Išplėstinė paieška
 
 
 

Elito tipologija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Bendrasis elito apibūdinimas. Elito tipologija ir jos ypatumai. Elito selekcijos kriterijai. Išvados.

Ištrauka

Elito, kuris apima politikos ir vykdomosios valdžios veikėjus, iškilias asmenybes, dirbančias ekonomikos, masinės sąmonės formavimo bei mokslo institucijose, įtaka visuomenei visais laikais buvo ir yra itin didelė. Ir nors elito reikšmės nereikia pervertinti, tačiau dažniausiai elito įtaka visuomenei yra kur kas didesnė nei to norėtų pačios masės. Mat elito sprendimai labai dažnai tampa įstatymais, galinčiais suvaržyti ar išlaisvinti įvairiausius visuomenės gaivalus: ekonominę iniciatyvą bei veiklumą, šešėlines bei kriminalines struktūras, mokslo ir kultūros galias bei kt.
Galima pastebėti, kad labai dažnai elito žodžiai bei mintys yra kartojamos masinės informacijos priemonėse: televizijoje, spaudoje, radijuje. Neretai elito paskleistos idėjos tampa paskata žmonėms vienaip ar kitaip veikti, ar net priešintis. Tuo pačiu pažymėtina, kad elito kūrybiniai darbai bei idėjos formuoja ir atspindi mūsų visuomenės dvasinę kultūrą.
Istorijai judant mūsų dienų link filosofai, sociologai, kultūrologai pradėjo kalbėti apie tai, kad elitas nėra ypatinga socialinė žmonių grupė, "kasta", lygiai kaip nėra ir grynai profesinė grupė, kai žmonės priskiriami vadinamosioms kūrybinėms, aukštosioms profesijoms. Tačiau kaip ten bebūtų, gilinantis į vieno ryškiausių kultūros elitiškumo teoretikų ispano J. Ortegos y Gasseto samprotavimus, galima išskirti tokią jo mintį: kai tik išnyksta aristokratijos židiniai, tai visuomenė pradeda merdėti. Visuomenė tol gyvastinga ir gyvybinga, kol ji savyje turi to dvasinio aristokratizmo, aistringos ir "gyvos" kultūros, t. y. tokios, kurią žmogus paverčia savo asmeniniu turtu, savo paties priederme ir kurią jaučia visa savo esybe, spontaniškai linksta prie jos ir ją gina.
Kaip ir bet kuris socialinis reiškinys, elitas yra klasifikuojamas. Jo klasifikacija yra labai įvairi bei gausi. Ir nors įvairūs autoriai pateikia savas pozicijas elito skirstymo atžvilgiu, tačiau visos elito tipologijos turi reliatyvumo dėsnį, tad ir yra santykinės.
Šiame darbe trumpai apžvelgsime elito sampratą bei elito tipologijos ypatumus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.71 KB
AutoriusSaule
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elito tipologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą