Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Rangos sutarties teisinė analizė

Rangos sutarties teisinė analizė

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Rangos sutarties sąvoka. Sutarties analizė. Sutarties dalykas. Sutarties kaina. Leidimai, statybos darbų atlikimas ir vykdymas. Darbo tikrinimas. Statybos darbų atlikimo terminai. Garantinis terminas. Šalių atsakomybė. Nuostolių atlyginimas užsitęsus statybos darbams. Atsiskaitymo ir mokėjimo tvarka. Užsakovo teisė nutraukti sutartį. Rangovo teisė nutraukti sutartį. Nenugalima jėga (force majeure). Sutarties galiojimas ir kitos sutarties sąlygos. Sutarties priedai. Išvados.

Ištrauka

Mokėti, kaip teisingai sudaryti sutartį, kad po to nebūtų nesusipratimų ar neliktum apgautas, yra būtina ne tik teisininkui, verslininkui ar draudimo bendrovės agentui. Sudaryti sutartį gali prireikti bet kuriam išsilavinusiam žmogui, nes beveik kiekvienas žmogus savo gyvenime tikriausiai ne kartą susiduria su sutarties sudarymu, ar dėl jos iškylančiais klausimais.
Kasdienėje kalboje sąvoka "sutartis" tapatinama su "susitarimu". Tokią nuostatą galima suprasti – neretai sutartis traktuojama kaip bendras dviejų ar daugiau asmenų susitarimas tam tikru klausimu. Be to, bet kurioje sutartyje galima rasti individualaus susitarimo elementų. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad ne bet kokį susitarimą galima pavadinti sutartimi, nes jam dažnai trūksta specifinių, tik sutartims būdingų požymių.
Darbo tikslai:
1. plačiau pažvelgti bei aptarti rangos sutartį, jos turinį, formą, vykdymą, ją sudarančias šalis bei tų šalių atsakomybę;
2. gebėti naudotis norminiais aktais, operatyviai rasti reikiama informaciją, joje išskirti esminius požymius;
3. gebėti apibendrinti ir vertinti sukauptą informaciją.
Pasirinkau šią sutartį, nes ji yra labai dažnai naudojama versle. Labai svarbu žinoti, kaip parengti tokią sutartį, bei ją analizuoti.
Tikslams pasiekti, reikia parengti rangos sutartį, išanalizuoti kiekviena šios sutarties dalį, bei atsakyti į klausimą, kodėl sutartis sudaroma, remiantis būtent tokiais reikalavimais.

Ranga – tai sutartis, kuria viena šalis (rangovas) įsipareigoja atlikti tam tikrą darbą savo rizika pagal kitos šalies (užsakovo) užduotį ir perduoti šio darbo rezultatą užsakovui, kuris įsipareigoja atliktą darbą priimti ir už jį sumokėti. (2, p. 39)
Rangos sutarties šalys vadinamos užsakovu (šalis, užsakanti darbus) ir rangovu (šalis, įsipareigojanti atlikti užsakytus darbus). Rangos sutartis sudaroma, kai užsakovas sutaria su rangovu, kad pastarasis savo rizika pagal užsakovo nurodymus iš savo ar jo medžiagos atliks sutartą darbą. (3, p. 364)
Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas reglamentuoja rangos sutarties sudarymą, rangovo ir užsakovo teises bei pareigas, darbų atlikimą pagal rangos sutartį.
Rangos sutartis sudaroma pagaminti arba perduoti tam tikrą darbo rezultatą arba atlikti kitokius darbus, kurių metu sukurtas rezultatas perduodamas užsakovui. Rangovas iki sutarties sudarymo privalo suteikti visą reikiamą informaciją, susijusią su darbų atlikimu, taip pat informaciją apie darbui atlikti būtinas medžiagas bei darbui atlikti reikalingą laiką. Jeigu rangos sutartis sudaryta daiktui pagaminti, tai rangovas užsakovui kartu su pagamintu daiktu perduoda ir teises į jį.
Jeigu rangos sutartis nenustato ko kita, rangovas darbus atlieka savo rizika ir savarankiškai nustato užduoties įvykdymo būdus.
Įstatymai gali numatyti atvejus, kai tam tikrų rūšių darbai gali būti atliekami tik turint įstatymų nustatyta tvarka išduotą leidimą (licenciją). (4, p. 72) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-14
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis22.8 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLekt. Masandukaitė
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rangos sutarties teisine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. Masandukaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą