Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinių technologijų tobulėjimas

Informacinių technologijų tobulėjimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Informacijos ir informatikos samprata. Informacinių technologijų tobulėjimas. Kompiuteris. Kompiuterių kartos. Kompiuteriai ir informacinė visuomenė. Internetas. Interneto raida. Pasaulinis platus voratinklis. Elektroninis paštas. Išvados.

Ištrauka

Informacija – tai žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems tiesiogiai (žodžiu, veiksmu) arba netiesiogiai (įvairiomis komunikacijomis priemonėmis).
XXI-asis amžius – informacinės visuomenės suklestėjimo amžius. Informacinė visuomenė, kartais vadinama žinių visuomene – tai visuomenė, kurios narių kasdiene darbo priemone tapo kompiuteris ir pasaulinis kompiuterių tinklas internetas, padedantis realizuoti tiesiogines užduotis, leidžiantis bendrauti ir keistis informacija su kitais visuomenės nariais, esančiais bet kurioje pasaulio dalyje.
Informacijos reikšmė visuomenės gyvenime ypač išaugo po to, kai XX-ojo amžiaus penktajame dešimtmetyje buvo sukurtas elektroninis kompiuteris. Tobulėjant kompiuteriams pradėjo sparčiai tobulėti vadinamosios informacinės technologijos, skirtos spręsti įvairius praktinius uždavinius.
Pirmieji kompiuteriai buvo tik skaičiavimo priemonė, o dabartiniai – ir priemonė, suvienijusi žmones bendrauti per kompiuterių tinklus.
Šiame darbe norėčiau jums papasakoti apie informacinių technologijų tobulėjimą ir plačiau pristatyti naujas technologijas: kompiuterį ir internetą bei jo galimybes.

Informatika - tai žinios, kurias galima perduoti, priimti, įsiminti. Informaciją nuolat gauname iš aplinkos. Ji mus pasiekia per jutimo organus, pvz.: pažvelgę pro langą, matome, koks lauke oras. Pirmąją informaciją žmogus gauna jau gimdamas. tai tėvų paveldėta genetinė informacija. Visą kitą informaciją žmogus gauna iš aplinkos, daugiausia iš kitų žmonių. Vaikai mokosi iš tėvų, vyresniųjų ir daugiau žinančių draugų. Turimą informaciją žmogus perduoda kitiems, bet ir naudoja ją.
Informacijos apykaita vyksta ne tik tarp žmonių, bet ir visoje gyvoje gamtoje. Net paprasčiausi vienaląsčiai organizmai geba justi aplinkos veiksnius - šviesą - ir į juos reaguoti. Tačiau kitaip negu kitos gyvos būtybės, žmogus perduoda, priima, įsimena ir netgi apdoroja informaciją - naudojasi ne tik jutimo organais, bet ir dirbtinėmis priemonėmis. Jau gilioje senovėje žmonės svarbiausiais žinias iškaldavo akmenyje, užrašydavo molinėse plytelėse, kad tos žinios išliktų ir būtų perduotos ateities kartoms. Laikius bėgant rašto reikmenys tobulėjo: atsirado papirusas, popierius.
Didžiulį perversmą saugant informaciją padarė spausdintas žodis. Spausdintose knygose kaupėsi labai daug informacijos. Tai - žmonijos atmintis. Informacijos perdavimą labai pagreitino elektrinės ryšio priemonės - telefonas, radijas, televizija. Tačiau elektroninis ryšys turi savo trūkumų - brangiai kainuoja, neišvengiamas informacijos iškraipymas, klaidos. Todėl šio šimtmečio viduryje atsirado naujas mokslas, vadinamas informacijos teorija.
Žmogus stengiasi automatizuoti ne tik fizinį darbą, bet ir protinį darbą - informacijos apdorojimą. Šiam tikslui ir buvo sukurtos elektorinės skaičiavimo mašinos. Pastaruoju metu jos vadinamos kompiuteriais. Mokslas apie informaciją, jos perdavimą, kaupimą, saugojimą ir, svarbiausia apdorojimą - vadinamas informatika. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-15
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis50.3 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informaciniu technologiju tobulejimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą