas tiek draudėjui, tiek draudimo įmonei (draudikui).
Pastebėtina, jog Lietuvos teisės mokslas neskiria pakankamo dėmesio draudimo teisiniams santykiams. Veikalų, liečiančių draudimo teisę, beveik nėra. Gal pamirštama, jog draudimas yra ne tik ekonominė kategorija. Juk draudimo teisiniai santykiai yra civilinės teisės dalykas, ir tik teorinio pagrindo buvimas gali užtikrinti tobulesnę įstatymų leidybą ir tuo pačiu palankesnes sąlygas tolesniam draudimo teisinių santykių vystymuisi.
Lietuvos Respublikos įstatymuose, kurie liečia draudimo teisinius santykius ypač blogai suformuotos teisinės normos, kurios reglamentuoja draudiko teises ir pareigas. Mažai dėmesio skirta draudiko turtiniams interesams, kylantiems iš turto draudimo sutarties. Ir tai ne tik mano nuomone. Klausimus susijusius su šios problemos sprendimu aiškina tokie autoriai kaip: Čepinskis J., Stankevičius R., Šernius D. (Draudimas. Kaunas 1999); Bakanas A., Bartkus G., Dominas G., Šukys R., Vileita A. (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso komentaras. Vilnius 2003); Mikelėnas V. (Sutarčių teisė. Vilnius 1996); Raslanas S. (Nekilnojamojo turto agentai. Vilnius 2000). Taip pat yra ir teismų nutarimų, apžvalgų bei konsultacijų liečiančių mano darbe iškeltus klausimus (Lietuvos teismų praktika // civilinė teisė ir civilinis procesas. Vilnius 2002).
Savaime aišku, kad visas problemas susijusius su mano darbo tema aš neišnagrinėjau ir nepateikiau. Nes kaip jau buvo aiškinta yra labai mažai veikalų liečiančių šį teisės teorijos sritį. Tokie klausimai, kaip: turto draudimo sutartis tarp užsienio piliečių ir Lietuvos Respublikos piliečių; turto draudimo sutartis tarptautinės teisės teorijoje; turto draudimo sutartis ir baudžiamoji teisė ir panašiai liko nenagrinėti. O mano manymu tokių klausimų nagrinėjimas bei aiškinimas padarytų nemažą įtaką Draudimo įstatymui papildyti.
Savo darbe aš pabandžiau surasti trūkumus ir juos ištirti esminiuose turto draudimo sutarties dalykuose. Tam aš pasirinkau šiuos klausimus: turto draudimo sutarties samprata; turto draudimo sutarties turinys; turto draudimo sutarties sudarymas ir pasibaigimas; turto draudimo sutarties šalys.Juose bus sprendžiami tokie uždaviniai:
• apibūdinti turto draudimo sutarties turinį;
• apibūdinti turto draudimo sutarties sąlygas;
• apibūdinti turto draudimo sutarties šalis;
• pateikti išvadas ir pasiūlymus.
Pateikto darbo objektas yra turto draudimo sutartis. O dalyką sudaro draudėjo ir draudiko turtiniai interesai tam tikrose šio darbo pateiktuose klausimuose.
Šiame darbe didžiausias dėmesys skiriamas turto draudimo sutarties reglamentacijai Lietuvos Respublikoje, draudimo įmonių praktikai draudimo rūšies taisyklėse nustatant turto draudimo sutarčių sąlygas.
Rašydamas baigiamąjį darbą aš imdavau tam tikras teisines normas pateiktas Lietuvos Respublikos Draudimo įstatyme bei civiliniame kodekse, analizavau jas, bandžiau palyginti su panašiomis normomis, kuriuos taikomos kitose valstybėse, pateikdavau savo nuomonę bei nuomonę autorių kurie palietė tas normas bei problemas savo veikaluose.
Šiame baigiamajame darbe įrodysiu šias profesines kompetencijas:
• mokėjimą naudotis teisės norminiais aktais;
• mokėjimą paruošti teisines sutartis;
• mokėjimą bendrauti ir bendradarbiauti;
• gebėti atrinkti konkrečią teisinę situaciją, reglamentuojančius norminius aktus bei mokėti juos analizuoti;
• mokėjimas paruošti teisės subjektų civilines ir kitas teisines sutartis;
• mokėti bendrauti ir bendradarbiauti;
• gebėjimas atstovauti teisės subjektą valstybinės valdžios ir valdymo įstaigose, organizacijose bei įmonėse;
• mokėjimas parengti organizacijų, įmonių, įstaigų organizacinius-tvarkomuosius dokumentus bei kontroliuoti jų vykdymą;
• gebėti kontroliuoti priimtų teisinių-organizacinių priemonių įgyvendinimą;
• mokėjimas teikti teisinę konsultaciją draudimo klausimais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-16
DalykasCivilinės teisės diplominis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis46.59 KB
Autoriussigita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turto draudimo sutartis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą