Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Dorybės fenomenas pilietiškumo sampratoje

Dorybės fenomenas pilietiškumo sampratoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Dorybės kilmė, jos raida asmenybėje Dorybės kilmė. Dorybės raida asmenybėje. Pagrindinės dorybės būdingos piliečiui. Gerumas. Žmoniškumas. Teisingumas. Sąžiningumas. Pareigingumas. Darbštumas. Drausmingumas. Išvados.

Ištrauka

Turbūt visiems aišku, kad pagrindinė piliečio pareiga yra deramai elgtis. Pats geriausias, pats deramiausias poelgis- būti doru. Pagrindinės dorybės, kurias žmogus turėtų turėti norėdamas būti doru yra gerumas, žmoniškumas, teisingumas, sąžiningumas, pareigingumas, idėjiškumas, kolektyviškumas, darbštumas, principingumas, drausmingumas, kuklumas, mandagumas ir kt.
Dorybės išreiškia žmogaus socialinę prigimtį, atspindi jo dorovingumo laipsnį. Dorybės, kaip ir ydos, nėra vien atskirų individų charakterio savybės. Jos būdingos ir didesnėms, ir mažesnėms žmonių grupėms, klasėms ir net atskiroms tautoms. Šių savybių atskiras žmogus, kaip tam tikros klasės arba etninės grupės atstovas, įgyja ir paverčia jas patvariais savo charakterio bruožais (V.Žemaičio "Dorovės sąvokos").
Dorybės nepaveldimos. Jos lemiamos socialinių veiksnių, taip pat formuojamos auklėjant, išsiugdomos aktyvioje gamybinėje bei visuomeninėje veikloje. Dorybės, kaip teigiamos charakterio savybės, formuojasi ir įsitvirtina priešybėje su neigiamomis charakterio savybėmis- ydomis.
Tačiau doros problema tampa vis didesniu šiuolaikinio pasaulio skauduliu. Moralinių vertybių nykimas sąlygoja didėjančius nusikaltimus, narkomaniją, smurtą, prostituciją. Šie reiškiniai kelia nerimą bet kurioje pasaulio šalyje. Lietuvoje jie tampa pagrindiniu diskusijų objektu. Laikraščiai mirga nuo kraupių nusikaltimų aprašymų (nužudomi net svarbūs valstybės tarnautojai), televizija šiurpina smurto ir sekso vaizdais, diskusijos tarp žurnalistų, valstybės veikėjų per keletą minučių virsta konfliktais, stebimais tautos, palikusios prie ekranų.
Mūsų visuomenė, pergyvenusi "šviesų rytojų", atsidūrė esminių pokyčių ir permainų sūkuryje, kuris, deja, tebesitęsia ir į pabaigą riedant pirmajam nepriklausomybės dešimtmečiui...Įstatymai leidžiami ir keičiami, žmonės nespėja susiorientuoti ir juo labiau laikytis jų. O jaunoji karta? Mokyklą pradėję lankyti jau nepriklausomoje Lietuvoje jaunuoliai mažai kuo tesiskiria nuo tų, kurie gimė, mokėsi ir rengėsi išeiti į pensiją okupuotame krašte. Kodėl taip yra?
Socializavimosi teorija aiškina, kad kiekvienas žmogus pereina tris fazes, norėdamas tapti jau esančios grupės (šeimos, bendruomenės, valstybės) nariu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-14
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis30.1 KB
Autoriustalyja
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDokt. A. Ceciulis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dorybes fenomenas pilietiskumo sampratoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Dokt. A. Ceciulis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą