Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Lietuvos Respublikos civilinė teisė, kaip privatinės teisės šaka

Lietuvos Respublikos civilinė teisė, kaip privatinės teisės šaka

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Civilinės teisės vieta Lietuvos teisės sistemoje. Civilinės teisės reguliavimo dalykas. Civilinio teisinio reguliavimo metodas. Teisinė civilinių teisinių santykių dalyvių lygybė. Šių santykių dalyvių iniciatyva formuojant santykius. Dispozityviškumas įgyjant bei įgyvendinant civilinės teisės subjektams priklausančias teises. Turtinė subjektinių civilinių teisių pažeidėjo atsakomybė, siekiant atstatyti pažeistas subjektines teises. Ieškininė pažeistų ar ginčijamų teisių gynimo tvarka. Civilinės teisės funkcijos. Civilinės teisės principai. Civilinės teisės atribojimas nuo kitų teisės šakų. Civilinė ir komercinė teisė. Civilinė ir prekybos teisė. Civilinė ir šeimos teisė. Civilinė ir darbo teisė. Civilinė ir tarptautinė teisė. Civilinės teisės sistema. Išvados.

Ištrauka

Studijuojant teisinės literatūros šaltinius galima susidaryti įspū¬dį, kad privatinė teisė ir civilinė teisė yra sinonimai. Tačiau tapatinti privatinės teisės su civiline negalima. Civilinė teisė yra viena iš privatinės teisės šakų, kaip ir prekybinė ar darbo teisė. Žinoma, civilinė teisė yra svarbiausia privatinės teisės šaka, tačiau nederėtų pamiršti ir kitų.
Savo darbe apibrėšiu civilinės teisės vietą Lietuvos Respublikos teisinėje sistemoje, jos funkcijas, reguliavimo dalyką, principus, apribosiu civilinę teisę nuo kitų privatinės teisės šakų.
Žmogus gyvendamas visuomenėje privalo paklusti daugeliui istoriškai susiklosčiusių bei valstybės nustatytų taisyklių, kurios reguliuoja jo elgesį. Dažnai susiduriama su prigimtinės ir pozityviosios teisės terminais. Pozityvioji teisė - tai taisyklės, kurių laikymasis yra sankcionuotas prievarta ir kurios taikomos tam tikru istoriniu laikotarpiu valstybinės organizacijos požymius turinčioje visuomenėje, pavyzdžiui, Vokietijoje, Lietuvoje ir pan.
Dėl pozityviosios teisės esmės ginčų nekyla. Visų tam tikros valstybės nustatytų ar sankcionuotų taisyklių sistema, reguliuojanti tiek pačios valstybės bei jos institucijų, tiek fizinių asmenų, jų kolektyvinių junginių tarpusavio santykius, tiek jų santykius su valstybe bei jos institucijomis, yra laikoma pozityviąja teise.
Prigimtinės teisės klausimas sudėtingesnis. Prancūzijos teisininkas Julliot de la Morandicrc prigimtinę teisę apibūdina kaip idealių teisės normų, aukštesnių už pozityviąją teisę, visumą, kylančią iš prigimtinės daiktų tvarkos. Apie prigimtinę teisę jau kalbėjo Platonas, Aristotelis, Ciceronas, romėnų teisininkai.
"Žmogaus ir piliečio teisių deklaracijoje", priimtoje 1789 metais Prancū¬zijos revoliucijos laikotarpiu, ypač akcentuojamos žmogaus prigimtinės teisės. Įsimintini tų filosofų suformuluoti tradiciniai prigimtinės teisės bruo¬žai, kurie nenustojo reikšmės ir šiomis dienomis.
1) Prigimtinė teisė yra amžinų ir nekintančių normų visuma. Jos pagrindą sudaro išsamus vaizdinys apie žmogų, žmogaus giminės tapatumą laike ir erdvėje, žmogaus reikmių nekintamą pobūdį.
2) Šios normos paprastai gali būti atskleistos žmogaus proto.
Šie bruožai leidžia suvokti, kad jokių rašytinių prigimtinės teisės normų nėra. Yra žmogaus prigimčiai, jo normaliam gyvenimui būtini prin¬cipai, reikalavimai, kuriuos galima įgyvendinti tik pagrindus pozityviosios teisės normomis, nes tos normos garantuos jų įgyvendinimą. Kuo demokra¬tiškesnė valstybė, tuo geriau ji suvokia ir tobuliau pagrindžia prigimtinės teisės normų reikalavimus pozityviosios teisės normomis, garantuodama jų įgyvendinimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-08
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis34.39 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų32 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasG. Naudžiūnas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos civiline teise kaip privatines teises saka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • G. Naudžiūnas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą