Išplėstinė paieška
 
 
 

Stresas ir baimė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Mūšio stresas. Streso kontrolė. Baimė. Panika. Išvados.

Ištrauka

Baimė ir stresas yra neatskiriami žmogaus gyvenimo palydovai, su kuriais susiduriame kiekvieną dieną ir netgi nebūtinai sudėtingose situacijose. Nesvetimi šie jausmai ir kariams, kuriems dar netgi dažniau tenka išgyventi šias neigiamas emocijas bei su jomis kovoti, o karo metu jos tampa tokios pat įprastos kaip ginklas, šalmas ir kitos ekipuotės dalys.
Referato tikslas yra išsiaiškinti, kokią įtaką daro stresas ir baimė kariams mūšio lauke ir kokią svarbią funkciją atlieka vadai, ir ypač vadai lyderiai, kadangi lygybės ženklo tarp vado ir vado lyderio dėti negalima. Vadas lyderis gali tapti pagrindiniu ginklu kovojant su šiomis neigiamomis emocijomis ir neretai tik nuo jo priklauso mūšio baigtis.
Rašydamas referatą rėmiausi JAV kariuomenės kovos statutais, kuriuose tiksliai apibūdinami streso ir baimės jausmai, kokias pasekmes jie gali turėti, kaip su jais kovoti ir kokia vado vieta toje kovoje. Taip pat rėmiausi ir lietuviška literatūra, kurios šia tematika, ypač streso, yra gausu.


Geriau yra kaimenė avinų, vadovaujamų liūto, nei kaimenė liūtų, vadovaujama avino
Liaudies išmintis

Stresas yra organizmo būsena kovojant su stresoriais. Streso būseną sukelia fiziologinės organizmo reakcijos, kurios paruošia kūną bėgti arba kautis. Į šias reakcijas įeina nervų sistemos sužadinimas, adrenalino išsiskyrimas į kraują, pasikeitusi kraujotaka ir taip toliau. Streso negalima painioti su susijaudinimu ar susierzinimu, nes stresas sujungia fizinius ir dvasinius, automatiškus suvokimo ir pažinimo procesus, kuriais įvertinama grėsmė ir imamasi priemonių veikti. Šie automatiniai veiksmai gali būti įgimti arba išmokti. Mūšio stresą savo ruožtu sukelia pastoviai besikeičiantys stresoriai kariui vykdant kovos užduotis. Bet kurią akimirką bet kuriame kareivyje stresas yra daugelio dvasinių ir fizinių stresorių sąveikos rezultatas.
Kiekvieno vado lyderio pareiga yra suprasti streso reikšmę kovinėje situacijoje ir jos poveikius tiek kariams, tiek pačiam sau. Kare stresas visada šalia – nesvarbu ar kariai vykdo užduotis užnugaryje, ar priešakinėse pozicijose, yra sužeisti, miršta, alkani, sušalę ir šlapi. Vado lyderio pareiga yra motyvuoti karius atlikti savo pareigą net esant beviltiškoje situacijoje. Vado pavyzdys gali priversti karius grįžti į kovą net esant ryškiai priešo persvarai, nežmogiškose sąlygose ir be būtiniausių priemonių, nes kare viskas įmanoma ir kariai tikisi, jog vadas pagalvos apie kiekvieną iš jų ir padarys viską, kad padėtis pagerėtų. Norint to išvengti, arba bent jau sumažinti reikia iš anksto tam ruoštis, pratybų metu stengtis sudaryti kuo realistiškesnes sąlygas ir mokytis jose veikti. Baimės ir streso galima išvengti naudojant stiprų ir efektyvų lyderiavimą. Tačiau, kaip bebūtų, sukuriant įvairias situacijas ir priverčiant karius į jas reaguoti vis dėlto nesudaromas tikrasis mūšio stresas, bet vadai lyderiai turi stengtis sukurti nenumatytas situacijas kuo realistiškesnėje aplinkoje. Žinoma, kartais stresas atsiranda savaime, nes neįmanoma visko numatyti ir suplanuoti.
Tačiau stresą kontroliuoti reikia ir netgi būtina, kadangi padalinys gali netinkamai vykdyti užduotis, nes stresas sukelia šias pasekmes:
• Sumažėja budrumas
• Sumažėja situacijos vertinimo tikslumas
• Raportai tampa netikslūs.
• Sprendimų priėmimas tampa lėtas ir netikslus
• Nesuprantama įsakymų, jie pamirštami
• Ginklai nepanaudojami arba naudojami per daug
• Pareigų atlikimo motyvacija sumažėja
• Sumažėja lyderiavimo efektyvumas
• Pratybos ir treniruotės tampa neveiksmingos ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-05
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis19.02 KB
Autoriusandrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas ir baime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą