Išplėstinė paieška
 
 
 

Informacijos saugojimas (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Informacija ir saugojimas. Įvadas. Kas tai yra informacija? Informacijos saugojimas elektroniniu pavidalu. Duomenų bazės samprata. Klasikiniai duomenų bazių modeliai. Duomenų bazių valdymo sistemos. Pagrindiniai duomenų bazės kūrimo ir redagavimo etapai. Informacijos kompiuterio laikmenoje saugojimas. Išvados.

Ištrauka

Mes gyvename XXI amžiuje, kuriame pilna naujausių technologijų. Viena iš jų yra kompiuteris, padedantis realizuoti tiesiogines užduotis, leidžiantis bendrauti ir keistis informacija su kitais žmonėmis. Todėl jis yra šiuo metu ne prabangos prekė, o būtinybė. Dažnas iš mūsų įsigijame kompiuterį atlikti tam tikras mum reikalingoms operacijoms, tačiau visai neįsigiliname į svarbesnias sąvokas ir veiksmus.
INFORMACIJA – tai žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems žodžių arba žiniasklaidos priemonėmis: per spaudą, radiją, televiziją, kiną, kompiuterių tinklus. Ji kilusi iš lotynų kalbos žodžio informatio, reiškiančio "išsiaiškinimas, pranešimas, pavaizdavimas". Šitaip informacija nusakoma daugelyje populiarių knygų, enciklopedijų. Tai konkretesnė apibrėžtis, ji pabrėžia žmogaus atliekamą intelektinį darbą – žinių skleidimą. Informacija apibrėžiama per žinias, tačiau informacija nėra visiškai tas pats, kas ir žinios. Informacija – tai žinios, kurias galima perduoti, priimti, įsiminti. Tai žmogaus suvoktas objekto turinys.
Su informacija galima atlikti įvairiausius veiksmus: ją rinkti, kaupti, saugoti, apdoroti.
Informacijos apdorojimą būtų galima laikyti bendriausiu procesu: juo galima išreikšti visus su informacija atliekamus veiksmus.
Taigi mano darbo tikslas išsiaiškinti kaip informacija kaupiama, saugojama įvairiais pavidalais, bei kas yra duomenų bazės.
Darbo uždaviniai:
1. išsiaiškinti, kaip galime išsaugoti informaciją elektroniniu pavidalu;
2. išanalizuoti duomenų bazės sampratą;
3. sužinoti, kaip galim aišsaugoti informaciją kompiuterio laikmenoje.


Pati saugojimo sąvoka tikriausiai visiems žinoma: mes saugome dokumentus, laiškus, nuotraukas. Kiekvienuose namuose susirenka krūvos žurnalų, laikraščių, kurių informacija ketinama pasinaudoti vėliau.
Informacijos saugojimas – procesas, skirtas sukaupti ir dažniausiai apdorotai informacijai saugoti. Informacijos saugojimo priemonės nuolat kinta. Piešiniai ir įrašai olų sienose, akmenyse, molinėse plokštėse – tai primityviausi būdai informacijai saugoti.
Sparčiai vystantis informacinėms technologijoms, pasaulyje palaipsniui pereinama nuo mokslinės informacijos publikavimo popieriuje (žurnaluose) ar monografijose prie jos pateikimo ir saugojimo elektroninėse terpėse.
Nauja informacijos saugojimo era prasidėjo sukūrus kompiuterį. Dabar nedidelėje kompaktinėje plokštelėje informacijos telpa tiek kiek anksčiau tilpdavo keliasdešimtyje storų knygų.
Kompiuteris gali būti puikus žmogaus pagalbininkas kaupiant, saugojant, apdorojant, perduodant ar ieškant informacijos. Tačiau ir patiems reikia išsiugdyti tam tikrus darbo su informacija įgūdžius: atskirti esminę informaciją nuo perkeltinės, greitai ją įvertinti, mokėti naudotis įvairiomis informacinės technologijos priemonėmis. Kompiuteryje esančią bei juo apdorojamą informaciją įprasta vadinti duomenimis.
Sakoma, kad į kompiuterį įvedame ir iš jo gauname duomenis, o ne informaciją, nes kompiuteryje informacija susijusi su konkrečiu vaizdavimu – kodavimu. Vadinasi, konkretesniems dalykams išreikšti vartojame duomenų sąvoką, abstraktesnius – vadinti INFORMACIJA.
Svarbi sąvoka – informacijos vertė. Ji priklauso nuo žmogaus požiūrio, t.y. esti subjektyvi: kas vienam atrodo labai svarbu, kitam tai gali būti nereikšminga.
Žmogus informacijos vertę sieja su įgyjamu naujų žinių kiekiu. Vertiname tokią informaciją, kuri sako ką nors nauja, dar mums nežinoma, kai ji pradeda spręsti iškilusius klausimus, problemas. Būtent dėl informacijos vertės ir panaudojimo ją ir būtina saugoti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-28
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis68.32 KB
AutoriusDove
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos saugojimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą