Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Bendrieji sutarčių civilinėje teisėje nuostatai (3)

Bendrieji sutarčių civilinėje teisėje nuostatai (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Sutarties samprata ir reikšmė. Taikymo ribos. Sutarties laisvės principas. Imperatyviosios teisės normos ir sutartis. Sąžiningumas ir sąžininga dalykinė praktika. Sutarties elementai. Sutarčių rūšys. Viešoji sutartis. Išvados.

Ištrauka

Sutartis reiškia laisvą dviejų ar daugiau asmenų valios suderinimą, kurio tikslas – sukurti tarpusavio teises ir pareigas. Sudaryti įvairias sutartis tai natūralus kasdienio gyvenimo reiškinys. Todėl šiame darbe aptariama sutarties reikšmė, jos rūšys, elementai, taikymo ribos.
Darbo tikslas – pateikti ir išanalizuoti bendruosius sutarčių civilinėje teisėje nuostatus.
Darbo uždaviniai :
Išsiaiškinti kas tai yra sutartis ir kokia jos reikšmė.
Trumpai apibudinti sutarčių taikymo ribas ir sutarčių elementus.
Pateikti sutarties laisvės principą.
Trumpai aptarti sąžiningumą ir sąžiningą dalykinę praktiką.
Išsiaiškinti ir išanalizuoti kokios yra sutarčių rūšys.
Apibudinti viešąją sutartį.
Padaryti išvadas.

Terminas "sutartis" civilinėje teisėje turi įvairių reikšmių. Sutartimi suprantamas ir juridinis faktas, esantis prievolės pagrindu, ir pati sutartinė prievolė, ir rašytinis dokumentas, kuriame įtvirtinta sutartinė prievolė.
Sutartis yra dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus (ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę.
Sutartys yra viena seniausių teisinių formų, naudojamų keletą tūkstantmečių. Pagrindinė sutarčių paskirtis – reguliuoti asmenų tarpusavio santykius nurodant galimo ir privalomo elgiasio ribas, taip pat atitinkamų įsipareigojimų nevykdymo teisines pasekmes. Reguliuojamoji sutarčių funkcija priartina sutartį prie įstatymo. Bet sutarties sąlygos skiriasi nuo teisės normos dviem esminėmis ypatybėmis:
1) sutartis išreiškia jos šalių valią, o norminis aktas – jį išleidusios valstybės institucijos;
2) sutartis yra skirta tik jos dalyvių elgesiui reguliuoti, ji sukuria teises ir pareigas jos šalims, o teisės aktas paprastai yra bendra visiems elgesio taisyklėms.
Sutartis sudaroma pateikiant pasiūlymą (oferta) ir priimant pasiūlymą (akceptas) arba kitais šalių susitarimą pakankamai įrodančiais veiksmais. Kai šalys susitaria dėl visų esminių sutarties sąlygų, sutartis galioja, nors susitarimas dėl antraeilių sąlygų ir atidėtas. Kai šalys dėl antraeilių sutarties sąlygų nesusitaria, ginčas gali būti sprendžiamas teisme atsižvelgiant į sutarties pobūdį, dispozityviąsias teisės normas, papročius, teisingumo, protingumo bei sąžiningumo kriterijus.
Sutartis yra labiausiai paplitusi sandorių rūšis. Tik vienašaliai sandoriai ( pvz. testamentas) nelaikytini sutartimis. Sutartims taikomos civilinio kodekso normos, reglamentuojančios dvišalius ir daugiašalius sandorius.
Kaip ir bet kuris sandoris, sutartis yra jos šalių valios išraiška. Bet šis valios aktas turi specifinių bruožų, atskiriančių civilinę sutartį nuo kitų juridinių faktų, išreiškiančių valią, pavyzdžiui, "susitarimo" arba "sutikimo". Sąvoka "sutartis" ir "susitarimas" savo apimtimi ne visada sutampa. Sutartis – tai susitarimas, tačiau ne kiekvienas susitarimas yra sutartis. Sutarties sąvokoje, be susitarimo, pabrėžiamas ir kitas momentas: sukūrimas, pakeitimas arba nutraukimas civilinių teisinių santykių. Jei šio požymio nėra, nėra ir sutarties. Esminis sutarties, kaip susitarumo, požymis yra ketinimas sukurti tarpusavio teises ir pareigas, pagal šį kriterijų sutartis atribojama nuo kitų susitarimų, nesukuriančių teisinių padarinių. Civiliniame kodekse taip pat yra sąvoka "sutikimas". Ši sąvoka vartojama šalies valios išraiškai pažymėti, pavyzdžiui, disponavimas bendrąja daline nuosavybe bendrabučių sutikimu, t.y. sutartį sudaro vienas asmuo, o sutikimą duoda visi. Taigi trečiojo asmens sutikimas yra juridinis faktas kaip būtina sąlyga sandoriui sudaryti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-17
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis27.84 KB
Autoriusgoda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLekt. Henrikas Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrieji sutarciu civilineje teiseje nuostatai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. Henrikas Šadžius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą