Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Ontologijų naudojimas žinių inžinerijoje

Ontologijų naudojimas žinių inžinerijoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Anotacija. Įvadas. Ontologijų naudojimas žinių inžinerijoje. Žinių inžinerija. Žinių vaizdavimas ir modeliai. Žodis "ontologija". Ontologijų kūrimo poreikis. Ontologijų taikymo žinių inžinerijoje paslaugos. Repozitorijus. Ontologijų naudojimo kuriant moderniąsias informacines sistemas tobulinimo kryptys. Pasaulinio tinklo paslaugų intelektualizavimas ontologijomis. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe aptariama ontologijų panaudojimo galimybės ir perspektyvos žinių inžinerijoje. Darbe apibrėžiama žinių inžinerijos samprata bei pagrindinės sąvokos, ontologijų samprata, ontologijų sudėtingumo lygiai, ontologijų rūšys ir kt., išskiriamos ontologijų taikymo žinių inžinerijoje paslaugos, be to išskiriamos perspektyviausios ontologijų vaizdavimui naudojamos kalbos, pagrįstos semantiniais tinklais. Be to trumpai aprašomas pasaulinio tinklo paslaugų intelektualizavimas ontologijomis, ontologijų naudojimas kuriant moderniąsias informacines sistemas ir kt.

Keitimosi duomenimis, informacija ir žiniomis užtikrinimas tampa lemiamu veiksniu šiuolaikinėse kompiuterių technologijose. Ontologijos palaipsniui įgauna vis didesnę reikšmę, palaikant keitimosi informacija procesus, nes jos gali perteikti daugumai priimtą ir bendrai naudojamą supratimą apie taikomąsias sritis.
Semantinis tinklas leis žengti į priekį – kompiuteriai galės tarpusavyje apsikeitinėti atskira, juose saugomuose dokumentuose esančia, informacija. Tačiau be metaduomenų semantinio tinklo nebus, bet jų vienų irgi nepakanka. Tinklapių mataduomenis reikia sujungti su specialiais juos suprantančiais dokumentais, vadinamais "ontologijomis". Ontologijose būna apibrėžti santykiai tarp skirtingų terminų, todėl naudojamos naujų faktų nustatymui. Būtina atkreipti dėmesį, kad informacijos struktūrizavimui būtina sukurti atitinkamų sričių ontologijas – tų sričių terminiją su terminų apibrėžimais ir tarpusavio ryšiais. Formuluojant ontologijų reikalavimus, būtina nurodyti ontologijos paskirtį, pobūdį, realizavimo priemones ir stadijas, numatomo panaudojimo ypatumus.
Pastarąjį dešimtmetį žinios tapo aktualia sąvoka tiek mokslininkams, tiek verslo atstovams. Žinių ekonomika, žinių visuomenė, žinių sistema, žinių valdymas – tai tik keletas sąvokų, žyminčių bendrą mokslo bei verslo vystimosi tendenciją. Orientacija į žinias bei aktyvus jų naudojimas skatina kurti ir diegti intelektualizuotas informacines sistemas, kurių svarbiausia savybė yra ne tik duomenų, bet būtinai ir naudojamų žinių bei informacijos apdorojimas.
Šio tikslo siekiant, informacinių sistemų moksle atsirado ar buvo pritaikytos tokios sąvokos kaip žinių vaizdavimas, žinių modeliavimas, žinių apdorojimas, ontologija, žinių radimas, intelektualizuotos sistemos, agentai bei intelektualizuoti agentai ir pan. Dauguma šių sąvokų, tokios kaip žinių vaizdavimas bei modeliavimas ar ontologija, nėra naujos sąvokos, tačiau pastaruoju metu jos nagrinėjamos bei taikomos ne tik teoriniuose moksliniuose tyrinėjimuose ar moksliniuose eksperimentiniuose taikymuose, bet ir kuriant realias informacines sistemas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-07
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis77.29 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLaučius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ontologiju naudojimas ziniu inzinerijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Laučius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą