Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Žmogaus teisių klasifikavimas

Žmogaus teisių klasifikavimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus teisių samprata. Žmogaus teisių istorinė raida. Bendra žmogaus teisių istorinė raida. Žmogaus teisių istorinė raida Lietuvoje. Tarptautinės žmogaus teisių teisės atsiradimas. Žmogaus teisių klasifikavimas. Politinės žmogaus teisės. Žmogaus teisių garantijos. Išvados.

Ištrauka

Dabartinis visuomenės vystymosi etapas apibūdintas energingu žmogaus teisių skelbimu. Šio metu pasaulyje nėra svarbesnės ir tuo pačiu taip sunkiai praktiškai įgyvendinamos įdėjos - žmogaus teisės. Žmogaus teisių išimtinę reikšmę sąlygoja jų natūralumas ir neatsiejamumas, atitikimas žmogaus prigimčiai. Jų įgyvendinimas arba pažeidimas labai paveikia tiek visuomenės, tiek kiekvieno asmens dvasinį vystymąsi.
Žmogaus teisės – didžiulė mokslinė ir socialinė-praktinė problema, kuri reikalauja nuolatinio mokslo ir praktinio dėmesio. Tam, kad žmogaus teisės būtų įgyvendintos nepakanka tik jas stebėti, reikia objektyviai ir subjektyviai parengti visuomenę.
Žmogaus teisę reikia apsaugot. Esamoje tikrovėje reikia, kad vyktų tarpusavyje susiję paralelūs procesai: žmogaus teisių įtvirtinimas praktikoje ir žmogaus teisių kultūros formavimas, apimantis žmogaus teisių žinojimą bei jų gerbimą, jų apsaugos praktinių įgūdžių valdymą.
Žmogaus teisių studijos veikla, kuria siekiama jas įgyvendinti, formuoja žmogaus pasaulėžiūrą, padeda jam dvasiškai augti, tapti visapusiškai išsilavinusia asmenybe. Savo teises žmogus įgyja nuo gimimo ne tik kaip neatimamas egzistavimo sąlygas, kurių reikalauja jo prigimtis, bet ir kaip gyvenimo priemones ir tikslą, nepriklausomai nuo to ar jos suvokiamos ar ne.
Darbo objektas: žmogaus teisės.
Darbo tikslas: išanalizuoti žmogaus teises ir jų klasifikaciją.
Darbo uždaviniai:
Išsiaiškinti, kaip klasifikuojamos žmogaus teisės.
Išnagrinėti žmogaus teisių sampratą.
Išsiaiškinti žmogaus teisių istorinę raidą.
Aptarti žmogaus teisių garantijas.


Visi puikiai žinome ir galime pasakyti, kad valstybė neatsiranda kartu su žmogumi. Ji susikūrė žymiai vėliau. Žmonės gyvenę gamtos prieglobstyje ir naudojasi jos skirtais privalumais, ir suprasdami tai, kad iš aplinkos paimti gali tik tiek, kiek randa apsidairę, jautėsi jos dalimi.
Analizuojant žmogaus teises ir pareigas, pirmiausia turėtume įvardyti, kas yra valstybė, pats žmogus. Remiantis literatūra galime pasakyti, kad valstybė – ypatinga politinė organizacija su savo valdžia, teritorija, teise, suverenitetu, o žmogus – socialinė – biologinė būtybė, visuomenės sudedamoji ir neatskiriama dalis. Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs su savo orumu ir teisėmis. Pagrindinės žmogaus teisės, laisvės ir pareigos – tai valstybės nustatytos, suteiktos ir garantuotos. Konstitucijoje įtvirtintos kiekvieno piliečio galimybės veikti ir leistinumas veikti, siekiant užtikrinti jų gyvybiškai svarbių ir socialiai reikšmingų poreikių tenkinimą – sakoma Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje, priimtoje 1948 m. gruodžio 10 dieną NSO Generalinėje Asamblėjoje, Europoje žmogaus teisių konvensijoje(1950m.) ir kituose tarptautiniuose dokumentuose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-20
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis21.63 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasL. Vespenderis
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogaus teisiu klasifikavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • L. Vespenderis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą