Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Korupcija Lietuvoje

Korupcija Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Korupcijos samprata. Korupcijos paplitimas. Priežastys, sąlygojančios korupciją Lietuvoje. Korupcija aukštojo mokslo sistemoje. Kova su korupcija. Visuomenės informavimas ir švietimas. Švietimas prieš korupciją. Išvados.

Ištrauka

Kova su korupcija yra viena iš prioritetinių Lietuvos Vyriausybės ir Seimo veiklos sričių. Antikorupcinės veiklos efektyvumas žymiu mastu priklauso nuo pilietinio sąmoningumo, visuomenės ryžto bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis. Tačiau kova su korupcija nėra vien nusikaltimų atskleidimas. Didelis dėmesys skiriamas korupcijos prevencijai ir visuomenės švietimui.
Švietimas lemia kultūrinį, socialinį ir ekonominį progresą, skatina žmonių ar atskirų tautų vieningumą, pakantumą ir bendradarbiavimą (...).
Švietimas – asmens, visuomenės ir valstybės ateities kūrimo būdas. Jis grindžiamas žmogaus nelygstamos vertės, jo pasirinkimo laisvės, dorinės atsakomybės pripažinimu, demokratiniais santykiais, šalies kultūros tradicijomis. Švietimas saugo ir kuria tautos tapatybę, perduoda vertybes, kurios daro žmogaus gyvenimą prasmingą, visuomenės gyvenimą – darnų ir solidarų, valstybės – pažangų ir saugų.
Švietimas savo paskirtį geriausiai atlieka, kai jo raida lenkia bendrąją visuomenės raidą. Todėl jis yra prioritetiškai valstybės remiama visuomenės raidos sritis.
Antikorupcinis visuomenės švietimas turėtų būti vykdomas kaip neatskiriama visuomenės švietimo dalis siekiant puoselėti asmens dorovę, ugdyti pilietiškumą, asmens teisių ir pareigų visuomenei, Lietuvos valstybei sampratą ir užtikrinti korupcijos prevencijos tikslų įgyvendinimą.
Antikorupcinis ugdymas mokykloje galėtų būti formalus ir neformalus. Formalus – įtraukiant antikorupcinio švietimo elementus į bendrojo ugdymo programas, neformalus – skatinant įvairias papildomojo ugdymo iniciatyvas: pilietines akcijas, moksleivių konferencijas ir kitus renginius.
Kadangi pagrindinis antikorupcinio ugdymo taikinys yra pilietines sąmonės brandinimas, palankiausia jo integravimui aplinka yra socialinės disciplinos: pilietinis ugdymas, istorija, politologija, etika. Tikslas – ugdyti vertybines nuostatas ir plėtoti gebėjimus, reikalingus susiformuoti jaunų žmonių pilietinei pozicijai korupcijos atžvilgiu.
Antikorupcinio ugdymo uždaviniai:
1. Supažindinti pedagogus su korupcijos reiškiniu, jos priežastimis, pasekmėmis.
2. Pademonstruoti antikorupcinio ugdymo galimybes bendrojo lavinimo mokykloje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai25 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis47.66 KB
AutoriusGražina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasCivinskas
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Korupcija Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Civinskas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą