Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Jungtinės veiklos sutarties šalių pareigų vykdymo ypatumai

Jungtinės veiklos sutarties šalių pareigų vykdymo ypatumai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Jungtinės veiklos sutarties samprata. Sutarties šalių pareigų samprata. Jungtinės veiklos sutarties šalių pareigų vykdymas.

Ištrauka

Jungtinės veiklos sutartis yra viena iš sutarčių rūšių, todėl jai taikomos bendros sutarčių taisyklės. Jungtinės veiklos sutarties partneriai vykdydami pareigas turi laikytis įstatymų, gerbti bendro gyvenimo taisykles ir geros moralės principus bei veikti sąžiningai, laikytis protingumo ir teisingumo principų. Jungtinės veiklos partneriai vykdydami pareigas, negali prieštarauti jų paskirčiai, viešajai tvarkai, geriems papročiams ar visuomenės moralės principams. Jungtinės veiklos sutartis turi būti vykdoma tinkamai, nes nuo to priklauso, ar atsiras teisiniai padariniai (delspinigiai, baudos ir t. t.). Žinoma šie padariniai atsiras tik tada, jei bus įrodyta, kad partneris vykdė pareigas netinkamai ir yra jo kaltė (tyčia ar neatsargumas). Tik esant nenugalimai jėgai šalys gali būti atleistos nuo atsakomybės sumokėti nuostolius už netinkamos sutarties vykdymą.
Sutartis tampa socialiai reikšminga tik būdama tinkamai ir laiku įvykdyta. Tinkamas sutarčių vykdymas yra vienas svarbiausių visuomenės ekonominio ir socialinio stabilumo garantų. Neįmanoma sutarties tinkamai vykdyti, jeigu šalys nebendradarbiauja, elgiasi nesąžiningai ar neprotingai. Jungtinės veklos sutarties šalių pareigų vykdymas yra svarbus tuo, kad jei nustatoma, kad sutartis yra vykdoma netinkamai, tai šalių neatleidžia nuo tinkamo pareigų vykdymo. Taikyti sutarties vykdymą reguliuojančias normas svarbu dėl tokių priežasčių: dėl ekonominės ir finansinės suirutės, bankų krizės, nuolatinio įstatymo keitimo, infliacijos ir t. t. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-29
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis28.7 KB
AutoriusIrma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Pakalniškis
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jungtines veiklos sutarties saliu pareigu vykdymo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Pakalniškis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą