Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Socialinės aplinkos įtaka žmogui

Socialinės aplinkos įtaka žmogui

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus vystymosi etapai. Paveldėjimas ir aplinka. Šeima. Bendruomenė. Sistemos "Žmogus - Aplinka" struktūra. Žmogus aplinkoje. Darbo aplinka. Žmogų supanti aplinka. Išvados.

Ištrauka

Žmogus yra priklausomas nuo aplinkos. Ne veltui sakoma - ,,vienas lauke – ne karys". Žmogus vienatvėje neišgyventų, todėl jį ir supa aplinka. Į sąvoką ,,aplinka" įeina ne tik gamta, esanti šalia mūsų, bet ir namai, draugai, šeima, mokykla, darbovietė ir kt. Anot psichologų, socialinė aplinka – žmogų supantis socialinis pasaulis – visuomeninės (materialinės ir dvasinės) žmonių gyvenimo, jų vystymosi ir veiklos sąlygos.
Socialinė aplinka ir ištekliai apibūdina vietinių gyventojų socialinę gerovę, galimybę tenkinti pagrindinius gyventojų poreikius, bei parodo paslaugų ir verslo plėtros potencijas. Socialinė aplinka ir ištekliai yra apibūdinami analizuojant vietos gyventojų sociodemografines ir socioekonomines charakteristikas. Miestai funkcionuoja tik tuomet, kai jų aplinka yra subalansuota.Visuomeninė erdvė - kompaktiškoje teritorijoje.
Kadangi socialinė aplinka žmogaus gyvenime vaidina svarbų vaidmenį, mes turėtumėme stengtis ją kuo labiau pagerinti. Kuo geriau jausimės mus supančioje aplinkoje, tuo daugiau dėmesio galėsime skirti kitiems dalykams, ir jausimės laimingesni bei gyvensime pilnavertiškesnį gyvenimą.
Žmogaus elgsenai turi įtakos daugybė veiksnių. Didžiausią įtaką turintys veiksniai yra paveldimi: genai, lytis, atsparumas ligoms. Tačiau juos veikia ir gali keisti aplinka (auklėjimas, mokymas, psichologiniai stresai) bei biologiniai veiksniai (prasta sveikata, lytis, hormonų poveikis). Žmogaus genetinė saviraiška gali būti įtakojama stresų, auklėjimo, mokymo, hormonų poveikio, prastos sveikatos ar lyties.
Daugelyje pasaulio šalių šeimos paskirtis yra labai panaši, tačiau jos socialinė bei emocinė atmosfera labai skirtinga. Pirminė šeimos paskirtis – suteikti savo vaikams fizinę globą: reikia maitinti, globoti, prižiūrėti, kol jie tampa savarankiški ir nepriklausomi nuo suaugusiųjų.
Kita svarbi šeimos pareiga – vaikų socializacija. Vaikus reikia mokyti visuomenės vertybių, priimtino elgesio normų visuomenėje, ugdyti moralines nuostatas bei religines normas.
Trečias uždavinys – ugdyti priklausomybės jausmą. Šeima suprantama kaip tradicijos, proseneliai, šeimyninės apeigos ir t.t. Ryšys su šeima turi būti tvirtai jaučiamas net kai vyksta konfliktai, keičiasi šeimos nariai ar šeima yra išsibarsčiusi.
Ketvirta šeimos užduotis - suteikti meilę. Tėvai turi mylėti vienas kitą, savo vaikus ir visus, kurie gyvena kartu ir sudaro šeimą. Norint, kad vaikas galėtų vystytis, šeima jam turi suteikti švelnumą, meilę, paramą ir globą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis414.65 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKristina Zdanytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines aplinkos itaka zmogui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2015-12-06 IP: 78.61.134.36
    ingdra sako

    Labai silpnas.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kristina Zdanytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą