Išplėstinė paieška
 
 
 

Akių kontaktas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Akių signalai. Žvilgsnio gestai. Žvilgsnių tipai. Kaip suprasti, ką sako žmogaus akys. Žvilgsnių kontaktas ir saugus atstumas. Pašnekovo žvilgsnio kontroliavimas. Išvados.

Ištrauka

Pagrindinis šio referato uždavinys – atsakyti į klausimą, kas tai yra akių kontaktas, atskleisti šio kontakto svarbą žmonių bendravime ir santykiuose, suprasti ką pasako žmogaus akys. Norėjome ko daugiau sužinoti apie akių signalus ir žvilgsnių tipus. Pasirinkome šią temą, nes kiekvienam svarbu žinoti, kaip galime kontroliuoti savo žvilgsnį įvairiuose gyvenimo situacijose.
Tai per daug plati tema, kad ją būtų galima apibrėžti vienu sakiniu. Galima rasti labai daug apibrėžimų, ką reiškia pašnekovo žvilgsnis, bet kiekvienas supranta ir priima jį skirtingai.
Per visą žmonijos istoriją akys ir jų poveikis žmonių elgesiui bei tarpusavio santykiams žmonėms buvo aktuali ir dėmesį traukianti sritis. Visi mes esame naudoję tokias frazes kaip "ji prismeigė jį savo žvilgsniu", "ji turi kūdikio akis", "jos akys provokuojančios", "jis man pasiuntė šėtonišką žvilgsnį". Naudodami šias frazes, mes faktiškai kalbame apie žmogaus akių gestikuliaciją. Savo knygoje The Tell-Tale, Eye Hess’as teigia, kad akių gestai yra bene išsamiausi ir objektyviausi žmogaus neverbaliniai signalai, nes jos yra nuolatinis mūsų stebėjimo objektas, o lėliukės išsiplečia ir susitraukia nepriklausomai nuo mūsų valios.
Esant vienodam apšvietimui, žmogaus akių lėliukės išsiplečia ir susitraukia priklausomai nuo jo nuotaikų bei būsenų kaitos. Kai žmogus pozityviai susijaudina, jo akių lėliukės gali išsiplėsti netgi keturis kartus. Ir priešingai, kai žmogų užvaldo pyktis ir negatyvios nuostatos, lėliukės susitraukia vos ne iki aguonos grūdelio dydžio – tokios akys vadinamos "gyvatės akimis". Akys itin daug eksploatuojamos meilinimosi ritualų metu. Jei moteris neabejinga vyrui, jos akių lėliukės, jai žiūrint į jį, išsiplečia, o vyro pasąmonė būtinai "pagauna" šį signalą, sąmoningai jam to nė neįtariant.
Kūdikiai ir maži vaikai turi didesnes lėliukes nei suaugę žmonės ir jos nuolatos išsiplečia prie tėvų – tai pasąmoninių pastangų užkariauti tėvų simpatijas bei dėmesį apraiška.
Nuo seno tėvai vaikus moko: "Kai kalbi su žmogumi, žiūrėk jam į akis". Bendraudami ar vesdami derybas, pratinkitės savo pašnekovui "žiūrėti į lėliukes" – tegu jos jums pasako tiesą apie pokalbio partnerio mintis ir jausmus. Juk žmogaus kūnas ar veidas gali būti geresnis barometras nei jo tariami žodžiai. Zigmundas Froidas teigė, kad tas, kas turi akis, kuriomis gali matyti, ir ausis, kuriomis gali girdėti, tegul neabejoja – nė vienas mirtingasis nuo jo neįstengs nuslėpti informacijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.48 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas10
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akiu kontaktas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 10 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą