Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Platonas: etika ir politinė filosofija

Platonas: etika ir politinė filosofija

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Etika. Sielos politika. Idealaus politinio konstrukto koncepcija Platono "Valstybėje". Apie tobulas ir netobulas valstybės santvarkas. Įstatymai ir teisingumas Platono filosofijoje. Apie Platono filosofiją. Išvados.

Ištrauka

Temą savo kursiniui teko rinktis labai ilgai. Peržvelgiau kelias temas ir galiausiai nusprendžiau pasirinkti "Platonas: etika ir politinė filosofija". Pasirinkau, dėl keleto priežasčių. Dėl to, kad patiko pavadinimas. O be to, apie Platoną buvau jau nemažai girdėjusi ir man visai patiko jo dėstoma filosofija. Dalį jo socialinės filosofijos girdėjau per paskaitas. Bet dar sudomino Platono etika, nes jis per visas paskaitas, kurias turėjau niekada, nebuvo akcentuojamas kaip moralės filosofijos skleidėjas. Norėjosi patirinėti jo tobulą valstybę, pažiūrėti ką kiti autoriai mano apie jo konstruojamą tobulą valstybę.
Prieš rašydama šį darbą nusprendžiau patyrinėti koks Platonas buvo kaip etikas. Kokia yra jo moralės filosofija? Kaip yra susijusios etika ir politinė filosofija? Iš pirmo žvilgsnio, man etika ir moralės filosofija atrodė beveik neturinčios nieko bendro filosofijos atšakos. Bet jau sprendžiant iš pavadinimo tai neturėtų būti labai atitolusios viena nuo kitos filosofijos atšakos, ir tai irgi suintrigavo renkantis temą.
Savo kursinio darbo problemą suformuluočiau taip: "Ryšys tarp etikos ir politinės filosofijos Platono filosofijoje". Darbe bandysiu paaiškinti kokia yra Platono etika, kuri yra vadinama dorybių etika. Apžvelgsiu visas didžiasias keturias dorybes, kas yra joms būdinga. Taip pat nagrinėsiu Platono tobulos valstybės konstravimą. Aptarsiu kiekvieną luomą, jam būdingas savybes ir kaip dorybės, kurias skiria Platonas yra susijusios su žmonėmis iš tam tikro luomo. Man kylo klausimas, kadangi Antikos žmogus yra laikomas anonimu, jis dar neturi suformuluoto tokio kaip mūsų – podekartinio – mąstymo, tai į ką bus nukreipta Platono etika. Jo etika orientuosis į žmogų, ar į valstybę? Galiausiai kokia yra Platono dorybinga visuomenė?
Platono kaip ir kievkieno filosofo idėjos sulaukia įvairių reakcijų, kritikų. Šiame darbe pateikiu keletą įvairių pozicijų žiūrint kritikų akimis į Platono utopiją. Trumpai pateikiu vieną iš garsiausių Platono kritikų mintis – Karlo Raimundo Popperio – iš jo veikalo "Atviroji visuomenė ir jos priešai".
Platonas sukurė tikrai nemažą palikimą ir jo idėjos buvo naudojamos kitų žmonių. Jo idėjos buvo panaudotos labai neseniai praeitame – XX amžiuje. Tik šios idėjos buvo panaudotos tikrai kitam tikslui nei Platojas jas kūrė. O gal ne? Arba jos buvo suinterpretuotos visai kitaip, kitaip negu jas reikėtų interpretuoti. Galbūt yra kokia nors mūsų laiko žmonių klaida bandant interpretuoti Platono intencijas kuriant tokią valstybė.
Visa tai bandysiu aptarti kuo išsamiau savo darbe. Kuris mane jį rašant sudomino daugiau negu tikėjausi ji pasirinkdama. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos kursinis darbas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis36.56 KB
AutoriusOla
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasE. Nekrašas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilosofijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Platonas etika ir politine filosofija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • E. Nekrašas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą