Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Ligos ir traumos>Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai ir fizinis aktyvumas

Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai ir fizinis aktyvumas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Literatūros apžvalga. Širdies ir kraujagyslių ligų paplitimas. Problemos aktualumas Lietuvoje. Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai. Rizikos veiksnių klasifikacija. Pagrindinių širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių. Mažinimas ir prevencija. Nutukimo grėsmė. Rūkymas. Aukšto kraujospūdžio pasekmės. Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje. Fizinis aktyvumas. Tyrimo metodika ir organizavimas. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvados. Priedai (anketa).

Ištrauka

Širdies ir kraujagyslių ligos šiuo metu yra vienos iš dažniausių. Didelis mirštamumas dėl šių ligų verčia susirūpinti. Žmonės, sergantys šiomis ligomis, anksti tampa invalidais arba ilgam sutrinka jų darbingumas.
Dėl šių ligų Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) Europos Regiono šalyse kasmet miršta 4,35 milijono žmonių, o Europos Sąjungos šalyse – 1,9 milijono žmonių (Leal J, at el 2006). Širdies ir kraujagyslių ligos yra neįgalumo ir pablogėjusios gyvenimo kokybės priežastis.
2004 m. Lietuvos sveikatos informacijos centro duomenimis 54,4 proc. mirčių priežastis yra širdies ir kraujagyslių ligos, o liūdniausia yra tai, jog didžioji dalis šių žmonių yra darbingo amžiaus. Šie skaičiai yra vieni didžiausių Europoje.
Širdies ir kraujagyslių ligos yra svarbi visuomenės sveikatos problema ne tik dėl to, kad yra
plačiai paplitusios, staigių mirčių, ilgalaikės negalios, pagrindinė mirtingumo priežastis, bet ir dėl to, kad gali būti išvengiamos tinkamai vykdant prevencines priemones – net ir tie žmonės, kurie turi palyginti didelę riziką susirgti minėtomis ligomis, keisdami savo gyvenseną, gali riziką sumažinti. Apie širdies ir kraujagyslių ligas kalbama ir svarbiausiame Europos sveikatos politikos dokumente – "Sveikata visiems XXI amžiuje". Siekiama mažinti neužkrečiamąsias ligas (8 tikslas): iki 2020 m. visame regione iki mažiausio įmanomo lygio turi būti sumažintas sergamumas, negalia ir priešlaikinės mirtys dėl pagrindinių lėtinių ligų, o konkrečiai – mažiausiai 40 proc. turi būti sumažintas vyresnių nei 65 m. amžiaus žmonių mirtingumas dėl širdies ir kraujagyslių ligų.
Šių ligų aktualumas pabrėžtas ir Lietuvos sveikatos programoje. Kaip teigiama dokumente, širdies ir kraujagyslių ligos yra viena svarbiausių ne tik medicinos, bet ir socialinių problemų. Minėtos ligos sudaro apie pusę visų mirties, vieną trečdalį invalidumo priežasčių bei nulemia 15-20 proc. apsilankymų sveikatos priežiūros įstaigose. Siekdama sumažinti gyventojų sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis, Lietuvos Respublikos Vyriausybė 1999 m. yra patvirtinusi Valstybinę širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikos programą.
Darbo tikslas – išsiaiškinti pagrindinius širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius, įvertinti fizinio aktyvumo įtaka šių ligų profilaktikoje.
Darbo uždaviniai:
1. apžvelgti širdies ir kraujagyslių ligų paplitimą
2. išsiaškinti pagrindines šių ligų profilaktikos priemones
3. nustatyti pagrindinius šių ligų rizikos veiksnius tarp 55– 65 metų amžiaus moterų ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLigų ir traumų kursinis darbas
KategorijaMedicina >  Ligos ir traumos
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai29 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis84.04 KB
Autoriusaiste
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDr. S. Sipavičienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto biomedicinos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sirdies ir kraujagysliu ligu rizikos veiksniai ir fizinis aktyvumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2013-05-26 IP: 89.117.243.67
    zivile.zdaneviciene sako

    Darbas nebuvo labai naudingas, kadangi matomi tik pirmieji vienuolika puslapių, kiti likę susilieję, neįmanoma įskaityti, tačiau panaudojau statistikos departamento duomenis ir kadangi man reikėjo daugiau tik pažiūrėti kaip formatuojamas, į ką atkreipti dėmesį,bet ne aklinai viską nusirašyti, tai man buvo, kaip užvedimas ant kelio,todėl kažko labai blogo pasakyti negaliu. Bet jei reikėtų kopijos, mano nuomonė būtų neigiama, kadangi sumokėjau tris litus, o gavau tik pusę darbo...

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 4 Klasė/kursas
  • Dr. S. Sipavičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą