Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Vadovavimas ir lyderiavimas socialinėje psichologijoje

Vadovavimas ir lyderiavimas socialinėje psichologijoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Vadovavimas. Vadovavimo psichologijos uždaviniai. Vadovavimo bruožų teorijos. Transformacinis ir transakcinis vadovavimas. Charizmatinis vadovavimas. Lyderiavimas. Lyderiavimo stiliai. Transakcinis ir transformacinis lyderiavimas. Lyderiavimas nesikišant. Charizmatinis lyderiavimas. Lyderiavimo teorijos. Išvados.

Ištrauka

Vadovavimo ir lyderiavimo sąvokos dažnai tapatinamos, tačiau šios sąvokos turi skirtingas prasmes. Vadovas ir lyderis yra neatsiejamas nuo vadovavimo ir lyderiavimo. Daugelis autorių teigia, kad šie du terminai skiriasi vienas nuo kito, tačiau tarp jų yra sąsaja. Pavyzdžiui, W. G. Bennis rašo: "Vadovai yra žmonės, kurie daro dalykus tinkamai, o lyderiai – tai, tie, kurie daro tinkamus dalykus". A. Zaleznik teigia: "Vadovai rūpinasi tuo, kaip padaryti, o lyderiai yra susiję su tuo, ką tai reiškia žmonėms". O Nanus teigia, kad: "Lyderystė - tai teisingų dalykų darymas, vadovavimas - dalykų darymas teisingai". Yra vadovų, kurie vykdo abi funkcijas, todėl juos galima vadinti lyderiais, tačiau yra ir tokių, kurių pavadinti lyderiais negalima. Vadinasi, asmuo gali būti vadovas, lyderis arba ir vadovas, ir lyderis.
Šio darbo pagrindinis tikslas trumpai išdėstyti pagrindinius lyderiavimo ir vadovavimo bruožus, kurie leistų suprasti skirtumus, bei panašumus tarp jų ir palyginti vadovus su lyderiais.
Vadovavimas tai ypač svarbi ir sudėtinga vadybos funkcija, tai procesas, telkiantis žmones siekti ir realizuoti tam tikrus tikslus.
Vadovavimo specifika reiškiasi tuo, kad išsiskiria žmogus ar asmenų grupė, lemianti kitų žmonių veiksmus ir pastangas, realizuojant bendrą tikslą, kad kuo efektyviau būtų panaudoti visi turimi ištekliai.
Vadovas - tai asmuo, kuris vadovauja tam tikros organizacijos darbams, juos organizuoja ir planuoja.
Vadovo pagrindinė funkcija - yra vadovavimas organizacijai.
Vadovavimas yra viena iš labai sudėtingos vadovo veiklos funkcijų:
1. Tai ypatinga veikla, kuri neorganizuotą minią paverčia efektyviai, tikslingai ir našiai dirbančia grupe (P.Drucker, 1992);
2. tai ne kas kita, kaip žmonių nuteikimas dirbti, ir vienintelis būdas tai padaryti - bendrauti su jais (L. Iacocca, 1988);
3. tai menas suteikti žmonėms tai, ko jiems reikia ir ko jie nori. Kartu tai yra gavimas to, ko vadovui reikia ir ko jis nori (D. H. Kuck). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-28
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis29.46 KB
Autoriussigita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJ. Kasiulis
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovavimas ir lyderiavimas socialineje psichologijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • J. Kasiulis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą