Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Slauga>Ergoterapijos efektyvumas po insulto mokant pacientą kasdienės veiklos elementų

Ergoterapijos efektyvumas po insulto mokant pacientą kasdienės veiklos elementų

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Ergoterapijos efektyvumas po insulto mokant pacientą kasdienės veiklos elementų. Žodynėlis. Įvadas. Temos aktualumas. Tikslas: - išsiaiškinti ergoterapijos efektyvumą pacientams po insulto mokant kasdienės veiklos elementų. Uždaviniai. Hipotezė. Literatūros apžvalga: Insultas. Insulto formos. Insulto priežastys. Kas vyksta smegenyse ištikus insultui? Insulto simptomai. Insulto pasekmės (problemos). Paciento kasdienės veiklos elementų mokymas po insulto. Valgymas. Dantų valymas. Prausimasis. Maudymasis. Apsirengimas. Persėdimas iš lovos į vežimėlį ir atgal. Pacientų po galvos smegenų kraujotakos sutrikimo - insulto kasdienės veiklos vertinimas. Išvados.

Ištrauka

Galvos smegenų kraujotakos sutrikimai - insultai - vieni dažniausių ir ekonomiškai nuostolingiausių susirgimų, kurių reikšmė ir svarba visuomenės sveikatingumo struktūroje yra akivaizdi (Janovičienė E. 2000).
Lietuvoje kiekvienais metais insultą patiria daugiau kaip 11 tūkstančių vyresnių kaip 25 metų asmenų, iš jų ketvirtadalis tampa neįgaliaisiais., o maždaug 14 proc. reikia pastovios kito asmens priežiūros. Insultas yra trečioji pagrindinė invalidumo priežastis ir ketvirtoji pagrindinė mirties priežastis. Nuo šios ligos kasmet miršta apie 5 tūkstančiai žmonių. Tai vyresnio mažiaus žmonių liga. Trys ketvirtadaliai visų insultų įvyksta 65 metų ir vyresniems asmenims. Galvos smegenų insultas yra pasikartojanti liga: persirgus juo išlieka didelė pakartotino insulto tikimybė tame pačiame ar kitame galvos smegenų kraujotakos baseine. Pakartotino insulto rizika didėja esant keliems rizikos veiksniams. Moksliniai tyrimai rodo, kad per 5 metus vieną iš 6 persirgusių galvos smegenų insultu ištinka pakartotinas galvos smegenų insultas (Sveikata. 2004).
Lietuvoje iš 10 tūkst. gyventojų insultu suserga per metus maždaug 4–5. Lietuvoje ši liga yra ne tik medicinos, ekonominė, bet ir socialinė, problema, nes po insulto tik apie 20 proc. žmonių vėl būna darbingi. Valstybinės medicininės socialinės ekspertizės komisijos duomenimis, 2000 m. pirmą kartą pripažintas invalidumas 28043 žmonėms, iš jų 2762 (9,8 proc.) dėl galvos smegenų kraujagyslių pažeidimų. Iš šių darbingo amžiaus žmonių buvo 863 (31,2 proc.). Jiems insultas – tai antra dažniausia mirties priežastis. Lietuvoje apie 80 proc. žmonių, persirgusių galvos smegenų insultu, tampa invalidais dėl kognityvinių, motorinių funkcijų pažeidimų, kurie sutrikdo jų kasdieninę veiklą bei darbingumą. Dažniausiai insultu sergama pavasarį ir rudenį (Petruševičienė D., Kriščiūnas A. 2003).
Svarbi reabilitacijos priemonė yra ergoterapija. Ergoterapija – tai mokslas apie sutrikusios žmogaus veiklos atgavimą ar ugdymą, siekiant gerinti biosocialines fukcijas, įveikiant ar mažinant negalią. Ergoterapijos arba užimtumo terapijos, tikslas yra fizinės būklės ir psichikos būsenos atgavimas ar pritaikymas atlikti sau ar visuomenei būtiną veiklą ugdant ar sugražinant prarastus įgūdžius. Taikant ergoterapiją, galima pagerinti pacientų kasdieninę veiklą bei savarankiškumą. Ši veikla turi padėti pacientams (esant pažinimo sutrikimams, protinei ar fizinei negaliai), savarankiškai gyventi, atsižvelgiant į jų norus, poreikius (Dudonienė V., Bacevičienė R. Kaunas. 2002).
Darbo tikslas - išsiaiškinti ergoterapijos efektyvumą pacientams po insulto mokant kasdienės veiklos elementų.
Uždavininiai:
1. Išanalizuoti funkcinius sutrikimus atsiradusius po galvos smegenų insulto ir trikdančius kasdieninę žmogaus veiklą.
2. Raumenų jėgos ištyrimas prieš ir po reabilitacijos pagal Lovetto skalę.
3. Įvertinti Barthelio indeksą prieš ir po reabilitacijos.
4. Įvertinti FNT prieš ir po reabilitacijos
Hipotezė – taikoma ergoterapija po insulto yra efektyvi gydymo priemonė žmogui, norinčiam grįžti į kasdieninį gyvenimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-12
DalykasSlaugos kursinis darbas
KategorijaMedicina >  Slauga
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis38.9 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJ. Tuitaitė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ergoterapijos efektyvumas po insulto [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • J. Tuitaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą