Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Lietuvos Respublikos biudžeto vykdymas

Lietuvos Respublikos biudžeto vykdymas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos Respublikos biudžeto vykdymo proceso ypatumai. Lietuvos Respublikos biudžeto vykdymo kontrolė ir atskaitomybė. Lietuvos Respublikos biudžeto vykdymo teisinis reguliavimas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos biudžetas vadinamas nacionaliniu biudžetu. Nacionalinis biudžetas V.Aleknevičienės knygoje "Finansai ir kreditas" apibrėžiamas kaip ekonominių piniginių santykių visuma, kurių dėka sudaromi ir naudojami pinigų fondai , skirti valstybės funkcijų ir uždavinių įgyvendinimui finansuoti. LR nacionalinio biudžeto tikslas – siekti visapusiškos ekonominės bei socialinės Lietuvos respublikos piliečių gerovės, užtikrinant, kad sudarant ir vykdant biudžetą, piniginiai ištekliai būtų naudojami efektyviai. LR nacionalinį biudžetą sudaro valstybės ir savivaldybių biudžetų konsoliduota visuma (neįskaitant savivaldybių biudžetams skirtų valstybės biudžeto asignavimų). LR biudžeto vykdymas yra biudžeto ciklo grandis, kai įstatymu patvirtintas biudžetas pradedamas realizuoti surenkant planines ir neplanines lėšas ir jas paskirstant (asignuojant) biudžete numatytiems subjektams pagal patvirtintas programas. Galima išskirti tokius biudžeto vykdymo etapus: pajamų surinkimą ir išleidimą, biudžeto uždarymą ir vykdymo ataskaitos tvirtinimą, biudžeto vykdymo kontrolę.
Nacionalinio biudžeto pajamas sudaro mokestinės ir nemokestinės pajamos. Tai valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sukaupiamos piniginės lėšos, tokios kaip pajamos iš mokesčių (PVM, pelno, gyventojų pajamų mokesčiai, akcizų ir kt.), turto, biudžetinių įstaigų pajamos ir kt.
Nacionalinio biudžeto asignavimai yra biudžeto lėšos, skiriamos biudžetinių įstaigų ir kitų subjektų, atliekančių viešojo administravimo funkcijas, išlaidoms dengti, įskaitant ilgalaikio turto įsigijimą. Jie naudojami valstybės ir savivaldybių funkcijoms atlikti (švietimui, socialinei apsaugai, sveikatos apsaugai, gynybai ir kt.), įsipareigojimams vykdyti, dotacijoms teikti ir pan. Asignavimai yra skirstomi pagal funkcinę ir ekonominę klasifikacijas.
Pagrindinis vaidmuo vykdant biudžetą tenka įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, kurios daro įmokas į biudžetą ir naudoja biudžeto asignavimus. Finansų institucijoms biudžeto vykdyme tenka organizacinis ir kontrolinis vaidmuo.
Biudžeto vykdymas susideda iš pajamų plano vykdymo ir išlaidų plano vykdymo.
Pajamų plano vykdymas , tai pajamų surinkimas iš nustatytų šaltinių. Pagrindinis vaidmuo tenka mokesčių inspekcijoms, kurios priima įmokas į savo sąskaitas, išieško laiku nesumokėtas įmokas, perveda surinktas lėšas į atitinkamą biudžeto sąskaitą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-07
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.43 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasMingelaitė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos biudzeto vykdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Mingelaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą