Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Mokesčių mokėtojų aptarnavimo sąlygos

Mokesčių mokėtojų aptarnavimo sąlygos

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Mokesčių mokėtojų aptarnavimo samprata. Mokesčių mokėtojų aptarnavimo sąlygos. Pagrindiniai reikalavimai. Specialieji reikalavimai. Patalpos, kuriose aptarnaujami mokesčių mokėtojai. Individualių konsultacijų vieta. Rengiamų seminarų vieta. Deklaracijų, prašymų ir kitų dokumentų priėmimo vietos. Bendrojo naudojimo patalpos. Darbo laikas. Darbuotojo išvaizda. Mokesčių mokėtojų aptarnavimo sąlygų tobulinimas. Mokesčių mokėtojų aptarnavimo sąlygų kokybės vertinimas. Darbo aplinka. Darbo vieta. Darbo laikas. Darbuotojo išvaizda. Išvados.

Ištrauka

Mokesčių mokėtojas – asmuo, kuriam pagal mokesčio įstatymą nustatyta prievolė mokėti mokestį. Mokesčių mokėtoju pagal įstatymą laikomas ir mokestį išskaičiuojantis asmuo, tai yra įstatymo nuostatos minėtam asmeniui taikomos taip pat kaip ir mokesčių mokėtojui, išskyrus tiesiogiai numatytus specialius atvejus. Muitų atžvilgiu mokesčių mokėtoju laikomas asmuo, privalantis sumokėti skolą muitinei (skolininkas).
Aptarnavimas – veikla, kuri apima mokesčių mokėtojų aptarnavimą ir Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) darbuotojų bendravimą su jais. Toks šios sąvokos aiškinimas pateikiamas mokesčių mokėtojų aptarnavimo standarte, patvirtintame VMI prie FM viršininko 2007 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. V – 240. Tačiau toks šios sąvokos supratimas ir aiškinimas yra gana lakoniškas ir ne itin informatyvus. Todėl vertėtų sukonkretinti šios sąvokos turinį. Taigi svarbu nustatyti, kokie mokesčių administratoriaus veiksmai įeina į šios sąvokos turinį. Galėtume pateikti pavyzdinį tokių veiksmų sąrašą, kuris padės geriau suprasti, kas yra mokesčių mokėtojų aptarnavimas. Taigi aptarnavimas apima:
• Pokalbio pradžia. Aptarnavimas, manyčiau, prasideda nuo pasisveikinimo su mokesčių mokėtoju. Juk pasisveikinimas sudaro pirmąjį įspūdį, o pirmas įspūdis dažnai būna pats svarbiausias ir nuo jo priklauso tolimesnis (sėkmingas arba nesėkmingas) VMI darbuotojo bendravimas su mokesčių mokėtoju. Pasisveikinant svarbus ne tik VMI darbuotojo balso tonas, bet ir nuoširdumas, taip pat taisyklinga valstybinė kalba, pvz., draudžiama naudoti tokius familiarius trumpinius "laba", "sveikas". Pati pokalbio pradžia (tiek bendraujant telefonu, tiek betarpiškai su mokesčių mokėtoju) yra tolesnio pokalbio pagrindas, kadangi girdėdamas nuoširdų toną mokesčių mokėtojas labiau pasitikės, laisviau bendraus su mokesčių administratoriumi, jam bus paprasčiau išdėstyti savo klausimus. Tai yra viena iš sąlygų siekiant kokybiško mokesčių mokėtojų aptarnavimo.
• Dėmesys. Mokesčių administratorius bendraudamas su mokesčių mokėtoju visą dėmesį turi skirti vienam konkrečiam mokesčių mokėtojui. Tokiu būdu užtikrinamas informacijos ir pokalbio konfidencialumas bei aptarnavimo kokybiškumas. VMI darbuotojas, aptarnaudamas mokesčių mokėtoją, tuo pačiu metu negali bendrauti su bendradarbiais, pažįstamais. Taigi visas dėmesys turi būti sutelktas ir skiriamas konkrečiam mokesčių mokėtojui. Tačiau esant būtinybei, darbuotojas, atsiprašęs mokesčių mokėtojo, gali atsiliepti į telefono skambutį ar pan.
• Bendravimo kultūra. Darbuotojas negali ginčytis su mokesčių mokėtoju, galima tik diskusija. Pokalbis turi būti pagarbus, nuoširdus, bendraujama maloniai, palaikomas teigiamas santykis su mokesčių mokėtoju. VMI darbuotojas turi kalbėti gražia, taisyklinga valstybine kalba, nevartoti svetimybių, žargonų, barbarizmų, tarmiškų žodžių, kurie gali būti nesuprantami mokesčių mokėtojui. Tačiau praktikoje neretai pasitaiko, kad darbuotojas su mokesčių mokėtoju bendrauja ne tik valstybine, bet ir užsienio kalba, kadangi dalis mokesčių mokėtojų nemoka arba nepakankamai moka valstybinę kalbą. Taip pat netinka vartoti trumpinius, pvz. IMIS neveikia, kadangi tai taip pat gali būti nesupratama mokesčių mokėtojui. Taigi, kiekvienas VMI darbuotojas, su kuriuo susiduria mokesčių mokėtojas, bendraudamas su mokesčių mokėtojais, turi kurti teigiamą VMI įvaizdį, akcentuoti, jog VMI siekia geresnio ir kokybiškesnio mokesčių mokėtojų aptarnavimo.
• Poreikių išsiaiškinimas. Darbuotojas visų pirma turi išklausyti besikreipiančiojo poreikius, problemas be reikalo nepertraukinėdamas, o prireikus tik pasitikslindamas neaiškiai išreikštas mintis. Taigi mokesčių administratorius turi įsigilinti į mokesčių mokėtojo problemą.
• Sprendimų priėmimas. Išklausęs mokesčių mokėtojo poreikius, VMI darbuotojas, surinkęs visą reikiamą informaciją, turi pateikti galimus sprendimus ir jų alternatyvas. Esant keliems klausimo sprendimo variantams darbuotojas turi sudaryti mokesčių mokėtojui galimybę pačiam laisvai apsispręsti dėl tinkamiausio sprendimo pasirinkimo. VMI darbuotojas gali tik patarti, kurį variantą pasirinkti, tačiau apsispręsti turi pats mkesčių mokėtojas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-28
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis32.15 KB
Autoriusvaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLenkauskienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu moketoju aptarnavimo salygos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Lenkauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą