Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Svarbiausios problemos (valkatavimas, narkomanija). Priežastys. Identifikacija

Svarbiausios problemos (valkatavimas, narkomanija). Priežastys. Identifikacija

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Valkatavimas. Benamystės priežastys. Narkomanija. Narkomanijos sukeliamos problemos. Kodėl dažniausiai jaunimas pradeda vartoti narkotikus? Kodėl jaunimas vartoja narkotikus? Kaip atpažinti, kad jaunuolis vartoja narkotikus? Narkotikai ir paauglystė. Išvados.

Ištrauka

Šią referato temą pasirinkau dėl tos priežasties jog su keletu iš jų teko susidurti akis į akį. Daug laiko nesupratome, kad vienas iš draugų turi rimtų problemų. Vartojo narkotikus ir susirgo AIDS. Priežastis yra patys žmonės, socialinė aplinka. Toje socialinėje aplinkoje yra ir draugai, palaidas gyvenimas. Tačiau kol nėra pasekmių, sveiko proto nėra klausoma.
Turbūt iš įvado konteksto suprantama, kad kalbu apie valkatavimo ir narkomanijos problemą. Žinoma, problemų yra įvairių. Tačiau dauguma iš jų yra susijusios su žmogaus asmeninėmis, vidinėmis savybėmis, polinkiais.
Savo darbe bandysiu plėtoti viena su kita susijusias problemas: valkatavimą (benamystę) ir narkomaniją. Manyčiau tai skaudžiausios šiuolaikinės visuomenės problemos. Problemos, kurios yra neišsprendžiamos. Apie jas reikia kalbėti, tačiau tik nuo paties individo priklausys ar jis taps tos problemos dalimi, ar liks už kalbančiųjų borto.
Referate aptarsiu valkatavimo ir narkomanijos problemą, nes jos yra glaudžiai tarpusavyje susijusios. Toliau pabandysiu išsiaiškinti šios problemos identitetą, pasireiškimo būdus. Stengsiuosi atsakyti į klausimą – kodėl dažniausiai narkomanijos liūnas įtraukia jauną žmogų?
Darbo tikslas – atskleisti šių socialinių reiškinių problematiškumą ir supažindinti su vyraujančiais stereotipais.
Kai kurios socialinės grupės visuomenės nepriimamos, ignoruojamos, atstumiamos ir užmirštamos. Tokioms visuomenės grupėms priskiriami valkatos, žmonės, gyvenantys iš atsitiktinio uždarbio, "nerandantys vietos pasaulyje", įvairaus plauko kombinatoriai, nusikaltėliai, elgetaujantys. Sociologų manymu, tokios būsenos kaip nusikaltimas, savižudybė, skurdas, pamišimas, prostitucija ir panašios laikomos patologinėmis. Tokios visuomenės grupės, kurios atspindi šias būsenas, paprastai vadinamos marginalinėmis. Kai kurie istorikai ar sociologai vartoja sąvoką "paribio žmonės", "atstumtieji", "pavojingos klasės". Iš esmės jos reiškia tą patį – žmones, kurių gyvenimo būdas, užsiėmimas nerado vietos visuomenės hierarchijoje. Ši antivisuomenė turi savo sąmonę, savitas komunikacijas ir organizacijos formas, savo vaidmenis ir papročius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis35.24 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasHumanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Svarbiausios problemos (valkatavimas narkomanija). Priezastys. Identifikacija[speros.lt] [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą