Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Organizacijos kultūros keitimas

Organizacijos kultūros keitimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Organizacijos kultūros raiškos būdai. Organizacijos kultūros lygiai. Organizacinės kultūros funkcijos. Kultūra ir pokyčiai. Organizacijų pokyčiai ir vystymas. Organizacijos kultūros valdymas: formavimas, stiprinimas, keitimas. Psichologo indėlis, keičiant organizacinę kultūrą. Organizacijos vystymo metodai. Pasipriešinimo pokyčiams įveikimas. Praktinė dalis. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Kiekviena organizacija susikuria savo tikslus, kurių siekia jos nariai. Organizacijos veiklos efektyvumas bei sėkmė priklauso ne vien tik nuo jos narių sugebėjimų ir motyvacijos. Kiekvienos organizacijos viduje tam tikra sistema veikia jos narių elgesį. Tai – organizacijos kultūra. Ji tarsi "socialiniai "klijai", kurie padeda išlaikyti organizaciją kartu" (Stephen P. Robbins, 2003).
Kultūra savo esme yra sunkiai suprantama, neapčiuopiama, neišreiškiama žodžiais ir laikoma savaime suprantamu dalyku. Ji sustiprina atsidavimą organizacijai ir darbuotojų elgseną daro nuoseklesnę. Tai yra akivaizdi nauda organizacijai. Darbuotojo požiūriu kultūra vertinga, nes sumažina dviprasmiškumą. Ji pasako darbuotojams, kaip reikia dirbti ir kas yra svarbu.
Šiuolaikinis žmogus gyvena labai sparčiai besikeičiančiame ir tobulėjančiame pasaulyje, kuriame vieni pokyčiai keičia kitus. Organizaciją galime suprasti kaip savarankiškai egzistuojantį vienetą, kuriam, kaip ir žmogui, taip pat keliami aplinkos reikalavimai. Kadangi keitimasis yra natūralus ir neišvengiamas procesas, jo negali išvengti ir nė viena organizacija. Pokytis – tai reiškinys, darantis įtaką beveik visoms organizacijos gyvavimo sritims. Todėl pastaruoju metu organizacijos kultūros kitimo tema tampa vis aktualesnė ir jai skiriama vis daugiau dėmesio.
Kadangi organizacijos kultūra (OK) yra viena iš fundamentaliausių kokybių, lemiančių organizacijos elgseną, todėl šiuo savo darbu ir siekiame išanalizuoti organizacijos kultūros keitimąsi, t.y. jo sąlygas, priežastis, būdus iš psichologo pozicijos.
Organizacija – tai koordinuojama socialinė sistema, sudaryta iš grupių ir individų, kurie dirba kartu, siekdami įgyvendinti bendrus tikslus (Nijolė Petkevičiūtė). Organizaciją sudaro formalūs (pvz. organizacinės sistemos bei procedūros, produktai ir paslaugos, finansiniai ištekliai) ir neformalūs (pvz. darbuotojų vertybės, nuostatos, įsitikinimai) organizacijos gyvavimo elementai. Būtent neformalūs organizacijos gyvavimo elementai ir sudaro organizacinę kultūrą. Įvairūs autoriai ją skirtingai apibrėžia, nors dėl esminių organizacinės kultūros (OK) sampratos teiginių dauguma mokslininkų yra vieningi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-14
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai5
Dydis200.78 KB
Autoriusnuodas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Bumblytė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos kulturos keitimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • D. Bumblytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą