Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Smurtas prieš vaikus (13)

Smurtas prieš vaikus (13)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Bendra charakteristika. Smurtą apibrėžiančios sąvokos. Naudojimo prieš vaikus smurto priežastys. Prievartos požymiai. Pasekmės, lydinčios smurtą patyrusius vaikus. Pasaulio valstybių patirties, tarptautinių dokumentų rekomendacijų įvertinimas. Situacijos Lietuvoje įvertinimas. Nevyriausybinės organizacijos (NVO). Išvados, galimi problemos sprendimo keliai.

Ištrauka

Smurtas – kas tai ?Smurtas tai pavojingas reiškinys ,kurio dėl staigumo ir netikėtumo visada įmanoma išvengti ,nes smurtautojo ketinimai neteisėtu būdu pasipelnyti apiplėšiant ,prievartaujant turtą ,pinigus ,kitas materialines vertybes ,būna iš anksto, suplanuoti .
Smurtas prieš vaikus vertinamas įvairiai :dažniausiai jis smerkiamas ,tačiau kartais ši problema visai ignoruojama .Daugumas suaugusiųjų netiki ,kad kiti suaugę žmonės gali skriausti vaikus, tačiau fizinis smurtas yra dažnas daugelyje Lietuvos šeimų .
Smurtas įvyksta tada ,kai stiprus silpnesniojo atžvilgiu rodo savo pranašumą .Smurto prieš vaikus atvejai dažnai kartojasi ,tai nėra išskirtinių aplinkybių sutapimas (nors tėvai tai aiškina būtent taip ) .
Smurtas prieš vaiką yra bet koks fizinis bei emocinis jo skaudinimas, seksualinė prievarta nesirūpinimas vaiku, galintis sukelti ligą .Taip pat vaikas, būdamas smurto šeimoje liudininkas tampa nuskriaustu vaiku ,t.y. turi tokių pačių simptomų ,kaip ir smurtą patyręs vaikas.
Smurto yra ne tik asocialiose ,bet ir kitose šeimose .Tai ne tik Lietuvos fenomenas .Smurtaujama ir išsilavinusių žmonių šeimose .Nebūtinai ten yra skriaudžiami ,mušami vaikai .Smurto yra įvairiausių formų .Šiandien Lietuvoje kiekviena , šeima patiria tam tikrą įtampą ,spaudimą ir tėvams vis sunkiau neprarasti savitvardos .Kada yra įtampa darbe ,kada yra bedarbystė ,kai reikia sukti galvą iš kur prasimanyti pinigų kaip išlaikyti šeimą ,tas susikaupęs pyktis ,neviltis atnešama į namus ir išliejama ant visiškai nekaltų šeimos narių .Pareina šeimininkas namo ir apspardo tuos, kurie pasitaiko po kojomis ,pasitaikė vaikas ir tas gavo .Didėjant skyrybų skaičiui ,ekonominei krizei ,tuo pačiu vyksta švietimo kokybės smukimas. Nebepasitikima vadovais , o tai atsiliepia ir dirbančiųjų emocinei sferai .Kai tėvai jaučiasi vis labiau išsekę fiziškai ,emociškai ir dvasiškai, tampa nepakenčiamai sunku auklėti ir vaikus .O vaikai ,kaip silpniausi šeimos nariai ,ir nukenčia daugiausiai .Taip pat labai svarbu mokykloje atpažinti tuos vaikus ,kurie patiria smurtą savo šeimose ,mokykloje ,ir pastebėti elgesio pasikeitimus .
Pasikeitus politinei situacijai Lietuvoje ,vis dažniau pradėjo iškilti viešumon vaikų prievartos atvejų. Deja ,bandymai išjudinti šios problemos sprendimą ilgą laiką buvo be atsako – valdžia ir visuomenė , tarsi netikėjo ,kad Lietuvos vaikai patiria privartą (ypač seksualinę ). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-06
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis22.74 KB
Autoriusjolanta1980
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLekt. D. Rėzienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smurtas pries vaikus (13) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. D. Rėzienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą