Išplėstinė paieška
 
 
 

Internetinė televizija

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Interneto paplitimas. Rinkos apžvalga. Ekonominiai aspektai. Interneto TV transliavimas. IPTV. Interneto TV Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Viskas keičiasi, šitas pasaulis jau nebe toks, koks buvo vakar. Jis pasikeitė: žmonės, gatvės, veidai. Jei prieš pusę amžiaus televizorius buvo it stebuklas, šių dienų visuomenę mažai kuo juo nustebinsi. Pastaruoju metu, tai viena galingiausių žiniasklaidos priemonių.
Tačiau kaip bebūtų, technologijos nestovi vietoje. Išpopuliarėjus internetui ir atsiradus vis daugiau galimybių juo naudotis, susikūrė nauja sintezė, padėjusi atsirasti naujai žiniasklaidos priemonei – interneto televizijai (iTV).
XXI amžiuje internetas baigia išstumti informacines priemones, kurių kažkada neįsivaizdavome be rašalo, popieriaus. Su lyg nauja diena atsiranda dar naujesnių informacijos pateikimo formų, kurios kas kartą priverčia per naujo susimąstyti televizijų vadovus, kaip išnaudoti dar vieną nišą. Akivaizdu, kad internetas gali suteikti dideles galimybes, ką gali paliudyti milijonai žmonių, sėdinčių per dienas pasauliniame tinkle. Skaitmeninė urbano miesto džiunglių bendruomenė turi savus poreikius, kuriuos itin akylai seka šių dienų operatoriai bei redaktoriai.
Šiame referate aptarsiu interneto paplitimą pasaulyje, interneto televizijos transliavimo ypatumus, formatus, rinką, ekonominius aspektus. Vėliau apžvelgsiu iTV transliavimo galimybes Lietuvoje.


Internetas buvo sukurtas kaip tekstinės informacijos perdavimo būdas, todėl informacijos agentūros susidūrė su jo įtaka anksčiau negu elektroninė spauda. Pirmoji leidėjų reakcija buvo laikraščių ir žurnalų dubliavimas, o pirmas bandymas internetą panaudoti masinių informacijos priemonių versle buvo 1993 metais, kai tinkle pasirodė Washington Post laikraščio tiksli kopija. Tokios reakcijos negalima laikyti unikalia, nes spektaklių ir lekcijų transliavimas radijo eteryje pasirodė žymiai anksčiau negu originalios programos; radijo naujienos pradžioje buvo paprastas laikraščių straipsnių perpasakojimas; pirmosios televizijos laidos buvo kuriamos pagal principą "skaitytojas prieš kamerą" ir faktiškai buvo radijas su paveikslėliu.
Plėtojantis interneto galimybėms, jis vis labiau traukė audio ir video informacijos, radijo ir televizijos tiekėjų bei garso įrašų studijų menedžerių dėmesį. Ši tendencija išlieka iki šiol: informacija iš tradicinių šaltinių tiesiogiai perkeliama į internetą. Jau dabar tinkle galima rasti skaitmeninius filmus, garso įrašus bei televizijos laidas. Tačiau tokia politika neatneša tokio pelno, kurį tikisi gauti masinių informacijos priemonių vadovai. Tam yra keturios priežastys:
1. Akivaizdu, kad didelė auditorijos dalis, o ypač Lietuvos, šiuo metu neturi techninių galimybių gauti audio ir video informacijos iš interneto tokios kokybės, kokia jau buvo tapusi standartu dar prieš interneto atsiradimą, t.y. radijas ir televizija. Real-video, patenkanti vartotojui 28,8 kb/s greičiu, savo kokybe yra nepalyginama net su analogine televizija, jau nekalbant apie aukštos kokybės skaitmeninę TV.
2. Nė vienas iš interneto tyrinėtojų, tiriančių interneto problemas, iki šiol nedavė atsakymo į klausimą, ko asmeniškai tikisi interneto vartotojai iš puslapių su audio ir video informacija. Šiandien mes galime tik spėlioti ką televizijos turi padaryti, kad adaptuotų savo produktą interneto poreikiams. Be to iki šiol ginčijamasi dėl video informacijos perdavimo tinklu techninių standartų.
3. Aišku, kad radijo ir televizijos struktūros daugumoje yra komercinės struktūros. Tuo tarpu internetas, kuris buvo sukurtas kaip duomenų perdavimo tarp mokslininkų įrankis, reikalauja iš tiekėjų pilno atvirumo. Laisvas informacijos keitimasis jame jau tapo standartu, todėl komercinės masinės informacijos perdavimo struktūros patiria finansinius nuostolius.
4. Vis dėl to šis būdas yra labai greitas ir patogus informacijos pasiekimas. Vakarų šalys techniškai jau yra pasiruošusios duomenų perdavimui dideliais greičiais. Tačiau tai dar nereiškia, kad greitu laiku įprasta televizija praras savo reikšmę. Interneto paveikta televizija privalės sparčiai tobulėti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis36.41 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdr. A. Lopata
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetine televizija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dr. A. Lopata
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą