Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Prievolių samprata ir rūšys

Prievolių samprata ir rūšys

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Prievolės samprata ir dalykas. Prievolių rūšys. Dalinės ir solidariosios prievolės. Dalomosios ir nedalomosios prievolės. Alternatyviosios prievolės. Fakultatyvios prievolės. Vienašalės ir dvišalės prievolės. Sąlyginės prievolės. Piniginės prievolės. Terminuotos prievolės. Prievolės subjektai. Prievolių vykdymas. Prievolių pasibaigimas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas: žmogus gyvendamas visuomenėje privalo paklusti daugeliui istoriškai susiklosčiusių bei valstybės nustatytų taisyklių, kurios reguliuoja jo elgesį. Fiziniai bei juridiniai asmenys dalyvauja civilinėje apyvartoje atlikdami įvairius juridinius veiksmus: sudaro įvairius sandorius, atlygina nuostolius arba žalą, perleidžia vieni kitiems savo teises ir pareigas ir t. t.
Civilinė teisė – tai teisės normų sistema, skirta teisiškai reguliuoti vienas kitam nepavaldžių subjektų turtinius santykius.
Vieną iš pagrindinių civilinės teisės pošakių sudaro prievolinė teisė. Prievolių teisė yra skirta sutarčių teisiniam reguliavimui. Prievolių teisė reguliuoja asmenų turtinius santykius ir su tais santykiais susijusius asmenų neturinius santykius. Kadangi prievolinių santykių yra daug, todėl prievoles yra būtina klasifikuoti į rūšis pagal joms būdingus požymius. Europos teisės sistemoje labiausiai paplitęs ir pripažintas prievolių klasifikacijos kriterijus yra prievolių atsiradimo pagrindas.
Pagal Lietuvos teisės doktriną ir Civilinį kodeksą, prievolės gali būti klasifikuojamos :
1) pagal prievolių turinį, t.y. kokių tikslų siekia prievolės šalys;
2) pagal prievolės objekto apibrėžtumą;
3) pagal prievolės šalių subjektinių teisių ir pareigų įgyvendinimo būdą, kai yra šalių daugetas prievolėje ir pan.
Mano darbo tikslas aprašyti prievolės sampratą, rūšis, subjektus ir prievolių vykdymą detaliau.
Uždaviniai:
1.Išanalizuoti Civilinio kodekso šeštąją knygą-prievolių teisę.
2. Išsiaiškinti prievolės sampratą ir rūšis.
3. Išsiaiškinti prievolių vykdymą ir jų pasibaigimą.


Remdamiesi Lietuvos Respublikos Civiliniu kodeksu prievolę mes apibrėžiame kaip teisinį santykį, kurio viena šalis (skolininkas) privalo atlikti kitos šalies (kreditoriui) naudai tam tikrą veiksmą arba susilaikyti nuo tam tikro veiksmo, o kreditorius turi teisę reikalauti iš skolininko, kad šis įvykdytų savo pareigą.
Prievolių atsiradimo pagrindai
Prievolės atsiranda iš sandorių arba kitokių juridinių faktų, kurie pagal galiojančius įstatymus sukuria prievolinius santykius.
Prievolės dalyką sudaro tai, dėl ko tarp teisės subjektų susidaro prievoliniai santykiai.LR CK 6.3 str. trijuose punktuose išdėsto galimus prievolės dalykus:
1. Prievolės dalyku gali būti bet kokie veiksmai, kurių nedraudžia įstatymai ir kurie neprieštarauja viešąjai tvarkai ir gerai moralei.
2. Prievolės dalyku taip pat gali būti bet koks turtas, taip pat ir tas, kuris bus sukurtas ateityje, apibūdintas pagal rūšį ar kiekį arba kurį galima apibūdinti pagal kitus kriterijus.
3. Prievolės dalykas gali turėti piniginę ar nepiniginę išraišką, tačiau jis turi atitikti prievolės dalykui keliamus reikalavimus.
Kalbant apie prievolės dalyką reikėtų akcentuoti ir tai, jog prievolės dalykas ne visuomet vienodai yra apibrėžtas kreditoriaus reikalavimo teisės atžvilgiu ir priklausomai nuo prievolės dalyko apibrėžtumo, kreditoriaus reikalavimo teisės atžvilgiu prievolės skirstomos į rūšis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis29.62 KB
AutoriusAlma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŠadževičienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prievoliu samprata ir rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Šadževičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą