Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Konfliktai organizacijoje (3)

Konfliktai organizacijoje (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Konflikto esmė. Konfliktų teigiamos ir neigiamos savybės. Konfliktų tipai. 3. Konflikto etapai ir fazės. Konflikto organizacijoje identifikavimas. Socialinė įtampa ir jos priežastys. Konfliktinės situacijos supratimas. Apibendrinimas. Išnašos.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus gyvenime susiduria su konfliktais. Be konfliktų neįmanomas jo gyvenimas. Tačiau gyvenimas pilnas netikėčiausių konfliktinių situacijų, nes kiekvienas –žmogus turi savo požiūrį į gyvenimą, turi savo nuomonę skirtingais klausimais. Tai yra ten, kur egzistuoja žmonija, yra skirtingi planai ir požiūriai kaip tuos planus įgyvendinti, nes kiekvienas turi savo individualius poreikius, kūrybiškumą ir susipratimą. Konflikto metu kiekvienas žmogus jaučia diskomfortą ir konfliktas sukelia jam tam tikrą stresą. Daugumai žmonių sunku atrasti tinkamus konflikto sprendimo būdus. Taigi konfliktinė situacija atsiranda tada, kai nesutampa mūsų požiūriai. Ir norint rasti tinkamą sprendimą reikia turėti supratimą apie konfliktus ir jų prigimtį (Морозов А.В.,2002).
Konfliktų apstu ir organizacijose. Jie gali vykti tarp individų ir tarp grupių, o taip pat tarp individo ir grupės. Dažniausiai organizacijose konfliktai atsiranda dėl resursų (finansų, įrangos, darbo jėgos, ploto, prestižo, dėmesio, valdžios ir kt.) stokos. Kitos galimos konfliktų organizacijoje priežastys – netinkamas individų elgesys, socialinės emocinės problemos, nesusiformavęs identiškumas ir t.t. Kai organizacijos nariai jaučiasi nuskriausti, silpnėja jų motyvacija dirbti, blogėja atliekamo darbo kokybė. Taigi, neišvengiamos konflikto pasekmės pakelia konfliktą į paviršių, todėl norint gerinti atmosferą organizacijoje ir darbo produktyvumą, būtina spręsti kylančius konfliktus.
Konfliktus nagrinėja mokslas, kuris vadinamas konfliktologija. Konfliktologija – tai mokslas, kuris nagrinėja konfliktų priežastis, esmę, formas ir dinamiką, o taip pat jų sprendimus ir identifikaciją. Jos objektas yra konfliktas ir skirtingos jo formos, o dalykas - tai, kas apibūdina konfliktų atsiradimą, vystymąsi ir pabaigą. Reikia pabrėžti, kad ligi šiol mokslininkai diskutuoja apie konfliktus ir jų apibrėžimą. Kol kas šioje sferoje nėra vieningumo. Vieni mokslininkai mano, kad konfliktas yra būtinas socialiniam visuomenės vystymuisi ir, kad be jo neįmanomas socialinis gyvenimas, kiti gi mano, kad konfliktas – tai tarsi visuomenės socialinė liga, kurią būtinai reikia gydyti (Ратников В.П..2001).
Konfliktas – priešingų, nesuderinamų tendencijų susidūrimas, sukeliantis stiprius nemalonius išgyvenimus (Psichologijos žodynas, 1993).
Tai, kaip mes suprantame konfliktą ir jo atsiradimą, lemia tai, kaip mes sugebėsime su juo susidoroti ir jo išvengti. Ypač svarbu suprasti ir tiksliai žinoti konfliktų prigimtį, tik tuo atveju mes galėsime jį identifikuoti ankstyvose stadijose ir taip išvengsime daugelio problemų. Ypač tai aktualu organizacijų vadovams, nes jie dažnai susiduria su įvairaus pobūdžio konfliktinėmis situacijomis ( Mayer B. 2000).
Taigi, šio darbo tikslas yra išsiaiškinti, kokią reikšmę konfliktai turi organizacijai, o taip pat aprašyti konfliktus ir jų prigimtį, kad būtų galima juos identifikuoti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-28
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis20.93 KB
AutoriusJ
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą