Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Žmogaus ir supančios aplinkos tarpusavio ryšys

Žmogaus ir supančios aplinkos tarpusavio ryšys

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Žmogaus ir aplinkos ryšio aiškinimas. Aplinkos poveikis individui. Aplinkos suvokimas. Aplinkos įtaka asmenybės formavimuisi. Žmogaus ir aplinkos ryšys darbe. Darbo aplinka ir jos poveikis darbuotojams. Žmogaus ir aplinkos tarpusavio ryšys darbo grupėje. Išvados.

Ištrauka

Supanti aplinka turi svarbią reikšmę žmogaus funkcionavimui.Žmogų ir jo aplinką tiria šie mokslai: žmogaus sauga (tiria įvairių supančios aplinkos veiksnių poveikį žmogui), ergonomika (mokslo šaka, tirianti žmogaus galimybes, ribas ir ypatumus darbo procese) darbo higiena (profilaktinės medicinos kryptis), ekologija (nagrinėja gamtą, jos užterštumą, šio reiškinio poveikį žmogui).
Žmogaus aplinka įvairialypė- tai darbas, šeima, draugų, giminių ratas ir t.t. Norint išlaikyti balansą tarp žmogaus ir aplinkos neužtenka sukurti harmoniją tik vienoje iš šių sričių, pusiausvyra turi būti visose žmogaus aplinkos srityse, įskaitant ir žmogaus vidų žmogaus individualios aplinkos disbalansas, t.y. kada žmogus nesutaria pats su savimi, sukelia problemas socialinėje adaptacijoje. Todėl žmogaus pastangos turi būti nukreiptos sukurti tokią individualios aplinkos struktūrą, kuri leistų produktyviai adaptuotis tiek gamtinėj, tiek socialinėj, tiek darbo ir kitose aplinkose.
Nagrinėjant aplinkos įtaką žmogui, išskiriamos kelios skirtingų lygių sistemos. Sistema- tai tarpusavyje susietų elementų aibė, kuri, panaudodama elementų tarpusavio ryšius, siekia įgyvendinti savo tikslus. Šios sistemos yra:
Mikrosistemos, joms priklauso betarpiškai prieinama, kiekvieną dieną susiduriama aplinka, kurioje asmuo gyvena. Tai yra šeima, mokykla, bendraamžiai, kiemas ir kt.
Mezosistemos- tai aplinka, veikianti asmenį netiesiogiai, o per mikrosociumą. Tai šeimos draugai, kaimynai, bendraamžių šeimos, tėvų draugai ir kt. Taip pat ir informacijos priemonės- radijas, TV.
Makrosistemos, apima aplinką, kurioje asmuo gyvena, vertybes ir nuostatas, kurios būdingos šios aplinkos nariams. Tai- nuostata į šeimą, į vertybių skalę, ideologiją ir kt.
Chronosistemos, apima išorinius įvykius, vienaip ar kitaip paveikusius visuomenės vystymąsi, jos kultūrą, sociokultūrines vertybes.
Be to kiekvienas žmogus susikuria savo individualiąją aplinką (sistemą).
Individualioji aplinka- tai ta subjektyvi realybė, kurią susikuria žmogus, remdamasis savo asmenine patirtimi. Pagal ją žmogus susidaro ,,programą‘‘, t.y., elgesio modelį socialinėje aplinkoje- tiek šeimoje, tiek darbe, tiek draugų ir artimųjų rate.
Pagrindinė priežastis, nulėmusi gyvūnų psichikos tobulėjimą, buvo būtinybė prisitaikyti prie aplinkos ir taip išlikti. Prisitaikyti prie aplinkos gyvūnas gali dviem būdais: arba keisdamas savo organizmo struktūrą, arba keisdamas elgseną. Keisti elgseną galima greitai, tačiau tik pažįstant aplinką ir tiksliau valdant savo organizmą. Žmogus prisitaikė prie aplinkos lavindamas savo mąstymą, būtent mąstymas ir su juo tolydžiai didėjanti technikos pažanga jam padėjo išlikti. Šiuo atveju mes neprisitaikėme prie aplinkos, o ją pakeitėme patogesne ir saugesne gyventi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis20.31 KB
Autoriusruta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogaus ir supancios aplinkos tarpusavio rysys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą