Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Bylos nagrinėjimas apeliacinės instancijos teisme

Bylos nagrinėjimas apeliacinės instancijos teisme

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Bylos nagrinėjimas apeliacinės instancijos teisme (ribos, formos, apeliacinės instancijos teismo teisės). Įvadas. Dėstomoji dalis. Apeliacijos esmė ir reikšmė. Apeliacinio skundo padavimas (objektas, subjektas, terminas, tvarka ir kt. Apeliacijos subjektas. Apeliacijos objektas. Apeliacinio apskundimo terminas. Apeliacinio skundo turinys. Apeliacinio skundo priėmimo tvarka ir atsisakymas priimti apeliacinį skundą. Bylos nagrinėjimas apeliacinės instancijos teisme. Bylos nagrinėjimo ribos. Bylos nagrinėjimo formos. Bylos nagrinėjimo apeliacine tvarka eiga. Apeliacinės instancijos teismo teisės. Absoliutūs sprendimų negaliojimų pagrindai. Bylos perdavimas nagrinėti iš naujo pirmosios instancijos teismui. Apeliacinės instancijos teismo sprendimai. Išvados. Uždavinys.

Ištrauka

Tai, kad yra priimtas teismo sprendimas, dažniausiai dar nereiškia bylinėjimosi pabaigos. Kad ir koks būtų teismo sprendimas, viena šalis visada lieka nepatenkinta. Tinkamo proceso, šalies teisės būti išklausytos ir kiti civilinio proceso principai reikalauja nepatenkintai šaliai suteikti teisę skųsti priimtą teismo sprendimą ir šitaip sudaryti jai dar vieną galimybę įrodyti savo tiesą. Kita vertus galimybė skųsti teismo sprendimą egzistuoja ne vien dėl to. Teismas, spręsdamas bylas, dažnai klysta. Ir byloje dalyvaujantys asmenys, ir pats bylą nagrinėjantis teismas nėra apsaugoti nuo neteisingo sprendimo ar nuosprendžio priėmimo. Neteisėtą ar nepagrįstą teismo sprendimą (nuosprendį) gali nulemti įvairios objektyvios ir subjektyvios priežastys: neteisingai nurodytos faktinės aplinkybės, melagingi liudytojų parodymai, suklastoti rašytiniai įrodymai, prieštaringi teisės aktai, nevieninga teismų praktika, taip pat ir nedidelė teisėjo patirtis ar net nesąžiningumas. Daugelį teismo klaidų taip pat lemia netobula teisės sistema, nuolatinis įstatymų kaitaliojimas, nesusiklėsčiusi vienoda teismų praktika. Pagaliau teismo sprendimas gali būti neteisėtas dėl esminių proceso pažeidimų, teismui ignoravus paprasčiausias proceso taisykles – proceso principus: neišklausius abiejų šalių, nepranešus šaliai apie teismo posėdį, išsprendus neįtrauktų į bylą asmenų teisių ar pareigų klausimą ir t. t. Todėl teismas gali klysti faktinėmis bylos aplinkybėmis taikydamas materialiosios teisės normas arba proceso teisės normas.
Taigi, pripažinus egzistuojant klaidingo sprendimo (nuosprendžio) tikimybę, proceso dalyviams, nesutinkantiems su teismo priimtu sprendimu (nuosprendžiu), privalo būti sudarytos galimybės apskųsti jį apeliacine tvarka.
Darbo tikslas.
Šiame darbe tikslas yra atskleisti, kas tai yra apeliacinis procesas, atskleisti jo esmę, reikšmę, apeliacinio skundo padavimo tvarką, apeliacinio skundo nagrinėjimo tvarką, bylos nagrinėjimo formas, bylos nagrinėjimo ribas, apeliacinio teismo teisėjų teises ir kt..
Darbo uždaviniai.
• glaustai išanalizuoti Lietuvos teisės aktus civilinio proceso teisės klausimais, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksą apeliacinės instancijos teismo klausimais;
• pateikti apeliacinio proceso sampratos esmę, išskirti būdingus požymius.
• išanalizuoti apeliacinio teismo ir teisėjų darbą, apeliacijos objektą, subjektą, apeliacijos ribojimus, apeliacinio apskundimo terminą, apeliacinio skundo padavimo tvarką ir turinį, apeliacinio skundo priėmimo tvarką ir kt..
• išanalizuoti bylos nagrinėjimą apeliacinės instancijos teisme, bylos nagrinėjimo formas, ribas, apeliacinės instancijos teismo teises ir kt..
Darbo struktūra.
Pateiktą darbą sudaro turinys, įvadas, dėstomoji dalis, kuri dar skaidoma į potėmes. Kiekviena turinio dalis atskirai aptariama, atskleidžiama nagrinėjamo klausimo esmė, suformuluojamas analizuojamos problemos apibendrinimas. Visas darbas baigiamas išvadomis ir pateikiamas literatūros sąrašas.
Pateiktas darbas yra daugiau aprašomojo pobūdžio. Esminiams teiginiams ir argumentacijai pagrįsti buvo remtasi Lietuvos civilinio proceso teisės specialistų bei kitų šalių autorių nuomone: V. Nekrošiaus, V. Mikelėno, E. Laužiko, ir kt.. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis41.29 KB
Autoriusoks
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. dr. Rimantas Simaitis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word bylos nagrinejimas apeliacines instancijos teisme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. dr. Rimantas Simaitis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą